LEGOLAND® zaprasza małych i dużych!

LEGOLAND®  to jedyny w swoim rodzaju park rozrywki, który znajdziecie w południowej Jutlandii, w Danii. Chyba każdy z Was, w dzieciństwie bawił się klockami LEGO® i marzył, aby mieć ich jak najwięcej. Ta niesamowicie kreatywna i dająca nieskończone możliwości zabawka, to chyba najlepszy pomysł Duńczyków w historii świata. LEGOLAND®  powstał jako ucieleśnienie marzeń dla każdego kto choć raz bawił się nimi. Ten ogromny park rozrywki pozwala cofnąć się w czasie dorosłym, a najmłodszym zapewnić niezapomniane przeżycia.

LEGOLAND®  powstał w 1968 roku w miejscowości Billund, w której znajduje się również fabryka klocków. Do Billund łatwo dojedziecie samochodem. Można tu również dostać się drogą lotniczą, bowiem w Billund znajduje się drugie co do obsługiwanych pasażerów w Danii lotnisko.

  Legoland

LEGOLAND® a domy NOVASOL

Podczas odwiedzin w Danii, koniecznie musicie odwiedzić LEGOLAND® . Nieważne czy wynajmujecie dom wakacyjny w Jutlandii Południowej, Północnej czy np. apartament wakacyjny na Zelandii. Rezerwując kwaterę NOVASOL możecie liczyć na specjalne promocje związane z parkiem rozrywki LEGOLAND® . Taką promocją jest darmowy bilet dla dziecka (3-12lat) przy zakupie biletu dla osoby dorosłej.

Uwaga! Promocji tej nie można łączyć z innymi promocjami i zniżkami.

Atrakcje w parku LEGOLAND® 

Macie już zarezerwowany dom wakacyjny w Danii i bilet do krainy dziecięcych marzeń. Następnym krokiem powinien być zakup mapy parku, aby nie pominąć żadnej atrakcji. A tych nie brakuje. Całość podzielona jest na 9 stref tematycznych. Znajdziecie w nich najsłynniejsze budowle świata w skali 1:20 – oczywiście zbudowane z klocków LEGO® . Do tego mnóstwo tematycznych budowli, jak całe miasta, świat Gwiezdnych Wojen, a także wyobrażenie o różnych epokach w historii Świata. Czekają tu na Was także liczne karuzele, spływy wodne, Zamek Rycerski oraz 4 kolejki górskie, które dadzą Wam potężny zastrzyk adrenaliny. Na terenie LEGOLANDU® czekają na Was liczne wydarzenia muzyczne i kulturalne, występy żywych pingwinów, a także bary, restauracje i inne atrakcje. To na pewno będą udane wakacje!

  Legoland

Atrakcje w Billund

Urlop w Jutlandii Wschodniej nie musi być tylko wizytą w LEGOLAND® . Warto również zapoznać się z dodatkowym atrakcjami jakie przygotowało dla Was miasteczko Billund. Czekają tu na Was m.in.:

  • Fabryka klocków LEGO®, która oferuje zwiedzanie i możliwość podpatrzenia produkcji najpopularniejszych klocków na świecie

  • Lalandia – tropikalny aqupark, który oferuje liczne zjeżdżalnie, 3 wewnętrze baseny, sztuczne fale, dziką rzekę oraz możliwość uprawiania wielu sportów.

  • Muzeum Lotnictwa, Muzeum Motorów oraz Muzeum Falck

Blisko Billund (około 25km dalej) znajduje się jeszcze jedna niesamowita atrakcja. Jest to zoo safari Givskud. Jest to park, po którym poruszać się można tylko samochodem, którego nie można opuszczać. Znajdziecie w nim zwierzęta takie jak żyrafy, zebry, lwy itp.