Atrakcje w okolicy Puli

Co jak co, ale w Puli nikomu nie grozi nuda. Jest to bowiem najatrakcyjniejsze miasto na półwyspie istryjskim, a kto wie, czy i nie w całej Chorwacji (możecie się o tym sami przekonać, wybierając naszą pełną ofertę „Chorwacja noclegi”). Piękne, wiekowe zabytki, morze, port, marina, sklepy, bary i tawerny – tu przeżyjecie ekscytujące chwile, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Jednak gdyby pojawił się niedosyt, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby eksplorować okolicę Puli, zwłaszcza, że miasto jest świetnie skomunikowane z całym półwyspem, a i otoczenie miejscowości jest bardzo atrakcyjne. I właśnie dlatego, poniżej, przedstawiamy Wam kilka polecanych miejsc, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią urlop wszystkim tym, którzy zdecydowali się na dom lub apartament z oferty „Pula noclegi”. Zapraszamy!

 Pula

Medulin

Pierwsza propozycja wycieczki, to wyprawa do nieodległego Medulinu. Jest to jeden z najbardziej popularnych kurortów na półwyspie i słynie ze, specjalnie utworzonej, piaszczystej plaży. Jest to więc idealne miejsce na całodzienny plażowy relaks. Plaża w Medulinie jest także dobrze wyposażona, a bardzo łagodny spadek dna morskiego sprawia, że jest to bezpieczne miejsce dla dzieci. Poza tym, miasteczko oferuje mnóstwo atrakcji, w tym np. rejsy statkami ze szklanym dnem oraz marina, w której można wynająć sprzęt wodny. Warto jeszcze dodać, ze miejscowość otoczona jest uprawą winorośli i gajami oliwnymi, a także fakt, że i tutaj, oferujemy nasze domy i apartamenty wakacyjne z oferty „Istria noclegi”.

 

Fazana

Fazana to miasto położone ok. 16 kilometrów na północ od Puli, także czas dojazdu zajmie Wam dosłownie kilka chwil. Oprócz atutu szybkiego dojazdu, Fazana ma Wam do zaproponowania piękną i zabytkową starówkę, której plątanina wąskich uliczek, zagwarantuje Wam przyjemne chwile podczas spaceru. To jednak nie koniec atrakcji, ponieważ z Fazany możecie szybko dostać się na wyspy Briońskie, czyli niezwykły archipelag, który jest jednocześnie Parkiem Narodowym. Na wyspach, oprócz walorów przyrodniczych, czekają na Was liczne muzea oraz atrakcje dla całej rodziny. Przy okazji, polecamy Wam katalog „Fazana noclegi”, w którym proponujemy Wam, m.in. domy z basenem.

 Medulin

Rovinj

Rovinj to piękne, zabytkowe miasto z charakterystyczną starówką, nad którą góruje strzelista wieża. Całość oddalona jest od Puli o ok. 40 kilometrów, jednak podróż nie powinna być zbyt męczące, m.in. dzięki pięknym widokom widocznym podczas pokonywania trasy. W samym Rovinj bądźcie gotowi na długi spacer, podczas którego poznacie historię miasta, która początkami sięga VII wieku p.n.e. Zwiedzając Rovinj warto mieć ze sobą mapkę, aby nie stracić orientacji pośród uroczych ulic oraz skorzystać z oferty rejsów, które są dostępne w tutejszym porcie. Waszą uwagę, chcemy również zwrócić na obiekty z oferty „Rovinj noclegi”, w której znajdziecie prywatne domy i apartamenty wakacyjne w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy!

 Rovinj

Jeszcze więcej atrakcyjnych miejsc

Spędzacie dłuższy urlop w Puli i macie jeszcze parę wolnych chwil? W takim razie, oprócz wyżej wymienionych miejsc, cała Istria staje przed Wam i tworem. Wiedzcie bowiem, że ten chorwacki półwysep, to nie tylko atrakcyjne ośrodki miejskie i wypoczynkowe, ale i mnóstwo atrakcji poukrywanych pośród zielonych pagórków. Znajdziecie tu m.in. liczne jaskinie, Park Przyrody Ucka, ciekawe wyspy, czy najmniejsze miasto świata – Hum. Możecie także, po prostu udać się na wycieczkę po zielonych przestrzeniach półwyspu – rezerwacja kwatery z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” to urlop na Waszych warunkach i Waszym stylu. Jeszcze raz – serdecznie zapraszamy!