Atrakcje Jutlandii Zachodniej

Odkryj uroki Jutlanii Zachodniej

Jutlandia Zachodnia to ogromny obszar, pełen niespodzianek. To mało znany w Polsce region, a szkoda bowiem kryje w sobie liczne atrakcje i ciekawe miejsca. Wakacje w Jutlandii Zachodniej to świetny pomysł na poznanie nieznanego. Na własne oczy przekonacie się jak uroczy i interesujący jest to region. Przekonacie się jak wiele mają do zaoferowania nadmorskie kurorty i małe ośrodki miejskie w głębi lądu. Jeśli opis Was zaintrygował, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Domy wakacyjne NOVASOL z pewnością uprzyjemnią Wam pobyt i odkrywanie tajemnic Jutlandii Zachodniej.

Jutlandia Zachodnia

Wakacje nad wodą

Jutlandia Zachodnia proponuje wypoczynek nad trzema typami wybrzeża. Główną atrakcją są piaszczyste, wydmowe plaże Morza Północnego. Plaże te co roku przyciągają miliony plażowiczów i amatorów sportów wodnych. Urlop w Danii to także możliwość wypoczynku nad jeziorami słodkowodnymi, przybrzeżnymi jeziorami słonymi oraz fiordem Limfjord. Wszystkie te lokalizacje mają w pełni wyposażoną infrastrukturę turystyczną oraz liczne atrakcje typowe dla kurortów położonych nad wodą.

 

Wakacje na rowerze

Niewątpliwą atrakcją Jutlandii Zachodniej, jest możliwość aktywnego wypoczynku na rowerze. Przez całą krainą przeprowadzone są setki kilometrów tras rowerowych o różnych długościach i poziomach trudności. Tutejsze trasy są bardzo dobrze przygotowane oraz stale monitorowane pod kątem jakości. Najczęściej są to asfaltowe drogi, ale nie brakuje również odcinków żwirowych czy z utwardzonego piasku. W punktach informacji turystycznej otrzymacie darmowe mapki, na których oprócz podstawowych informacji o trasach, znajdziecie także punkty serwisowe oraz opisy najciekawszych miejsc, które możecie odwiedzić podczas wyprawy.  Wakacje w Jutlandii Zachodniej to doskonała okazja na wypoczynek na świeżym powietrzu, pośród pięknych krajobrazów i widoków, widzianych znad kierownicy roweru.

Jutlandia Zachodnia

Kraina pieszych wycieczek

Jutlandia Zachodnia, świetnie sprawdza się również jako miejsce do całodziennych wędrówek. Bardzo popularne są tu wycieczki wzdłuż wybrzeża, które zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Podczas takiej wyprawy, możecie podziwiać przepiękne wydmy, a także „wyczyny” windsurfingowców czy kitesurfingowców, którzy znajdują tu idealne warunki do uprawiania tych dyscyplin sportowych. Wakacje w Danii, to również ciekawe wędrówki w głębi lądu, pośród lasów, mokradeł czy wrzosowisk. Co ważne, Duńczycy (podobnie jak cała Skandynawia) bardzo dbają o środowisko, dzięki czemu możecie tu podziwiać nienaruszone lasy, pełne roślin i zwierząt. Wyprawa, podczas której można spotkać sarnę czy lisa, z pewnością będzie fajną atrakcją dla dzieci.

Jutlandia Zachodnia

Pełne zabytków miasta

Jutlandia Zachodnia o również mało znane w Polsce miejscowości, które skrywają ciekawe miejsca oraz historie. Rezerwując ofertę "noclegi Dania", odwiedźcie miasteczka takie jak:

  • Holstebro – z centrum miasta, które przeznaczone jest tylko dla pieszych turystów. Starówka pełna jest sklepów, bogato zdobionych domów oraz jest miejscem licznych festiwali jak np. Holstebro Festive Week. Koniecznie odwiedźcie również miejskie muzeum sztuki oraz historii Holstebro.
  • Skive – położone malowniczo nad ujściem rzeki Karup do fiordu Skive.  Miasto pełne jest atrakcji tj. Zamek Spottrup z XIV wieku (obecnie znajduje się w nim muzeum i ogród zielarski), Muzeum sztuki, Muzeum Historyczne, Muzeum wyspy Fur i wiele innych. Niedaleko miasta warto odwiedzić wapienne jaskinie, gdzie między innymi dojrzewa specjalna odmiana sera „jaskiniowego”.
  • Herning – miasto w głębi lądu, słynące z tego, że jest największym centrum wystawienniczym Skandynawii. W halach wystawowych, praktycznie przez cały rok odbywają się targi oraz wydarzenia kulturalne czy festiwale tematyczne. Wizytując miasto warto również odwiedzić miejskie Muzeum Sztuki oraz Muzeum Historii Herning, a także najstarszą posiadłość miejską – Herningsholm.
  • Skjern – miasteczko słynące z muzeum lotnictwa. W miejscu tym, podziwiać możecie aż siedemdziesiąt samolotów z lat 1911-2000. Dodatkowo, na specjalnych telebimach, można obejrzeć kolejne sześćdziesiąt maszyn. Częścią obiektu jest lotnisko, nad którym odbywają się pokazy lotnicze.
  • Varde – w tym mieście czekają na Was: Muzeum Varde oraz makieta przedstawiająca miniaturę miasta z 1866 roku. Mnóstwo atrakcji znajdziecie też w okolicy miasta, a są to: Muzem uchodźców niemieckich w Oskbol, bunkier Tirpitz (z bogatą kolekcją bursztynu), latarnie morską w Blavaland oraz park Narodowy Morza Wattowego.
  • Ringkobing – miasto, w którym możecie przespacerować się wąskimi i zabytkowymi uliczkami starówki. Koniecznie zajrzyjcie też do miejskiego kościoła z XV wieku.