Aktywność i atrakcje na Als

Atrakcyjne wakacje na Als

Universe to wielka atrakcja na Als - park rozrywki. Ale z wyspy Als łatwo dostać się także do innych miejsc pełnych atrakcji, między innymi Legolandu i Givskud zoo. Sønderborg slot (zamek Sonderborg) jest zawsze wart odwiedzin, jak również Gendarmstien. Letnia rezydencja duńskiej królewskiej rodziny, Gråsten Slot jest łatwo dostępna. Północny Als Idrætscenter (ośrodek sportowy) oferuje w Nordborg atrakcje dla całej rodziny, choćby w dużej krytej pływalni, kręgielni, grę w badminton lub tenis. Wiele domów wakacyjnych NOVASOL jest objętych ofertą „Wstęp do Aquaparku gratis, co oznacza, że wybiarając taki dom wakacyjny w Danii mają Państwo darmowy wstęp do centrum rekreacji w północnym Als. Als to raj dla miłośników gry w golfa z dwoma dobrymi polami golfowymi: klub golfowy w Nordborg i Alssund.

Dom na wyspie Als

Legoland

W Legoland w Billund doznają Państwo szybkości, napięcia i najbardziej zwariowanych rzeczy, jakie można sobie wyobrazić. Legoland to miejsce, gdzie bawią się dorośli i dzieci, gdzie człowiek może puścić wodzę wyobraźni. Kreatywność, która dostaje skrzydeł podczas zabawy, uczenia się i odkrywania. Można tam spotkać rycerzy w zbroi, piratów, niebezpiecznych kowbojów, dzikich Indian i niejednego więcej. Krótko mówiąc: najlepszy plac zabaw dla całej rodziny, gdzie zawsze dzieje się coś nowego w Legoland. Spędzając wakacje w Danii, nie można go nie odwiedzić!

 

Givskud zoo

W Givskud zoo, czeka bliski kontakt z dzikimi zwierzętami z pięciu kontynentów. Wiele zwierząt, które człowiek zna z filmów przyrodniczych, ale w zoo każdy może stanąć naprzeciwko ich. Czują Państwo ich wielkość, oddech i siłę? Givskud zaczynał działalność w roku 1969, jako park lwów i był przygotowany w pierwszych latach tylko dla tych zwierząt. Stopniowo została powiększona liczba gatunków zwierząt i dzisiaj żyje w parku przeszło 120 różnych gatunków zwierząt. Safari można zwiedzić własnym samochodem lub safari park autobusem.

Als

Universe

W Universe można spędzić wesoły, radosny i równocześnie pouczający dzień wraz z rodziną. Ten park naukowy jest pełen zjawisk naturalnych, ciekawej techniki. Najbardziej charakterystycznym obiektem kompleksu jest Niebieski Sześcian – budowla o boku 23 m, kupiona przez Clausena po zakończonej wystawie EXPO w Hannowerze w roku 2000. Wewnątrz można przekonać się, jak powstają gejzery, znaleźć się we wnętrzu wulkanu i poczuć energię magmy. Tutaj może cała rodzina spędzać inspirujący i pełen rozrywki dzień. Dowiedzieć się o siłach natury, dziwnym świecie nauki i poznać technikę, która ułatwia nasze codzienne życie. Dopiero staje się to ciekawe, kiedy można pobudzić umysł i ciało. Park zachwyca i wzbudza zainteresowanie nauką dzieci i młodzież. Zachęcamy do odwiedzin w Universe i poszerzenia wiedzy o przyrodzie, technice i nauce.

 

Możliwości zakupów

Małe sklepy spożywcze znajdują się na terenach, gdzie są domy wakacyjne na Als, ale na większe zakupy należy jechać do Nordborg na północy lub Augustenborg i Sønderborg na południu. W Sønderborg znajduję się ulica z wieloma małymi sklepami i supermarketami oraz centrami handlowymi. Na kontynencie, na zakupy można jechać do Gråsten i Sønderborg.