Kierunek – Chorwacja

Chorwacja to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie. Również i u nas, w Polsce, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wakacje w Chorwacji. Nie ma w tym nic dziwnego. Ciepły klimat, czyste i błękitne wody Morza Adriatyckiego, przepiękne plaże, wspaniałe krajobrazy oraz ciekawe i pełne atrakcji miasta – to musi budzić ciekawość turystów. A tak naprawdę jest to zaledwie ułamek tego, co może Wam zaproponować ten kraj. Dlatego, jeśli myślicie o udanym wypoczynku, koniecznie rozważcie opcję pt. urlop w Chorwacji.

Chorwacja

Domy i apartamenty wakacyjne

NOVASOL ma w swoim folderze bogatą ofertę "domy wakacyjne i apartamenty Chorwacja", jak i apartamenty urlopowe w tym przepięknym kraju. Mamy tu ponad 10 tysięcy obiektów, a ich liczba stale rośnie. Jasno więc wynika, że wybór jest ogromny i każdy, ale to każdy, znajdzie tu coś dla siebie. Na naszych stronach znajdziecie zarówno przytulne, kameralne obiekty jak i duże domy wakacyjne z kilkoma sypialniami, mogące pomieścić kilkanaście osób. Wszystkie nasze kwatery, oferujące wypoczynek i noclegi w Chorwacji, są w pełni wyposażone we wszelkie podstawowe sprzęty. Posiadają również funkcjonalne kuchnie ze sprzętem, umożliwiającym przygotowanie i spożycie posiłków – jest to świetna opcja, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Różnorodność zakwaterowania w Chorwacji

Duża część naszych kwater ma własne ogródki, a także prywatne baseny, co szczególnie zadowoli osoby, chcące swobodnie zażywać kąpieli słonecznych i wodnych, z dala od tłumów turystów. Ciekawie prezentują się również nasze domy przy plaży w Chorwacji, dzięki którym czas dojścia na plażę zajmie dosłownie chwilę. Osoby podróżujące ze zwierzętami domowymi, również znajdą ciekawe domy wakacyjne w Chorwacji. Obiekty takie, znajdziecie zwłaszcza w pobliżu miejsc gdzie na np., psy mogą przebywać na plaży.

Kwatery w całym kraju

Domy i apartamenty wakacyjne z oferty "Chorwacja noclegi" są umiejscowione w całym kraju. Dzięki temu, sami będziecie mogli podjąć decyzję, czy chcecie wypocząć nad morzem czy w chorwackich górach. Obiekty NOVASOL znajdziecie zarówno w najpopularniejszych kurortach, na wyspach, największych miastach kraju, a także w małych miejscowościach, a nawet z dala od ludzkich osad, wśród naturalnych krajobrazów. Niezależnie jaką opcję wybierzecie, otrzymacie dokładny opis drogi jak dotrzeć do obiektu, dzięki czemu nie musicie się martwić, ze wybierając mniej znaną lokalizację, będziecie mieć problem z dotarciem. Również, niezależnie od wyboru, wakacje w Chorwacji z NOVASOL, na pewno będą udane.

Chorwacja

Powody by wybrać Chorwację

Powodów, aby wybrać Chorwację jako cel urlopu, jest naprawdę wiele. Jednak są trzy główne atrakcje, który powinny Was skłonić do wyboru tego kraju:

Plaże

Chorwacje oferuje piękne plaże. Dostępne są tu plaże piaszczyste (rzadkie w tej części Europy), żwirowe, kamieniste, skaliste, a także specjalne platformy z drabinkami, służącymi do zejścia do wody. Tutejsze plaże są wyposażone w infrastrukturę ułatwiającą wypoczynek oraz część z nich jest odznaczona Błękitną Flagą. Co ważne, w przeciwieństwie do Włoch, tutaj większość plaż ma bezpłatny wstęp przez cały dzień. Oprócz klasycznych kąpieli słonecznych i morskich, można tu uprawiać szereg sportów wodnych, w tym snorkelingu. Dzięki czystym wodom Morza Adriatyckiego, już przy samym brzegu można tuż pod powierzchnią wody, obserwować ryby i żyjątka morskie.

W Chorwacji znajdziecie plaże publiczne, które są tłumnie odwiedzane, ale też i plaże dzikie, na których można zaznać ciszy i spokoju. Wybrzeże Chorwacji to również piękne krajobrazy złożone z gór, klifów, małych, kamiennych wysepek oraz potężnych skał, nagle wynurzających się z wody. Wybierając się nad morze w Chorwacji, warto ze sobą zabrać aparat fotograficzny, aby potem, w zimie, móc powrócić do miłych chwil w Chorwacji.

Naturalne krajobrazy

Wakacje w Chorwacji, to również wypoczynek pośród zielonych krajobrazów, składających się z lasów, gór, mokradeł, rzek, pól, winnic i naturalnej części wybrzeża. W Chorwacji utworzono osiem Parków Narodowych, które oferują zapierające dech w piersiach widoki oraz atrakcje. Na szczególne uwagę zasługuje Rezerwat Jeziora Plitwickie. Składa się on z 16 jezior, połączonych ze sobą potokami oraz wodospadami, a wszystko to otoczone jest bujną i gęstą zielenią. Warto zarezerwować sobie jeden dzień i wybrać się w to niesamowite miejsce. W Chorwacji znajdziecie również liczne parki naturalne i krajobrazowe, które posiadają długie i atrakcyjne szlaki turystyczne. Wakacje wśród natury, sprzyjają uprawianiu rozmaitych aktywności sportowych. Jest tu świetnie rozwinięta sieć tras rowerowych, możliwość uprawiania wspinaczki górskiej i skałkowej, zwiedzania jaskiń czy uczestniczenia w spływie kajakowym.

Miasta

  • Zagrzeb – stolica kraju, która pełna jest zabytkowych dzielnic, z których każda proponuje inną oś czasu.
  • Split – miasto ze słynnym pałacem cesarza Dioklecjana (wpisanego na listę UNESCO)
  • Rijeka – oferująca poznanie architektury baroku.
  • Dubrovnik – ze świetnie zachowaną średniowieczną starówką (również na liście UNESCO)
  • Pula – miasto gdzie można poznać architekturę z czasów Rzymskich, w tym jeden z najlepiej zachowanych amfiteatrów rzymskich.
  • Zadar – miasto z bogatą architekturą rzymską, średniowieczną, renesansową i barokową. Sprawdźcie także ofertę "Zadar noclegi".