Atrakcje na wakacje w Akwitanii

Niezapomniany urlop w Akwitanii

Akwitania ma wiele do zaoferowania : zabytkowe zamki, średniowieczne wioski i miasta oraz czarujące widoki – to wszystko czeka na Państwa. Jest to również wymarzone miejsce na wakacje w Akwitanii z całą rodziną. Teraz wiecie Państwo czego nie należy przegapić wybierając się do tego regionu. Już dziś warto zarezerwować swój wymarzony dom wakacyjny z oferty NOVASOL, gdzie odpoczniecie i zapomnicie o codzienności.

Akwitania

Najciekawsze miejsca

Wakacje we Francji to świetna okazja na odwiedzenie takich miejsc jak:

  • Jaskinia Lascaux - Ta znana jaskinia znajduje się w dolinie Vézère i można tam zobaczyć jedne z najstarszych rysunków stworzonych przez człowieka. Malowidła jaskiniowe powstały prawdopodobnie ok. 15000 lat temu i przedstawiają dzikie zwierzęta m.in bydło, konie, tury oraz jelenie. Spotykane są tu również odciski dłoni ówczesnych ludzi. Miejsce zostało odkryte w 1940 roku, a już 8 lat później zostało udostępnione do publicznego zwiedzania. Niestety duże tłumy odwiedzających przyczyniły się do zniszczeń na ściennych malunkach, więc jaskinia została zamknięta w 1963 roku.
  • Domme - Prawdziwą perłą miasta Domme jest rzeka Dordogne. Mgła unosząca się nad korytem rzeki tworzy niepowtarzalny widok, który niczym forteca otacza miasto. Stąd pochodzą również tzw. „czarne diamenty“, których mianem nazywane są uwielbiane przez wielu trufle. Jeśli nie macie Państwo ochoty na gotowanie, zachęcamy do skorzystania oferty restauracji, które serwują przysmaki z trufli. Kolejnym ciekawym faktem jest, że Templariusze pozostawili tu ślad po sobie w postaci graffiti na ścianach Porte des Tours.
  • St. Emilion jest średniowiecznym miasteczkiem, otoczonym winnicami, które znane są w całej Francji i zostały one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wiele wąskich uliczek zachęca do romantycznych spacerów. Zapoznajcie się Państwo z pracą lokalnych rzemieślników, którzy produkują m.in. odzież, pyszne makarony i wiele przedmiotów dekoracyjnych, które moga być idealną pamiątką z urlopu.
  • Muzeum Prehistorii - Muzeum narodowe „Musée national de préhistoire“ w Eyzies-de-Tayac oferuje wystawy wykopalisk prehistorycznych osad. Historię Francji i pierwszych osadników możecie poznać Państwo rezerwując domy wakacyjne w Akwitanii.
  • Muzeum Pałacowe w Pau - Muzeum pałacowe w Pau (Pireneje Atlantyckie) jest kolebką króla Henryka IV. Jego hstoria sięga średniowiecza, ale swoją sławę zyskało dużo później. Obecnie wystawiane są tam prace z różnych czasów panowania Henryka IV oraz przywrócenia panowania Ludwika Filipa.
  • Park rozrywki „La Cocinelle“ - Młodzi i starsi mogą bawić się w parku rozrywki i zwierząt „La Cocinelle“ w pobliżu znanego i lubianego kąpieliska Arcachon. Gigantyczna, 10-metrowa zjeżdżalnia i ponad 800 gatunków rożnych zwierząt z całą pewnością zachwycą całą rodzinę. Jak widać, domy wakacyjne we Francji dają Państwu i Waszej rodzinie wiele możliwości aktywnego spędzania czasu.
  • Park rozrywki dla najmłodszych w Gujan Mestras - Znaleźć tu można niezliczoną ilość możliwości spędzania czasu dla dzieci w wieku 0-12 lat. Zabawa jest tu zdecydowanie na pierwszym planie: gigantyczne zjeżdżalnie, statek piracki, czy trampolina ucieszą dzieci w każdym wieku. Spędźcie ze swoimi pociechami niezapomniany urlop w Akwitanii, gdzie nie ma miejsca na nudę. Cały dzień w praku rozrywki zdecydowanie rozładuje pokłady energii Państwa młodszych członków rodziny. Park otwarty jest od kwietnia do listopada.