Oferta "Chorwacja wakacje dojazd własny"

Urlop w domu wakacyjnym przeznaczony jest zwłaszcza dla klientów indywidualnych. Do prawie wszystkich obiektów z oferty "domy wakacyjne i apartamenty Chorwacja" dojechać można własnym samochodem. Jest to bardzo praktyczne, gdyż do samochodu możecie zapakować wszystkie potrzebne rzeczy oraz dzięki temu będziecie mobilni na miejscu. Jest to też najbardziej praktyczny środek komunikacji, jeżeli na urlop wybieracie się z psem do Chorwacji. I właśnie dla takich osób, kierujemy naszą ofertę "Chorwacja wakacje dojazd własny"

Chorwacja wakacje dojazd własny

DLA KIEROWCÓW

Zależy nam, abyście bezpiecznie dotarli do celu podróży, z tego powodu podajemy poniżej najważniejsze przepisy drogowe. Przed podróżą do obiektu z oferty "Chorwacja wakacje dojazd własny", zachęcamy do śledzenia bieżących informacji na stronie internetowej HAK – Chorwackiego Związku Motorowego . Znajdziecie tu m.in. informacje o aktualnych i planowanych utrudnieniach na drogach w Chorwacji. Z pewnością pomoże to zaplanować bezpieczną i bezstresową podróż do Chorwacji.

Chorwacja wakacje dojazd własny

DLA KIEROWCÓW - Przepisy drogowe w Chorwacji

Sieć płatnych autostrad jest mocno rozbudowana, dlatego dojedziecie do każdego obiektu wybranego z oferty "Chorwacja wakacje dojazd własny". Przepisy ruchu drogowego są restrykcyjne, a kary dotkliwe, w niektórych przypadkach nawet do 2000 Euro. Bezwzględnie należy przestrzegać:

 • ograniczeń prędkości: na autostradach do 130 km/godz., na drogach szybkiego ruchu do 110 km/ godz., na pozostałych drogach do 90 km/ godz., na obszarach zabudowanych do 50 km/ godz.;
 • obowiązku używania świateł mijania przez całą dobę;
 • zasad parkowania (pojazdy parkujące w niedozwolonych miejscach są w krótkim czasie odholowywane na parkingi policyjne, a kierowcy karani wysokimi mandatami).
 • obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa na wszystkich zajętych siedzeniach w pojeździe;
 • zakazu korzystania z telefonu komórkowego (dozwolony zestaw hands-free);

Chorwacja wakacje dojazd własny

DLA KIEROWCÓW - Stacje benzynowe

Otwarte są codziennie w godz.: 7 - 17 lub do 18; w sezonie wakacyjnym do godz. 22; niektóre stacje benzynowe w dużych miastach oraz położone wzdłuż tras turystycznych otwarte są przez całą dobę; wszystkie stacje benzynowe sprzedają: Eurosuper 95, Super 98, Normal i Euro Diesel, w dużych miastach także gaz.

Chorwacja wakacje dojazd własny

DLA KIEROWCÓW - Ogólne obowiązki w razie wypadku

W razie wystąpienia wypadku drogowego należy przede wszystkim niezwłocznie zadzwonić na policję (tel. 192). Należy zabezpieczyć miejsce wypadku (postawić trójkąt ostrzegawczy) i przedsięwziąć kroki, aby nie dopuścić do nowego niebezpieczeństwa. Prosimy czekać na policję. Wszystkie informacje o wyjaśnienie wypadku, o chorwackich towarzystwach ubezpieczeniowych oraz warsztatach samochodowych uzyskać można od policjantów. W przypadku uszkodzenia pojazdu prosimy żądać od policji wystawienia zaświadczenia o uszkodzeniu pojazdu, bez którego nie będziecie mogli opuścić kraju.

 

PRZEPISY WJAZDOWE I CELNE

Unia Europejska i inne umowy międzynarodowe z państwami nienależącymi do UE otworzyły wiele granic dla podróżujących za granicę na wakacje. Prawie nie ma już kontroli granicznych przy wjeździe do krajów. Turystom wyjeżdżającym do domów wakacyjnych z oferty "Chorwacja wakacje dojazd własny", zaleca się jednakże zapoznać się z przepisami wjazdowymi i celnymi tego kraju. Najbardziej aktualne przepisy wjazdowe i celne można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych .

Chorwacja wakacje dojazd własny

PRZEPISY WJAZDOWE I CELNE – do kwatery z oferty "Chorwacja wakacje dojazd własny" z dowodem czy paszportem?

