Duga Uvala

Duga Uvala zaprasza  na niezapomniany wypoczynek    

Duga Uvala jest uroczym kurortem położonym we wschodnio-południowej części półwyspu Istria, w okolicy miasta Pula (przy okazji, sprawdźcie także ofertę "Pula noclegi" - naprawdę warto). Miejscowość położona jest nad zatoczką o tej samej nazwie, a ona z kolei należy do Zatoki Vinjole, która bezpośrednio zlewa się z wodami Morza Adriatyckiego. Jest to niesamowite miejsce pełne naturalnych i dziewiczych plaż, a całość jest otoczona gęstą roślinnością śródziemnomorską. Jest to jedne z najpiękniejszych miejsc półwyspu Istryjskiego, a zarazem jedno z najcichszych i najspokojniejszych miejsc w całej Chorwacji. Rozległy teren pozwala tu na wakacje w nieśpiesznej atmosferze i jednocześnie pozwala na dostęp do mnóstwa rozrywek i atrakcji dla całej rodziny. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą słoneczną ofertą wypoczynku "domy i apartamenty Chorwacja".

  Duga Uvala

Domy wakacyjne w Duga Uvala

W ofercie NOVASOL znajdziecie bogatą ofertę domów i apartamentów wakacyjnych w kurorcie Duga Uvala. Szczególną popularnością w tym miejscu, cieszą się nasze obiekty położone tuż przy morzu, ponieważ oprócz bliskości plaży, oferują one również niesamowite widoki panoramiczne na zatokę i jej liczne wysepki. Do naszych chorwackich kwater można również przyjechać z domowym zwierzęciem – jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą zostawiać zwierząt w kraju podczas urlopu. W Duga Uvala oraz sąsiednich miejscowościach każdy znajdzie coś dla siebie - wystarczy sprawdzić nasz obszerny katalog "Chorwacja noclegi"!

  Duga Uvala

Aktywny wypoczynek w Duga Uvala

Wakacje w Chorwacji dają nieskończone możliwości spędzania wolnego czasu podczas urlopu. Niewątpliwą zaletą kurortu jest mnogość plaż i romantycznych zatoczek. Można śmiało powiedzieć, że nawet spędzając tu dwutygodniowy urlop, będziecie mogli odpoczywać codziennie na innej plaży. Tutejsze plaże mają różne podłoże, dlatego warto zaopatrzyć się przed wyjazdem w obuwie ochronne. Wody morskie są tutaj krystalicznie czyste, dlatego koniecznie zabierzcie ze sobą sprzęt do nurkowania lub snorkelingu. Dzięki temu, nie ominie Was niesamowita przygoda związana z obserwacją dna morskiego, które jest tu wyjątkowo kolorowe i obfite. W kurorcie znajdzie też plaże z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Takie plaże są przystosowane dla dzieci i osób starszych, a także oferują różne atrakcje dla całej rodziny. Możecie tu uprawiać m.in. siatkówkę plażową, piłkę nożną, mini golfa itp. Kurort przygotował także bogatą ofertę barów i restauracji, place zabaw, stragany i sklepy miejscowych rolników i artystów. Na wybrzeżu można również wypożyczyć łodzie, kajaki oraz deski do uprawiania SUP-u.

Duga Uvala położona jest pośród przepięknej roślinności śródziemnomorskiej, dlatego też piesze lub rowerowe wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz w głąb lądu, z pewnością, na długo pozostaną w Waszej pamięci. Warto również wybrać się do miejscowych winnic oraz plantacje oliwek – zakupy w tych miejscach, będą miłą pamiątką po wakacjach. Położenie kurortu jest również atrakcyjne dla osób, które są nastawione na zwiedzanie i odkrywanie ciekawych miejsc. Spędzając urlop w obiekcie z oferty "Istria noclegi", będziecie mieli okazję na poznanie takich miejsc jak:

  • Pula – największe miasto półwyspu, w którym podziwiać można świetnie zachowane budowle z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Szczególnie polecamy wizytę w niesamowitym Amfiteatrze oraz na Starówce z zabytkami z I i XIII wieku.

  • Rovinj – zabytkowy kurort z licznymi kościołami Bramami.

  • Park Narodowy Wysp Briońskich – rezerwat obejmujący 14 wysp, na których występuje mnóstwo gatunków roślin, zwierząt i ptaków. Warto wybrać się w organizowany rejs po wyspach – koniecznie zabierzcie ze sobą aparat fotograficzny.