Atrakcje Jegum Ferieland

Atrakcje w okolicach Jegum Ferieland

Zachodnia Jutlandia to wspaniała baza wypadowa na wycieczki do najbardziej znanych atrakcji Danii, choćby Legolandu, Givskud zoo przy Give i Muzeum Rybołówstwa w Esbjerg.

Poza tym można tutaj znaleźć szereg mniejszych atrakcji i zabytki w bliższej okolicy, np. Minibyen (minimiasto) w Varde i centrum sportowe Blåvandshuk Sportcenter oraz Blåvand Zoo.

Jegum-Ferieland

Givskud Zoo

W Givskud zoo, czeka bliski kontakt z dzikimi zwierzętami z pięciu kontynentów. Wiele zwierząt, które człowiek zna z filmów przyrodniczych, ale w zoo każdy może stanąć naprzeciwko ich. Czują Państwo ich wielkość, oddech i siłę?

Givskud zaczynał działalność w roku 1969, jako park lwów i był przygotowany w pierwszych latach tylko dla tych zwierząt. Stopniowo została powiększona liczba gatunków zwierząt i dzisiaj żyje w parku przeszło 120 różnych gatunków zwierząt. Safari można zwiedzić własnym samochodem lub safari park autobusem.

 

LEGOLAND

W Legoland w Billund doznają Państwo szybkości, napięcia i najbardziej zwariowanych rzeczy, jakie można sobie wyobrazić. Legoland to miejsce, gdzie bawią się dorośli i dzieci, gdzie człowiek może puścić wodzę wyobraźni. Kreatywność, która dostaje skrzydeł podczas zabawy, uczenia się i odkrywania. Można tam spotkać rycerzy w zbroi, piratów, niebezpiecznych kowbojów, dzikich Indian i niejednego więcej. Krótko mówiąc: najlepszy plac zabaw dla całej rodziny, gdzie zawsze dzieje się coś nowego w Legoland.

 

Muzeum Rybołówstwa i Żeglugi Morskiej w Esbjerg

Powierzchnia wystawowa rybołówstwa i żeglugi morskiej w Esbjerg wynosi 14.000 m². Jest podzielona na wystawę rybołówstwa, żeglugi morskiej, wystawę na otwartym powietrzu, akwarium ze słoną wodą, fokarium i wystawy specjalne.

Tutaj można poznać historię żeglugi morskiej po Morzu Wattowym, zwiedzić muzeum z różnymi zwierzętami i akwarium słonowodne z wieloma gatunkami ryb i naturalnym fokarium.

Jegum-Ferieland

Możliwości zakupowe

W Jegum znajduje się mała oferta handlowa. Na większe zakupy należy wybrać się do położonego w pobliżu Oksbøl. W Varde i Esbjerg wybór jest większy, znajduje się tutaj deptak ze sklepami. W Hüpfburg znajduje się wspaniały plac zabaw i minigolf. Rezerwujcie więc kwatery z katalogu "noclegi Dania".