Wspaniały Bornholm

Bornholm jest znany z wędzonego śledzia, rotundowych kościołów i piaszczystych plaż na południu, ale wyspa oferuje o wiele więcej. Można odwiedzić muzea, np. Muzeum Sztuki, Oluf Høst Muzeum lub Muzeum Bornholmu. Proponujemy odwiedzić ruiny Hammershus, rotundowe kościoły i Rokkestenen. Dzieci uwielbiają odwiedzać centrum-średniowiecza, Natur Bornholm lub Joboland, gdzie latem jest dużo rozmaitych aktywności i atrakcji. Dom wakacyjny z katalogu "Bornholm noclegi", to doskonały punkt wypadowy na Państwa wakacje.

Bornholm

Bogactwo atrakcji

W restauracjach na Bornholmie można spróbować miejscowych specjalności. Takie specjały można przygotować również w domkach wakacyjnych NOVASOL, które znajdują się w każdym zakątku wyspy. Latem można wziąć udział w imprezach sportowych i festiwalach muzycznych na Bornholmie. Coroczny festyn portowy to wielkie wydarzenie w regionie. Północne klifowe wybrzeże to magnes dla miłośników wspinaczki a sama wyspa to raj dla rowerzystów. Na wyspie można kupić wyroby miejscowych rzemieślników, uzdolnionych artystów, wyroby ze szkła i ceramiki. Nie można zapomnieć o wycieczce do Christiansø, gdzie jest niespotykana przyroda i malownicza miejscowa zabudowa.

Bornholm

Joboland - Brændegårdshaven

Dzień stanie się jeszcze lepszym, gdy spędzą go Państwo w sercu Bornholmu w Joboland – Brændegårdshaven. Szereg atrakcji dla dużych i maluchów, między innymi Badeland, Kletterpark i zoo.

Dzieci będą zachwycone wycieczką do tropikalnej dżungli – muzeum Motyli w Nexo. Z pewnością zachwyci je też walka rycerzy w średniowiecznym miasteczku! Spędzając wakacje w obiekcie z katalogu "Bornholm noclegi", zachęcamy do skorzystania z różnorodnych atrakcji, jakie oferuje wyspa.

 

Możliwość zakupów

W regionach, gdzie znajdują się domy wakacyjne NOVASOL, można znaleźć małe sklepy spożywcze. Pojedyncze są otwarte tylko wiosną i latem,. Poza tym są supermarkety we wszystkich większych miastach na Bornholmie, jak Rønne, Nexø, Aakirkeby i Allinge. W Rønne znajduję się deptak z wieloma małymi sklepami.

Bornholm

Lokalne specjalności

Dlaczego odwiedzając wyspę Bornholm, nie spróbować miejscowych specjalności? Można spróbować: czekoladę Kjærstup, jajka Boisen, piwo Svaneke, olej rzepakowy Lehnsgaarder, herbatniki bornholmskie, mąkę z Bornholmu, bornholmski Aqavit, sery od Klemensker Meierei albo musztardy bornholmskiej. Bornholm nawiązał europejską współpracę regionalna stołowa kultura, której jest celem, aby lokalne artykuły spożywcze prezentowały się w sposób uprzywilejowany. Partnerami regionalnej stołowej kultury są restauracje, w których są przygotowane potrawy z miejscowych produktów oraz producenci, którzy wprowadzają na rynek własne marki. Należy się kierować logo regionalna stołowa kultura, jeśli Państwo chcą się delektować dobrym posiłkiem z bornholmskich produktów, lub jeśli chcieliby Państwo wiedzieć, gdzie takie specjały są wyrabiane. Domy wakacyjne w Danii z pewnością Państwa nie rozczarują.