Jutlandia Zachodnia na rowerze

Bierz rower i w drogę!

Jeśli jesteście amatorami dwóch kółek i rowerowych wycieczek, to wakacje w Danii, z pewnością będą dla Was nie lada atrakcją. Duńczycy znani ze swojego zamiłowania do jednośladów, przez cały kraj przeprowadzili tysiące kilometrów, świetnie przygotowanych tras rowerowych. Urlop w Jutlandii Zachodniej, również nie odbiega od wysokiego standardu, jaki panuje w całym kraju. Oprócz tras, znajdziecie tu liczne wypożyczalnie rowerów, serwisy oraz sklepy, dedykowane rowerzystom. W punktach informacyjnych czekają na Was darmowe mapki z zaznaczonymi trasami i punktami gdzie warto się zatrzymać, aby podziwiać piękne widoki lub np. coś zjeść lub odpocząć. Jeśli powyższy opis Was zainteresował, to zachęcamy do rezerwacji obiektu wakacyjnego z naszej oferty. Nasze obiekty skatalogowane pod hasłem "domy wakacyjne w Danii", już na Was czekają!

Jutlandia Zachodnia

Propozycje tras

  • NYMINDEGAB – BORK HAVN – NR. NEBEL

   Trasa podczas której spotkacie się z różnymi krajobrazami. Z pewnością, często będziecie się zatrzymywać, aby móc podziwiać widoki, bez ryzyka wypadku rowerowego. Trasa jest typu zamkniętego, więc nie ma znaczenia gdzie zaczniecie. Podczas jazy możecie podziwiać krajobraz fiordu Ringkobing, wydmowego wybrzeża Morza Północnego oraz małych miasteczek i wsi.

Długość trasy: 42 km– przy średniej prędkości 12 km/h trasę można pokonać w niecałe 4 godziny.

Cechy trasy – trasy o podłożu utwardzonym, część tras jest przybrzeżnych. Dodatkową atrakcją jest przeprawa promem linowym przez rzekę Skjern. Wzdłuż trasy znajdziecie punkty serwisowe oraz wypożyczalnie rowerów.

Ciekawe miejsca: Vikingehavn – skansen z gdzie można zapoznać się z budownictwem oraz życiem codziennym Wikingów; Muzeum Ringkobin-Skjern; Muzeum w Nymindegab – gdzie można podziwiać m.in. szkielet wieloryba i poznać lokalną historię; liczne kościoły i zabytkowe wioski wzdłuż całej trasy.

Opis naszego pracownika serwisowego z Norre Nebel:

„Jako zapalony górski rowerzysta, znam tu każdą ścieżkę, pień i kamień. Jest to świetna i lekka trasa, która jest idealna na rozbudzenie zmysłów. Bardzo ją polecam ze względu na piękne widoki. Super atrakcją jest prom linowy, którym przeprawa, sprawia dużo frajdy najmłodszym.”

  • NR VORUPOR – STENBJERG - HUNDBORG

 Trasa prowadząca przez piękne krajobrazy Parku Narodowego Thy. Na trasie tej możecie podziwiać kontrast krajobrazów, począwszy od polodowcowych wzgórz, jezior, aż po wydmowe wybrzeże morskie. Od gęstych nadmorskich lasów, po pola uprawne i łąki. W zależności od lokalizacji domu wakacyjnego, trasę możecie rozpocząć w dowolnym momencie. Podczas podróży warto zatrzymać się i w lasach poszukać śladów zwierząt, zarówno teraźniejszych jak i z epoki lodowcowej.

Długość trasy: 44 km – przy średniej prędkości 12 km/h trasę można pokonać w niecałe 4 godziny

Cechy trasy: maksymalne nachylenie wynosi 6%. Trasa o średnim poziomie trudności, ze względu na liczne wzgórza. Na trasie jest małe natężenie ruchu. 34 kilometry podłoża to asfalt, 10 kilometrów to żwir. Wzdłuż trasy znajdziecie punkty serwisowe oraz wypożyczalnie rowerów.

Ciekawe miejsca: trasa prowadzi głównie przez tereny Parku Narodowego Thy. Park słynie z pięknych krajobrazów, na które składają się lasy, wydmowe wybrzeża oraz  rzeźba polodowcowa. W rezerwacie znajdują się również kopce z okresu epoki brązu, zabytkowy dom rybaka oraz muzeum poświęcone II Wojnie Światowej, z bogatą ekspozycją dział przeciwlotniczych. Podczas wyprawy warto również poznać malarstwo Kate Lassen i innych duńskich malarzy oraz ruiny kościoła Tvorup.

Opis naszego pracownika serwisowego z Vorupor:

„Świetna trasa, która znajduje się w samym sercu Parku Narodowego Thy. Miłośnicy morza i lasu będą zachwyceni. Jest to podróż przez spiżarnię natury, pełną grzybów, owoców leśnych i rokitnika. Szczególnie polecam zatrzymać się w Stenbjerg Kro, gdzie można zakupić pyszne produkty regionalne oraz spróbować miejscowej kuchni”.

Obie wymienione trasy, są najpopularniejszymi szlakami rowerowymi w tej części kraju. Oczywiście wakacje w Jutlandii, to także szereg, nie mniej atrakcyjnych tras. Po przyjeździe do apartament wakacyjnego, warto swoje pierwsze kroki skierować do informacji turystycznej, gdzie otrzymacie mnóstwo materiałów i tras rowerowych wraz z opisami. Wakacje w Danii to także trasy bardzo długie, które są skierowane dla zaprawionych kolarzy. Także jeśli jesteście doświadczeni w tym sporcie, śmiało możecie skorzystać z tras, które mają nawet 100 kilometrów. Jedno jest pewne, wakacje na rowerze w Danii to strzał w dziesiątkę.