Domy wakacyjne w Danii - najbliżej wspaniałych atrakcji

Wybierając dom wakacyjny w Danii, wybierają Państwo tym samym swobodę i możliwość kształtowania wakacyjnego czasu wedle własnych upodobań. Sami Państwo wybierają atrakcje, które Państwa intersują. Mogą Państwo zdobywać nowe doświadczneia samodzielnie i bez pośpiechu. Bo indywidualizm i swoboda wybory to główna domena NOVASOL!

Rezerwuj wakacje w Danii

Zabytki w Danii

 • Zamek Kronborg w Helsingør,
 • Amalienborg i Mała Syrenka w Kopenhadze
 • Universe w Alsen
 • „Den gamle by“ (stare miasto) w Århus
 • Das Kattegatcenter w Ebeltoft
 • Zoo Odense

Na wakacje w Danii znajdą Państwo wiele różnych atrakcji i imprez kulturalnych. Szczególną ciekawostką jest kościół pod piaskiem w Skagen z roku 1300, w którym były odprawiane nabożeństwa. Kościół został zamknięty w 1795 roku, ze względu na przysypanie piachem. Powodem zamknięcia były ruchome wydmy i nie można było już z niego więcej korzystać.

Rezerwuj wakacje w Danii

Festiwale w Danii

Poza licznym muzeami i galeriami latem odbywa się szereg różnych kulturalnych imprez w całym kraju, m. in. festiwale muzyczne, np.:

 • kiedy interesują się Państwo muzyką ludową, polecamy jechać do Tønder w Południowej Jutlandii. W ostatni weekend sierpnia odbywa się tutaj Tønder Festival
 • dla młodszej publiczności polecamy Hard Rock Festival w Roskilde na Zelandii, odbywający się na koniec czerwca i początku lipca
 • szczególnie piękny jest Skagen „Visefestival“ (Liederfestival) odbywający się w ostatni weekend w czerwcu
 • szczególny ”Europejski Festiwal średnioweiczny” w Horsens, odbywa się na koniec sierpnia, kiedy miasto nabiera średniowiecznego charakteru. Można wtedy zobaczyć: turniej rycerski, teatr uliczny, średniowieczne wesele, wielu rzemieślników, którzy pracują w różnych warsztatach oraz posłuchać koncertów.

Rezerwuj wakacje w Danii

Dania - zawsze warto odwiedzić!

 • pojechać do Odense i zobaczyć dom rodzinny Hansa Christiana Andersena i dom, w którym żył później.
 • odwiedzić Legoland w Billund, gdzie jest rozrywka dla wszystkich grup wiekowych. Tutaj można podróżować przez całą Danię i przez resztę świata i podziwiać budowle z klocków Lego.
 • warto zobaczyć niepowtarzalne podziemne muzeum w Hjemsted Altertumspark w Skærbæk na Południowej Jutlandii
 • w Kopenhadze znajduję się największy park rozrywki, światowej sławy Tivoli.

Rezerwuj wakacje w Danii

Rodzinne atrakcje w Danii

LEGOLAND® w Billund

Słynny park zbudowany z milionów klocków LEGO. Prezentuje światową nowość: polarny X-Plorer, to pierwsza kolejka górska świata, która oferuje swobodny spadek z 5 metrów, połączony z wycieczką, gdzie można zobaczyć pingwiny. Przyciąga tylko dzielnych i zachęca do ryzykownych wypraw odkrywczych do dzikiego polarnego państwa! Można podziwiać żywe pingwiny i stać się pilotem oblatywaczem w Ice Pilots School. W Legoland można odwiedzić średniowieczny zamek, przejechać się na smoku i spłynąć drewnianą tratwą po dzikiej górskiej rzece. To tutaj znajduję się zrekonstruowane miasteczko z Dzikiego Zachodu. Nie będą się nudzić też miłośnicy Indian i piratów, podziwiając zbudowane z klocków Lego ulice wielu miast, pomniki i porty. Zabawa dla dużych i małych, gdzie można puścić wodzę wyobraźni.

Djurs Sommerland

Siedem baśniowych krain w Djurs Sommerland to przeszło 60 wesołych atrakcji. W takim miejscu można odbyć podróż w 12,5 metrów wysokiej Karuzeli Wild West lub przejechać się Pony Express. Ponadto odkryć piękne krajobrazy Dzikiego Zachodu, spotkać dzikie bizony i Indian, leżących na czatach.

