Atrakcje w okolicy Porec

Porec to jedna z najpopularniejszych miejscowości na półwyspie Istria, a co za tym idzie baza noclegowa “Porec noclegi” również cieszy się dużym zainteresowaniem. Skąd taka popularność tego adriatyckiego kurortu? Cóż, jedna z odpowiedzi pojawił się w pytaniu - już sam fakt położenia nad błękitnym Adriatykiem sprawia,że chce się tu przyjechać. Oprócz tego, Porec oferuje mnóstwo atrakcji i interesujących miejsc, co sprawia, że nie ma tu czasu na nudę, nawet gdy wypoczynek na plaży będzie już nieco monotonny. Poza tym, bogata oferta aktywnych form spędzania czasu i to nie tylko tych związanych z morzem. Podsumowując - idealne miejsce na wymarzone wakacje.

Istnieje taka możliwość, że pojawią się jeszcze wątpliwości, czy na pewno wybór kwatery wakacyjnej z oferty “domy i apartamenty Chorwacja” w miejscowości Porec będzie najlepszą opcją. Być może, ostatecznie, dylemat rozwiąże fakt, iż Porec jest bardzo atrakcyjnie położony na mapie, dzięki czemu, można stąd w miarę szybko dotrzeć do innych, ciekawych miejsc. wybraliśmy dla Was kilka lokalizacji, które powinny jeszcze bardziej zwiększyć satysfakcję z urlopu. Sprawdźcie więc, jakie atrakcje czekają na Was w okolicy miejscowości Porec i zacznijcie pakować walizki na wyjazd.

Porec

Novigrad

Novigrad (nie mylić z Novigradem w północnej części Dalmacji) to nadmorski kurort, który położony jest ok. 18 km na północ. Tak niewielka odległość, na dobrą sprawę można tu nawet wybrać się na rowerze lub pieszo, sprawia, że warto się tu wybrać. Jednak nie to jedyna zaleta miejscowości. Znajdziecie tu bowiem sporo ciekawych zabytków i interesujących historii z nimi związanymi. Poza tym, jest to popularne miejsce wśród paralotniarzy oraz miłośników spływów i kajaków. Do tego, latem, odbywają się tu liczne imprezy kulturalne oraz kulinarne. Kto więc wie, może akurat traficie na ciekawe wydarzenie, które nie tylko zostanie w Waszej pamięci, ale i w Waszych zmysłach. przy okazji, polecamy Wam ofertę “Istria noclegi” w Novigradzie - sprawdźcie, atrakcyjne cenowo, domy i apartamenty wakacyjne.

Novigrad

Rovinj

35 kilometrów na południe, znajduje się kolejny adriatycki kurort, a dokładnie miasto Rovinj. Jest ono uznawane za jedno z najpiękniejszych w kraju, a więc i wy powinniście dać się skusić na wyprawę do niego, zwłaszcza, że po drodze, można podziwiać kanał Limski, który także słynie z urody. Poza tym, w Rovinj znajdziecie wszystko co potrzebne do ekscytującej wycieczki, także powinien być to punkt obowiązkowy wczasów w tej części Europy. Przypominamy, że i tutaj mamy domy oraz apartamenty wakacyjne - wystarczy przejść do katalogu “Rovinj noclegi”.

Rovinj

Fazana

Z kolei 50 kilometrów na południe położona jest miejscowość Fazana. Podobnie jak inne kurorty półwyspu istryjskiego, Fazana oferuje moc rozrywki, zabytków i atrakcji, ale ma jeszcze jeden atut, który nie może umknąć Waszej uwadze. Jest to mianowicie archipelag wysp Brijuni, które oddalone są o przeprawę promową lub rejs statkiem wycieczkowym. Wyspy te są chronione w ramach Parku Narodowego i oferują bogactwo flory, fauny oraz pięknych widoków. Dodatkowo, znajdują się tu ciekawe muzea, atrakcje dla całej rodziny i punkty archeologiczne, w których podziwiać można odciski pozostawione przez dinozaury. na koniec, proponujemy sprawdzenie oferty “Fazana noclegi”, gdybyście chcieli zamieszkać bliżej tego atrakcyjnego archipelagu, na zwiedzenie którego, jeden dzień nie wystarczy.

Fazana

Pula

Najdalsza lokalizacja na wycieczkę, oddalona jest o 60 kilometrów od Porec, więc nie jest to odległość, która zabierze Wam kilka godzin męczącej podróży. Tym bardziej warto odwiedzić Pulę, gdyż ma ona najwięcej do zaoferowania. Jest to bowiem największe miasto regionu i jego nieformalna stolica. Liczba zabytków z różnych epok może Wam sprawić mały zawrót głowy, jednak warto obejrzeć je wszystkie. Jakby tego było mało, mnóstwo tu także atrakcji, sklepów, restauracji oraz możliwości spędzenia wolnego czasu. Gdyby Pula bardzo przypadła Wam do gustu i zechcecie wrócić tu w przyszłości, to, już teraz, możecie sprawdzić naszą ofertęPula noclegi”. Zapraszamy!

Pula

Sami widzicie, w okolicy Porec atrakcji nie brakuje, a wymieniliśmy tylko większe ośrodki. Istria bogata jest w zabytkowe miejsca, jaskinie, piękne wybrzeże oraz wzgórza i wzniesienia, na których rosną winogrona i ciągną się gaje oliwne. Rezerwujcie już teraz, domy i apartamenty z katalogu “Chorwacja noclegi” i jedźcie do Porec na niezapomniany urlop!