Wakacje na plaży

Czarnogóra ma stosunkowo krótką linie brzegową, ale jest ona tak urozmaicona i pełna plaż, że z roku na rok przybywa do niej coraz więcej turystów. Nic dziwnego, bowiem mimo rosnącego ruchu turystycznego, znajdziecie tu mnóstwo oaz ciszy i spokoju. Wakacje w Czarnogórze to możliwość zażywania kąpieli słonecznych i morskich w licznych, małych i urkoliwych lagunach. Czarnogórskie plaże mają również różnorodne podłoże. Znajdują się tu plaże żwirowe, kamieniste, skaliste, betonowe platformy, a także naturalne i sztuczne plaże piaszczyste. Sztuczne plaże, najczęściej należą do hoteli, leżących tuż nad morzem i wstęp na nie jest płatny lub w ogóle zabroniony. Jednak, nie jest ich wiele, a wokół nich są publiczne i w pełni dostępne plaże miejskie. Urlop w Czarnogórze to również możliwość poznania pięknych, klifowych wybrzeży i towarzyszącym im potężnym skałom o fantastycznych kształtach.

Plaże Czarnogóry

Korzystanie z plaż

Podczas wyboru plaży, musicie wiedzieć o jedenj bardzo ważnej rzeczy. Mieszkańcy Bałkanów, co innego rozumieją jako piaszczysta plażę niż my. Dlatego w folderach miast, znajdziecie pełno opisów informujących o piaszczystych plażach, a na miejscu okazuje się to niezgodne z prawdą. Dla Czarnogórców, taką plażę stanowią również gruboziarniste piaski, a nawet żwir. Warto o tym wiedzieć, aby nie zepsuć sobie wymarzonych wakacji w Czarnogórze. Kolejną ważną kwestią jest specjalne obuwie ochronne. Jest ono niezbędne zarówno na plaży jak i w wodzie. Warto je mieć ze sobą, aby uniknąć niepotrzebnych skaleczeń lub przykrego kontaktu z występującym tu jeżem morskim.

Wymienione powyżej ważne rzeczy, niech Was nie zniechęcają do wypoczynku w Czarnogórze. Plaże tego kraju należą do jednych z najpiękniejszych w Europie, a krystalicznie czysta woda zachęca do kapieli. Tutejsze wody Morza Adriatyckiego są wyjątkowo czyste i przejrzyste oraz pełne życia, dzięki czemu będziecie mogli, nawet z brzegu, obserwować tutejszą florę i faunę. Plaże Czarnogóry są świetnie wypsoażone w infrastrukturę turystyczną, np. na słynnej Riwierze Bar. Na miejscu znajdziecie natryski, toalety, bary plażowe oraz centra sportowe. Pełno jest tu również wypożyczalni leżaków i parasoli przeciwsłonecznych.

Wody opływające Czarnogórę zachęcają do uprawiania wszelakich aktywności, podczas urlopu. Panują tu świetne warunki do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu. Dużą popularnością cieszy się tu również snorkeling oraz nurkowanie głębinowe. Na plażach mozna również wypożyczyć rower wodny, kajak lub łódź wiosłową, a także skorzystać z oferty rejsu statkiem ze szklanym dnem lub stateczkiem ze zjeżdżalnią, która prowadzi prosto do wody. Wakacje w Czarnogórze, z pewnością będą udane.

Plaże Czarnogóry

Domy wakacyjne

NOVASOL Polska, ma bardzo bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w Czarnogórze. Nasze obiekty rozsiane są wzdłuż całego wybrzeża morskiego, a także przy jeziorach, gdzie również znajdują się plaże. Dzięki szerokiej ofercie wyboru, sami możecie zdecydować, w pobliżu jakich atrakcji zechcecie zamieszkać. Osoby ceniące ciszę i spokój znajdą propozycje poza kurortami, a aktywnie wypoczywający, z pewnościż znajdą coś w tętniących życiem miastach. Nasze obiekty bardzo często mają własny basen, dzięki czemu mozna sobie pozwolić na dzień odpoczynku od morza, ale spędzić go również nad wodą. Apartamenty z katalogu NOVASOL, zawsze są w pełni wyposażone i gotowe na Wasz przyjazd.

 Plaże Czarnogóry

Najciekawsze plaże

Urlop na Bałkanach to możliwość skorzystania z kąpielisk:

  • Jaz – najpopularniejsza plaża w Czarnogórze. Jest to plaża żwirowa oraz kamienista. Ma długość ponad kilometra, z czego 300-metrowy odcinek to plaża dla nudystów. W miejscu tym odbywają się też liczne koncerty i wydarzenia artystyczne,

  • Velika plaza – jedna z najdłuzszych plaż w Europie (około 8 kilometrów długości). Znajdziecie ja na południu kraju i jest to jedyna naturalna, piaszczysta plaża w kraju. Piasek ma tu szary kolor i własciwości lecznicze np. pomocny jest  przy leczeniu reumatyzmu. Panują tu śietne warunki do uprawiania kitesurfingu oraz surfingu.

  • Zenska plaza – plaża dla nudystów, ale dostępna tylko dla kobiet. Jest to jedna z nielicznych plaż płątnych (około 1,5 EUR). Jest to miejsce kamieniste, położone w urokliwej zatoce. Występuje tu leczniczy miks soli morskiej, radu i siarki, co sprzyja leczeniu niepłodności.

  • Ada Bojana – piaszczysta plaża na małej wyspie o tej samej nazwie. Ma 3 kilometry długości i słynie z licznych knajpej i restauracji serwujących owoce morskie. Jest to również miejsce odwiedzin kitesurferów oraz nudystów, którzy mają tu wydzielony długi odcinek plaży.

  • Budva – kurort z długą plazą żwirową z bogatym zapleczem turystycznym. Słynie z tego, że leżaki można wynajmować nawet w nocy.

Te i inne kąpieliska znajdziecie wzdłuż całego wybrzeża Czarnogóry. Koniecznie zabierzcie ze sobą aparaty fotograficzne, bowiem z plaż rozpościerają się piękne widoki na kurorty, strome klify oraz skały.