Poza tym czekają tutaj na każdego atrakcje, jak wielka ślizgawka Thors Kammer, rafting przez rzekę Rio, balonową huśtawkę Karlos i niejedno, niejedno więcej.

BonBon Land

Do jednej z największych atrakcji należy z pewnością BonBon Land w Holme Olstrup, która jest najzabawniejszą cukierkową krainą. To letnie centrum rozrywki i raj dla łakomczuchów. Rożne atrakcji i zabawy odbywają się w morzu, na ziemi i w powietrzu.

Joboland – Brændegårdshaven

W Joboland - Brændegårdshaven w sercu Bornholmu, można znaleźć dużą ilość atrakcji dla dużych i małych. Wszystkie atrakcje są dostępne w ramach jednej opłaty za wstęp. Znajdą tutaj Państwo park wodny z 5 zjeżdżalniami, basenami i „rzeką” o długości 125 m. Na jeziorze czekają łodzie wiosłowe. Na torze wyścigowym są pojazdy buggy do dyspozycji dla młodych kierowców. Poza tym liniowy tor przeszkód, karuzela, kolejka, zjeżdżalnie, ścianki do wspinaczki, minigolf, labirynt. W szczycie sezonu letniego można wziąć udział w magicznym show Tagora i zoo.

Givskud Zoo

Około 20 km od miasta Vejle na Jutlandii powstała przyrodnicza perełka. Park Lwów – park safari. W Givskud zoo, czeka bliski kontakt z dzikimi zwierzętami z pięciu kontynentów. Wiele zwierząt, które człowiek zna z filmów przyrodniczych, ale w zoo każdy może stanąć naprzeciwko ich. Czują Państwo ich wielkość, oddech i siłę? Givskud rozpoczął działalność w roku 1969, jako park lwów i był przygotowany w pierwszych latach tylko dla tych zwierząt. Stopniowo została powiększona liczba gatunków zwierząt i dzisiaj żyje w parku przeszło 120 różnych gatunków zwierząt. Safari można zwiedzić własnym samochodem lub safari park autobusem.

Knuthenborg Safaripark

W Knuthenborg Safaripark można spotkać zwierzęta z najróżniejszych regionów. Można jechać własnym samochodem pomiędzy żyrafami, zebrami, tygrysami, kangurami, małpami, nosorożcami i pobyć na afrykańskiej sawannie. Ten par o powierzchni 600 ha, jest największym tego typu w Skandynawii.

Muzeum Rybołówstwa i Morskie, Esbjerg

Powierzchnia wystawowa muzeów w Esbjerg wynosi 14.000 m². Oba są przedzielone wystawą połowów, skansenem morskim, fokarium i wystawami specjalnymi. Tutaj poznają Państwo historię żeglugi morskiej na mieliźnie, odwiedzą muzeum pod gołym niebem z różnymi zwierzętami i akwarium ze słoną wodą z dużo ilością gatunków ryb.

Universe

W Universe można spędzić wesoły, radosny i równocześnie pouczający dzień wraz z rodziną. Ten park naukowy jest pełen zjawisk naturalnych, ciekawej techniki. Najbardziej charakterystycznym obiektem kompleksu jest Niebieski Sześcian – budowla o boku 23 m, kupiona przez Clausena po zakończonej wystawie EXPO w Hannowerze w roku 2000. Wewnątrz można przekonać się, jak powstają gejzery, znaleźć się we wnętrzu wulkanu i poczuć energię magmy. Tutaj może cała rodzina spędzać inspirujący i pełen rozrywki dzień. Dowiedzieć się o siłach natury, dziwnym świecie nauki i poznać technikę, która ułatwia nasze codzienne życie. Dopiero staje się to ciekawe, kiedy można pobudzić umysł i ciało. Park zachwyca i wzbudza zainteresowanie nauką dzieci i młodzież. Zachęcamy do odwiedzin w Universe i poszerzenia wiedzy o przyrodzie, technice i nauce.

Rezerwuj wakacje w Danii

Indywidualne wakacje z NOVASOL

Domy i apartamenty wakacyjne to gwarancja komfortu i swobody. Z naszego szerokiego portfolio możecie wybrać dowolne zakwaterowanie na wakacje w wielu różnorodnych krajach. Sprawdźcie naszą ofertę i zagwarantujcie sobie spokojny, beztroski urlop!