Urlop z rowerem na Lolland

Rowerem przez wyspę Lolland

Wyspa Lolland oraz pobliskie wyspy idealnie nadają się rowerowych wycieczek. Położone są blisko siebie oraz połączone mostami, co znacznie ułatwia przeprawę. Trasy rowerowe w Danii są najwyższej jakości, a więc wakacje na wyspie Lolland to gwarancja ciekawych i świetnie przygotowanych dróg przeznaczonych tylko dla rowerzystów. Dania znana jest z zamiłowania do jazdy na rowerze, także trasy mają świetnie przygotowane podłoże, rzadko krzyżują się z drogami samochodowymi, prowadzą przez najlepsze miejsca i widoki oraz przebiegają w pobliżu punktów serwisowych czy miejsc gdzie można zaparkować rower i wypić kawę czy zjeść miejscowe danie. Gęsta sieć dróg pozwala na przejazdy o różnej długości. Możecie swobodnie przecinać wyspy wzdłuż i wszerz, objeżdżać je dookoła, a nawet odwiedzić dwie lub trzy wyspy podczas jednej wycieczki. Wakacje w Danii z pewnością będą udane. W związku z tym, jeśli szukacie ciekawych propozycji na wakacje na dwóch kółkach, to koniecznie zapoznajcie się z oferta NOVASOL, która bogata jest w domy i apartamenty wakacyjne w Danii. Nasze obiekty, świetnie nadają się na oazy odpoczynku, pomiędzy kolejnymi, rowerowymi eskapadami. Nasze domy wakacyjne nierzadko wyposażone są w prywatny basen lub saunę, co tylko dodatkowo umili czas i pozwoli na szybszą regenerację mięśni i ducha.

Lolland

Ciekawe trasy

Urlop na wyspie Lolland i jej okolicy to tak naprawdę niezliczone możliwości wycieczek rowerowych. Trasy są na tyle dobrze oznakowane, iż nie ma problemów w podróży i orientacji w terenie. Będąc na miejscu wybierzcie się do dowolnego punktu informacyjnego, gdzie możecie otrzymać bezpłatne mapki rowerowe, z wytyczona trasą oraz informacjami o szlaku i atrakcjach przy nich się znajdujących. Wybierając się na aktywne wakacje, będziecie mieli możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanych odcinków takich jak:

  • Nykobing – Gedser - Nykobing – trasa o długości 50 kilometrów, prowadzi przez asfaltowe trasy. Z pełnego zabytków Nykobing, należy skierować się na południe, do najdalej wysuniętej miejscowości – Gedser. W drodze powrotnej, można zrobić objazd przez miejscowość Marielyst z pięknymi, piaszczystymi plażami. Trasa jest spokojna oraz płaska, a prowadzi przez łąki ciągnące się wzdłuż wybrzeżą. Na trasie przejazdu, znajduje się idylliczna miejscowość Gedesby z wiejskimi chatami oraz zabytkowym wiatrakiem.

  • Nykobing – Stege – trasa pomiędzy wyspami Falster i Mon. Trasa prowadząca przez lasy i łąki, o długości 65 kilometrów w jedną stronę. W lasach widoczne są liczne kopce grobowe oraz dolmeny sprzed tysięcy lat. Trasę można pokonać na dwa sposoby: wyłącznie drogami oraz mostami lub korzystając z przeprawy promowej z Stubbekobing na wyspę Bogo. Ciekawe zabytki, znajdziecie w Idestrup, stubbekobing, Fanefjord oraz Stege. Idealna trasa na całodzienną wyprawę.

  • Sundroute – „ścieżka zdrowia” prowadzi blisko wybrzeża wysp Falster oraz Lolland. Jest to trasa zamknięta o długości 44 kilometrów. Podróżując wzdłuż cieśniny pomiędzy wyspami, podziwiać możecie piękne krajobrazy, składające się z lasów, łąk i wody. Z pełnego zabytków Nykobing, należy udać się na północ, aż do miasta Guldborg, gdzie należy przeprawić się przez most. Następnie wzdłuż wybrzeża Loland udajecie się Sundby, która jest połączona mostem z Nykobing. Podczas podróży warto zatrzymać się w skansenie śreniowiecznym, w którym można poznać życie codzienne tej epoki.

  • "W zielonej Ciszy lasu" – przepiękna trasa o długości 29 kilometrów, która zabierze Was w głąb lasu wyspy Falster, Większość trasy stanowią wąskie ścieżki prowadzące wśród drzew i krzewów. Świetna opcja na rodzinną przejażdżkę. W wioskach przez które będziecie przejeżdżać spotkacie fragmenty murów obronnych oraz ruiny pierwszych zabudowań na wyspie.

  • Mon – Nyord – 29-kilometrowa trasa na małą wyspę Nyord, która położona jest na północ od Mon. Prowadzi przez rozległe łąki i lasy, ciągnące się wzdłuż wybrzeża. Piękne widoki zatoki Stege, to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

  • "Słodka trasa” – rodzinna trasa o długości 21 kilometrów, prowadząca wokół słonego jeziora Stege. Podczas podróży czekają na Was liczne podjazdy i zjazdy, które sprawiają dzieciom dużo frajdy.

  • Wokół jezior Lolland – trasa o długości 30 kilometrów, która prowadzi wokół centralnych jezior wyspy Lolland. Szlak składający się z odcinków z asfaltu oraz ubitego piasku, prowadzi przez lasy i wzdłuż brzegów jezior. Gwarancja pięknych widoków.

Szykujcie więc rowery, rezerwujcie domy w Danii i w drogę!