Fionia i jej atrakcje

Wyspa Fionia to świetne miejsce na atrakcyjne wakacje w Danii. Wyspa ta ma w swojej ofercie szereg ciekawych miejsc, a połączenie mostami i promami z innymi wyspami oraz stałym lądem, sprawia, że ilość atrakcyjnych lokalizacji jest praktycznie nieograniczona. Jeśli nawet, uda Wam się zapoznać ze wszystkimi atrakcjami Fionii, to blisko jest stąd do Kopenhagi, Kolding oraz wysp Falster czy Tasinge. Dzięki takiemu położeniu, domy wakacyjne NOVASOL mogą być świetną bazą wypadową po całej wyspie i okolicach. Z racji tego, że NOVASOL powstała w Danii, to możemy pochwalić się bardzo bogatą ofertą obiektów wakacyjnych. W związku z tym jesteśmy pewni, że każdy znajdzie tu dla siebie dom lub apartament wakacyjny.

Fionia

Wakacje nad wodą

Jedną z atrakcji Fionii są plaże i możliwości z nimi związane. Linia brzegowa jest tu bardzo zróżnicowana, także znajdziecie tu plaże piaszczyste, kamieniste, skaliste oraz przepiękne klifowe wybrzeża. Miejsca te świetnie nadają się do odpoczynku oraz pieszych spacerów, podczas których widoki nie raz sprawią że, serce zabije Wam mocniej. Rezerwacja kwatery z katalogu "noclegi Dania" to również możliwość uprawiania sportów wodnych tj. surfingu, windsurfingu  czy kitesurfingu. Również wędkowanie z brzegu morskiego czy na otwartym morzu, cieszą się tu dużą popularnością.  Ciekawie prezentuje się także oferta rejsów. Wokół wyspy położonych jest 90 mniejszych i większych wysp, a wyprawa wodna pośród nich, z pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci.

 

Aktywny wypoczynek

Urlop na Fionii, to nie tylko wakacje nad morzem. Wnętrze wyspy oferuje bogatą ofertę atrakcyjnego spędzania czasu. Przede wszystkim, jest to świetne miejsce dla rowerzystów. Wzdłuż i w poprzek wyspy znajdziecie setki kilometrów, świetnie przygotowanych tras rowerowych, a także szlaków wędrownych. Wyspa jest dość pagórkowata, a wręcz górzysta, co sprawia, ze tutejsze trasy są bardzo atrakcyjne pod kątem widoków oraz wysiłku fizycznego. Na wyspie znajdziecie także liczne pola golfowe, parki linowe, a także możliwość samodzielnego przejazdu drezyną na kilku trasach.

 

Atrakcje rodzinne

Fionia ma w swojej ofercie liczne atrakcje, które przyciągają całe familie, na niezapomniany rodzinny urlop.  Rodziny z dziećmi dużo zabawy i frajdy znajdą w:

  • Zoo w Odense – ogród zoologiczny w stolicy wyspy. Znajduje się tu aż 147 gatunków zwierząt, w tym żółwie giganty i syberyjskie tygrysy. Od 2001 roku na terenie zoo dostępne jest też oceanarium, gdzie w specjalnych akwariach można zapoznać się z życiem południowej Ameryki, lasów deszczowych oraz Antarktydy.
  • Terrarium w Odense – miłośnicy gadów i płazów nie mogą przegapić tego miejsca. W terrarium znajdziecie ponad 100 różnych gatunków tj. warany, węże, żaby tropikalne czy krokodyle.
  • Ogród ptaków – w miejscowości Tommerup znajdziecie niezwykłe miejsce, Jest to ptasie zoo, w którym żyje ponad 800 ptaków z całego świata. Ogród jest zbudowany w formie parku i jest miejscem z ogromnym placem zabaw oraz terenami zielonymi na rodzinny piknik.
  • Park goryli – leśny park linowy z licznymi atrakcjami dla całej rodziny, położony jest niedaleko miasta Svendborg. Znajdziecie tu ścianki wspinaczkowe, liczne zjazdy na linie, mosty linowe i drabiniaste między drzewami, a nawet odcinki po których można przejechać na rowerze, na wysokości 10 metrów. Podobny park znajdziecie również w miejscowości Faaborg.
  • Akwarium w Kerteminde – jest to charakterystyczne akwarium, którego celem jest popularyzacja oraz ochrona zwierząt i ryb Morza Północnego i Bałtyckiego. Do głównych atrakcji należy interaktywna wystawa (jednocześnie bawi i uczy), podwodny tunel, w którym można obserwować ryby morskie oraz fokarium, gdzie można podziwiać bałtyckie foki oraz morświny.

Fionia

Zabytkowe miejsca

Dania jako kraj o długiej historii, ma wiele zabytkowych miejsc i historii do zaoferowania. Podobnie wygląda to na Fionii. Na całej wyspie znajdziecie mnóstwo budowli i muzeów, w których poznacie niesamowite historie. Urlop w Danii to okazja na poznanie:

  • Odense – stolica wyspy, a więc i miasto, które ma najwięcej do zaoferowania. To tu urodził się H. Ch. Andersen, a co za tym idzie w całym mieście znajdziecie mnóstwo miejsc, posągów i pomników nawiązujących do baśni jego autorstwa. Koniecznie odwiedźcie też Dom narodzin pisarza, w którym znajduje się muzeum mu poświęcone. Zwiedzając Odense z pewnością zwrócicie uwagę również na Katedrę Św. Kanuta, Zamek „Odense Slot”,  Muzeum Kolei Duńskich czy skansen „Wioska Fionii”.
  • Svendborg – w tym mieście poznacie jeden z najstarszych domów wyspy – Dom Anne Hvides z 1560 roku oraz Naturamę – muzeum poświęcone zjawiskom światło-dźwięk, bogatej kolekcji wypchanych ptaków oraz wystawę pt. świat pająków.
  • Faaborg – miasteczko z ogromną mariną, gdzie cumują jachty z całego świata – świetne miejsce na spacer. W mieście znajdziecie również kościół miejski z 1477 roku oraz galerię sztuki, poświęconą malarzom Fionii. W pobliżu miasta znajdują się również dwa przepiękne zamki: Egeskov oraz Hvedholm.