Prawo chorwackie zezwala na wjazd na terytorium Republiki Chorwackiej na podstawie paszportu lub (dotyczy obywateli krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego) innego dokumentu potwierdzającego tożsamość i obywatelstwo podróżnego, tj. dowodu osobistego. Obywatele polscy mogą wjeżdżać do Chorwacji i przebywać w niej bez wizy do 90 dni, liczonych w okresie pół roku. Okres ważności paszportu musi być przynajmniej o 3 miesiące dłuższy niż dozwolony czas pobytu. Dla dzieci zalecane są dokumenty ze zdjęciem, potwierdzające ich tożsamość, np. dowód osobisty lub paszport. Uwaga: Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby małoletnie podróżujące bez opieki rodziców (opiekuna prawnego) powinny mieć ich pisemną, potwierdzoną notarialnie zgodę przetłumaczoną przez tłumacza przysięgłego na język chorwacki lub angielski, zawierającą dane osobowe i termin pobytu dziecka w Chorwacji (nie dotyczy uczestników wycieczek wpisanych na listę). Wwóz broni myśliwskiej i sportowej podlega obowiązkowi zgłoszenia (zostaje to zapisane w dokumencie podróży).

Chorwacja wakacje dojazd własny

FAKTY O CHORWACJI

Zanim wybierzemy się na urlop w obiekcie z katalogu "Chorwacja wakacje dojazd własny", warto zapoznać się nie tylko z atrakcjami turystycznymi w Chorwacji, ale też z najważniejszymi faktami o kraju. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najistotniejszych informacji.

Chorwacja wakacje dojazd własny

FAKTY O CHORWACJI - Ważne numery

 • Biuro Serwisowe NOVASOL: Tel: (00385) 52 77 02 00
 • Numer alarmowy NOVASOL: (0045) 97 97 57 57 (czynny codziennie w godz.: 09-19, Sb w godz.: 14-20)
 • Straż pożarna: 193
 • Policja: 192
 • Służby Ratunkowe: 194
 • Pogotowie techniczne drogowe: 1987
 • Ambasada RP Polskiej: ul. Krlezin Gvozd 3, 10000 Zagreb, tel. (0-03851) 489-94-44

ChorwacjaChorwacja wakacje dojazd własny

FAKTY O CHORWACJI - Informacje o kraju

 • Wielkość kraju: powierzchnia lądu stałego wynosi 56.542 km²,
 • Liczba mieszkańców: ok. 4,5 miliona. Struktura narodowościowa: w przeważającej liczbie mieszkańcami są Chorwaci. W mniejszości narodowej są: Serbowie, Słoweńcy, Węgrzy, Bośniacy, Włosi, Czesi i inni.
 • Powierzchnia wód terytorialnych: 31.067 km².
 • Język urzędowy: chorwacki
 • Numer kierunkowy: Do Chorwacji: 00385, Do Polski: 0048
 • Waluta: Kuna (HRK) = 100 Lipa. W użyciu są monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50 lip oraz 1, 2 i 5 kun oraz banknoty o nominałach 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 kun. Waluty obce wymienić można w bankach, kantorach, urzędach pocztowych oraz w większości biur podróży, Czeki Europejskie zrealizować można w bankach. W Chorwacji mogą pojawić się trudności z wymianą złotych polskich (PLN).
 • Opłata klimatyczna: zawarta w cenie najmu. Tak jak większość opłat za usługi właściciela – dzięki ofercie All Inclusive w Chorwacji.
 • Prąd: 220V, 50 Hz
 • Godziny otwarcia sklepów/ banków: godziny otwarcia nie są prawnie uregulowane. W sezonie głównym sklepy otwarte są najczęściej w godz. 7 - 21. Poza sezonem głównym sklepy otwarte są krócej. Banki otwarte są w dni robocze w godz. 7 - 19, w soboty do godz. 13. W dużych miastach, banki mające dyżur otwarte są także w niedziele.
 • Klimat: W Chorwacji występują dwie strefy klimatyczne: w głębi kraju przeważa klimat umiarkowany kontynentalny, częściowo także klimat górski, podczas gdy na wybrzeżu panuje przeważnie klimat śródziemnomorski z wieloma słonecznymi dniami; suche i gorące lato, łagodna i wilgotna zima; średnia temperatura w głębi kraju: w styczniu 0° - 2° C, w sierpniu 19° - 23° C; średnia temperatura na wybrzeżu: w styczniu 6° - 11° C, w sierpniu 21° - 27° C; średnia temperatura wody wynosi w zimie 12° C, a w lecie 25°C. Klimat tu występujący wręcz błaga o spędzenie aktywnych wakacji w Chorwacji. Możecie tu uprawiać wiele fascynujących dyscyplin, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych atletów.

Jeszcze raz, zapraszamy urlop w naszych obiektach z oferty "Chorwacja wakacje dojazd własny"!