Atrakcje w okolicy Rovinj

Miasto Rovinj nazywane jest najpiękniejszą miejscowością Istrii, a więc decyzja o urlopie właśnie w tym miejscu, ma bardzo konkretne uzasadnienie. Atrakcyjna lokalizacja na wschodnim wybrzeżu półwyspu (z kolei pełną ofertę w całym kraju, znajdziecie w katalogu „Chorwacja noclegi”), liczne plaże, mnóstwo zabytków i atrakcji – to wszystko sprawi, że będziecie tu wracać myślami przez lata. Bardzo możliwe też, że zajedziecie tu fizycznie podczas kolejnych urlopów.

Jeszcze jednym atutem miejscowości Rovinj jest jej centralna lokalizacja na półwyspie, dzięki czemu, możecie szybko dostać się do atrakcyjnych miejsc w każdej części Istrii. I właśnie parę takich lokalizacji chcemy Wam przybliżyć – może będą one właśnie tymi wybranymi później przez Was. Lekturę polecamy wszystkim, zarówno tym, którzy jeszcze rozważają pobyt tutaj, jak i tym, którzy już wybrali dom lub apartament z oferty „Rovinj noclegi”. Zapraszamy!

 Rovinj

Porec

Na pierwszą wycieczkę proponujemy Wam wiekowy Porec, który znajduje się ok 36 kilometrów na północ od Rovinj. Już sama podróż będzie atrakcyjna, bowiem, po drodze, mijać będziecie kanał Limski, który nazywana jest także fiordem. W samym zaś Porecu, czeka na Was prawdziwe bogactwo zabytków, które powstawały tu na przestrzeni wieków. Antyczne ruiny świątyń, średniowieczne fortyfikacje, renesansowe i gotyckie domostwa oraz mnóstwo zabytków sakralnych, w tym Bazylika Eufrazjana, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do tego plaże, muzea i bogata gastronomia. Warto też zwrócić uwagę, że i tutaj znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne z naszej oferty – więcej informacji znajdziecie w katalogu „Porec noclegi”.

 Porec

Fazana i Wyspy Briońskie

Jeden wyjazd i dwie lokalizacje warte odwiedzenia (oczywiście, można się tu wybrać więcej razy). Około 50 kilometrów na południe od Rovinj, znajdziecie kurort Fazana, który oferuje zabytkowe uliczki pełne atrakcji i zabytkowych domostw. Z kolei, z jego portu możecie wyruszyć w rejs po wyspach Briońskich lub wybrać się na którąś z wysp. Polecamy ten archipelag tym bardziej, iż jest on Parkiem Narodowym, a to oznacza, że czeka Was tu mnóstwo przyjemnych chwil na łonie natury. Poza tym, wyspy oferują mnóstwo muzeów, zabytkowych miejsc (również tych z prehistorii) oraz safari park, w którym podziwiać można egzotyczne zwierzaki. Na koniec, przypominamy, że w Fazanie oferujemy nasze obiekty z katalogu „Istria noclegi”.

 Fazana

Pula

Pula to największe miasto w regionie i stolica chorwackiej części półwyspu. Dojazd do niej zajmuje ok. godziny, także nie jest to znowu tak długo, aby zmęczyć, żądnych wrażeń, miłośników zwiedzania. Bo to dla nich głównie polecana jest wizyta w Puli. To tutaj znajdują się, świetnie zachowane, budowle z czasów rzymskich oraz wąskie uliczki pełne zabytkowych domostw, sklepów, kramików i pracowni miejscowych artystów. Pula to także miejsce lubiane przez nurków, którzy mogą odkrywać podwodne królestwo flory i fauny oraz zatopione wiekowe statki. Przy okazji, sprawdźcie kwatery jakie przygotowaliśmy dla Was w folderze „Pula noclegi”.

 Pula

Jeszcze więcej ciekawych miejsc

Wymienione wyżej punkty to polecane miejsca, które warto uwzględnić w swoich wakacyjnych planach. Jednak, oczywista rzecz, takich interesujących lokalizacji jest o wiele więcej. Sugerujemy więc wcześniej sprawdzić jakie inne atrakcje czekają na Was w, bliższej i dalszej, okolicy miasta Rovinj. Mało tego, warto rozważyć opcję wycieczki do pobliskiej Słowenii, a nawet północnej części Włoch, do których można dostać się autem lub statkiem. Rezerwujcie więc kwatery w Rovinj (prezentujemy je także w katalogu „domy i apartamenty Chorwacja") i zacznijcie planować niezapomniane wakacje!

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach