Jak najlepiej dostać się na wyspę Bornholm?

Najdogodniejszym połączeniem aby dostać się wyspę i spędzić urlop na Bornholmie, jest prom. Stały dojazd na Bornholm odbywa za pośrednictwem jednego z trzech wygodnych połączeń:

 • Kołobrzeg - Nexø – Kołobrzeg – prom przewoźnika Kołobrzeska Żegluga Pasażerska. Statek zabiera 288 pasażerów, rowery i motocykle. Nie ma możliwości wjechania samochodem. Do dyspozycji pasażerów są kawiarnia, dyskoteka i restauracja, które pełnią jednocześnie rolę salonów pasażerskich. Aktualny rozkład i cennik: https://www.kzp.kolobrzeg.pl/
   
 • Sassnitz - Rønne – Sassnitz - prom przewoźnika BornholmsLinjen - aktualny rozkład i cennik: https://www.bornholmslinjen.com/
   
 • Świnoujście – Rønne – Świnoujście – połączenie okresowo uruchamiane przez Polferries, bieżące rozkłady prosimy sprawdzać na stronie internetowej: https://polferries.pl/

Dodatkowe połączenie przez Ystad

Świnoujście – Ystad – Rønne – Ystad – Świnoujście – połączenie proponowane przez przewoźnika Unity Line, jest to połączenie promu Unity Line relacji Świnoujście – Ystad – Świnoujście oraz BornholmsLinjen relizującego m.in. trasę Ystad – Rønne – Ystad. Więcej informacji na: www.unityline.pl

Praktyczne porady w przypadku przyjazdu na Bornholm:

 1. Na Bornholmie klucze do wszystkich obiektów odbiera się w Biurze Serwisowym w Rønne. 
 2. Praktycznie zaraz po zjechaniu z promu z Ronne, można zobaczyć biuro serwisowe NOVASOL (zerknijcie na mapkę).  Klucze można odbierać od godziny 15:00. Jeżeli nie zamówiliście jeszcze sprzątania końcowego, możecie zamówić je właśnie w Biurze Serwisowym. Otrzymacie tu także bieliznę pościelową. 
 3. Pracownicy biura przypomną Wam o spisaniu stanu liczników prądu i wody po przyjeździe do domu wakacyjnego i przy opuszczaniu go. 
 4. Domek należy opuścić w dniu wyjazdu do godziny 10:00, a klucze należy zwrócić do biura do godziny 13:00. 
 5. Rachunek za zużycie mediów otrzymacie drogą mailową w ciągu 3-4 tygodni po powrocie.
 6. Jeżeli przyjedziecie na Bornholm poza godzinami otwarcia biura, na zewnątrz budynku znajduje się biała, drewniana skrzynka, gdzie w kopercie będą klucze do domku wakacyjnego. W takiej sytuacji bardzo ważne jest, aby mieć ze sobą dokumenty najmu, gdzie podany jest adres obiektu, gdyż nie jest on wkładany w kopertę.

UWAGA:

Jeżeli przypływacie na Bornholm do Nexo i nie jesteście w stanie odebrać kluczy osobiście w Biurze Serwisowym, ponieważ nie macie samochodu, prosimy o kontakt z naszą Infolinią w celu dopytania czy możliwa jest aranżacja przygotowania kluczy do odbioru bezpośrednio w obiekcie wakacyjnym. Nasz pracownik ustali to z Biurem Serwisowym. Jeśli w takiej sytuacji chcecie zamówić dodatkowe usługi jak np. sprzątanie końcowe lub bieliznę pościelową, należy zamówić je wcześniej i opłacić z wyprzedzeniem na konto NOVASOL.

Dojazd na Bornholm

Domy wakacyjne na Bornholmie

Prywatne zakwaterowanie to najlepsze rozwiązanie, jeżeli w nieskrępowany sposób pragniecie odkrywać uroki tej wyjątkowej wyspy. Wybierzcie ofertę "Bornholm noclegi" i cieszcie wręcz nieograniczonymi możliwościami na spędzanie wolnego czasu. Z pewnością zadowoleni będą Ci z Was, którzy cenią sobie relaks na plaży. Bardziej aktywni wielbiciele wody mogą spróbować swych sił w licznych sportach wodnych. Bornholm już od lat jest mekką dla amatorów dwóch kółek. Liczne trasy rowerowe pozwolą Wam poznać wyspę z każdej jej strony. Dzięki wygodnym połączeniom z Polski, Bornholm cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród tych turystów, którzy cenią sobie spokój, lubią aktywnie spędzać czas i chcą na prawdę wypocząć.