Aktywnie na Bornholmie

Sportowe wakacje na Bornholmie

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas wolny, to oferta "Bornholm noclegi" jest dla Was świetną propozycją. Wyspa ma w swojej ofercie możliwości uprawiania wielu dyscyplin sportowych i rekreacji. Z racji tego, że Bornholm jest małą wyspą, to macie okazję wypróbować różne aktywności, które są dostępne w określonych częściach wyspy. A kto wie, może skusicie się na wypróbowanie czegoś nowego i złapiecie bakcyla ku uprawianiu nowej dyscypliny? Wybierając dom wakacyjny z oferty NOVASOL, będziecie mogli się sami o tym przekonać. Nasze obiekty znajdziecie zarówno w miasteczkach, jak i z dala od zabudowań, pośród ciszy i spokoju. Jednak dzięki świetnemu systemowi drogowemu, tak naprawdę wszędzie będziecie mogli się dostać w sposób szybki i łatwy.

Bornholm

Wakacje na rowerze

Bornholm nazywany jest rowerowym rajem. Wakacje w Danii to możliwość skorzystania z tras o łącznej długości 250 kilometrów, a pamiętajmy że długość wyspy wynosi ok. 40 kilometrów. Wszystkie odcinki są w idealnym stanie, a większość z nich wyłożona jest asfaltem. Podróżować możecie wzdłuż wybrzeża lub w poprzek wyspy. Wszystkie te trasy, prowadzą wzdłuż pięknych widoków i krajobrazów. Dla zaprawionych rowerzystów, wzywaniem może być objazd wyspy dookoła jedną trasą (długość około 100 kilometrów). Tak naprawdę, jeśli podróżujecie z Polski, to możecie wybrać się na wyspę bez samochodu. Jeśli nie macie swoich rowerów, to już w porcie możecie je wypożyczyć na cały okres pobytu. Nasze apartamenty wakacyjne, mają możliwość zaparkowania roweru pod domem i nie ma szansy aby ktoś je w nocy ukradł. W punktach informacyjnych otrzymacie darmowe mapki z trasami oraz zaznaczonymi miejscami serwisowymi. Warto wybrać się na Bornholm, aby przekonać się jak wygląda miejsce, które traktuje rowerzystów jak osoby uprzywilejowane.

Bornholm

Aktywnie nad wodą

Bornholm jest ze wszystkich stron otoczony wodami Bałtyku, jednak wybrzeża są tu różne. Dzięki temu, urlop na Bornholmie, to różne możliwości spędzania wolnego czasu. Na południowym wybrzeżu, znajdziecie szerokie, piaszczyste plaże. Są one idealne do zażywania kąpieli słonecznych oraz morskich. Z kolei wybrzeże północne jest bardziej skaliste, a nawet klifowe, co sprzyja spacerom i pieszym wędrówkom pośród pięknych nadmorskich krajobrazów. Woda u wybrzeży Bornholmu jest bardzo czysta i przejrzysta, co jest dodatkowym atutem wypoczynku nad wodą.

Rezerwacja oferty "domy w Danii", to również okazja na uprawiania różnych sportów wodnych. W Nexo znajduje się baza „Eastwind watersport” gdzie możecie wypożyczyć sprzęt do uprawiania windsurfingu, surfingu oraz kitesurfingu. Jeśli jeszcze tego nie próbowaliście, to możecie się nauczyć tych sportów, pod okiem doświadczonego instruktora. Z kolei w Aarsdale i Hasle, możecie spróbować swoich sił w kajakarstwie morskim, który z roku na rok uprawia coraz więcej amatorów mocniejszych doznać. Możecie tu również wypożyczyć deski do paddlesurfingu. Jeśli posiadacie uprawnienia żeglarskie, to na Bornholmie czeka na Was 27 przystani jachtowych gdzie można wynająć łódź żaglową lub skorzystać z oferty rejsu morskiego. Szczególne wrażenia taki rejs pozostawia, gdy morze jest niespokojne.

Nurkowanie to kolejna propozycja dla amatorów aktywnego wypoczynku. Jako, że wody morskie są tu czyste, występuje tu bogata flora i fauna podwodna. Swoich sił możecie spróbować, snurkując z brzegu, będą wyposażonym jedynie w okulary i rurkę do nurkowania. Jeśli jednak marzą Wam się dłuższe eskapady, to możecie skorzystać z oferty bazy nurkowej w Ronne. W ofercie mają oni nurkowanie z brzegu, z łodzi oraz nocne nurkowanie. Rejsy obejmują cały obszar wokół wyspy oraz okolicznych, Christianso i Frederikso. Szczególną atrakcją jest nurkowanie w jeziorze rubinowym oraz przy wraku chińskiego statku „Fu shan Hai”.

 

Wędkowanie

Urlop w Danii, to również urlop z wędką. Bogate w ryby wody przybrzeżne , co roku przyciągają wędkarzy z całej Europy. Szczególnie dużą popularnością cieszą się tu rejsy kutrem na otwarte morze. Załogi statków dobrze wiedzą, gdzie zabrać turystów, aby połowy troci, dorsza, śledzia czy pstrą były obfite. Oprócz tego na wyspie znajduje się całkiem spora ilość strumieni i jezior, również pełnych ryb tj. szczupaki i okonie. Tak samo atrakcyjne jest łowienie ryb z brzegu morskiego, szczególnie ze skalistego odcinka, gdzie ryb jest najwięcej.  Dodatkowym atutem jest możliwość uprawiania trollingu. Ten rodzaj wędkowania polega na głębokim prowadzeniu przynęty. Jest to świetny sposób na złowienie łososia. Panują tu tak idealne warunki do uprawiania tej metody, że wiosną odbywają się tu mistrzostwa trollingu.

Bornholm

Inne propozycje

Mieszkańcy Bornholmu przygotowali również cały szereg atrakcji, łączących się z aktywnym wypoczynkiem:

  • Golf – na wyspie są cztery, profesjonalne , 18-dołkowe pola golfowe.

  • Futbol-golf – lokalne połączenie piłki nożnej i golfa. Niedaleko miasta Bodilsker.

  • Zjazd na linie nad jeziorem Opalowym – coś dla fanów mocnych wrażeń. Dwie liny o długości 290 metrów, ciągną się od klifowego brzegu jeziora, do plaży. Różnica poziomów to ok. 50m, a osiągana prędkość to nawet 80 km/h.

  • Jeździectwo – w miejscowości Akirkeby znajdziecie stadninie koni, gdzie możecie spróbować swoich sił w jeździectwie.