Istria - idealna na plażowy urlop

Półwysep Istria to idealne miejsce na plażowanie. Znajdują się tutaj wszystkie rodzaje plaż. To właśnie na Istrii, można wypocząć na bardzo rzadkich w Chorwacji, piaszczystych plażach. Oprócz wspomnianych, umiejscowionych jest tu całe mnóstwo plaż żwirowych, kamienistych, a także skalistych. Dodatkowo, w wielu miejscach zamontowano, specjalne betonowe platformy, z których bezpiecznie można wejść do wody. Rodzaj plaży ma duże znaczenie, przy wyborze udanego urlopu. Osoby lubiące ciszę i spokój, wybiorą plaże skaliste i kamieniste. Z kolei wczasowicze, którzy chcą również korzystać z dodatkowych atrakcji, chętniej wybiorą plaże piaszczyste i żwirkowe. Rezerwujcie więc domy i apartamenty z oferty "Istria noclegi" już dziś!

Plaże na półwyspie Istria

Dobre warunki i infrastruktura

Plaże w Chorwacji, są świetnie przygotowane dla turystów. Większość miejscowości posiada strzeżoną plażę miejską, która jest wyposażona w natryski, toalety oraz stanowiska ratownicze. Wiele plaż ma również bary i jadłodajnie z przystępnymi cenami. Odwiedzający Istrię, mają bardzo szeroki wybór plaż, ze względu na cel wypoczynku. Rodziny z dziećmi znajdą tu plaże z łagodnym zejściem, a także brodzikami i zjeżdżalniami. Osoby uprawiające sporty wodne również maja spory wybór kurortów oferujących rozbudowane bazy sportowe. Istria to również idealne miejsce dla nurków i osób uprawiających snorkeling.

Plaże na półwyspie Istria

Warto pamiętać

Niezależnie od wyboru plaży, podczas urlopu w Chorwacji należy pamiętać, aby mieć obuwie ochronne, które chroni nas przed nierównym dnem Morza Adriatyckiego. Obuwie to jest bardzo wygodne i z powodzeniem można w nim pływać, dlatego warto zaopatrzyć się w nie przed wyjazdem. Warto również dodać, że większość plaż jest przystosowana do wypoczynku dla osób niepełnosprawnych. Dzięki szerokiej ofercie NOVASOL, będziecie mogli zdecydować, jak zechcecie spędzić wakacje w Chorwacji.

Plaże na półwyspie Istria

Bijeca i inne plaże

Plaże na Istrii, to idealne miejsce dla każdego wczasowicza. Osoby lubiące towarzystwo i rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, mogą z powodzeniem wypoczywać na plaży w Medulinie. W tym kurorcie , znajduje się długa na ok. 1 km plaża Bijeca, która podzielona jest na trzy strefy: piaszczystą, kamienistą oraz betonową. Jest to plaża idealna dla rodzin z dziećmi, ponieważ ma łagodne zejście do wody, a także stanowiska ratowników oraz prysznice i toalety. Dodatkową zaletą jest to, że tuż za plażą, znajduje się rozległy trawnik z drzewami, które chronią przed słońcem. Na plaży, można grać w różne gry zespołowe, na specjalnie przygotowanych boiskach. Ponadto można stąd wybrać się na jeden z licznych rejsów po zatoce. Do wyboru są łodzie wiosłowe, rowery wodne, łodzie ze szklanym dnem, a także łodzie ze zjeżdżalniami. Dodatkową atrakcją, jest bogate we florę oraz faunę dno zatoki. Szczególnie w części betonowo-kamienistej, warto poobserwować liczne gatunki ryb i zwierząt morskich. Wybierając dom, np. z katalogu "Medulin noclegi" , możecie być pewni, że miejsca na tej plaży dla Was nie zabraknie. Opisując plażę Bijeca, można z powodzeniem zastosować ten sam opis do pozostałych plaż półwyspu. Różni je tylko rodzaj brzegu oraz ilość plażowiczów. Wybierają ofertę "Chorwacja apartamenty" warto zapoznać się również z innymi lokalizacjami:

  1. Rabac - w tym kurorcie, położonym na wschodnim brzegu Istrii znajdują się dwie duże plaże. Obie zostały wyróżnione Błękintą Flagą:Maslinica, to plaża kamienista od ługości 350 metrów. Znajduje się tutaj Aquapark oraz wypożyczalnia łodzi oraz motorówek. Girandella – plaża skalista, położona tuż przy promenadzie miejskiej. Plaża do aktywnego wypoczynku, z licznymi udogodnieniami do uprawiania sportów wodnych.
  2. Porec - Duża miejscowość wypoczynkowa, z licznymi plażami. Najbardziej popularną jest plaża miejska, która jest doskonale przygotowana we wszystkie udogodnienia turystyczne. Jest to plaża żwirowa, z udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Osoby spędzające urlop w Porec, znajdą liczne, małe skaliste plaże z nielicznymi wczasowiczami. Jest to więc idealne miejsce dla osób chcących wypocząć w ciszy i spokoju. Dodatkowo piękny, turkusowy odcień wody, zachęca do relaksujących kąpieli.
  3. Vrsar - Kolejny kurort, położony na południe od Porec. Znajdują się tu głównie plaże żwirkowe oraz plaże kamieniste. Najbardziej znaną plażą jest Koversada, która jest przeznaczona głównie dla nudystów. Z kolei mieście, na plaży miejskiej, można wypocząć na sztucznie utworzonej piaszczystej nawierzchni. Dodatkowym atutem plaży miejskiej jest piękny widok na zabytkową starówkę oraz wyspę Sveti Juraj.
  4. Umag - Najbardziej wysunięty na północ kurort w Chorwacji. Na szczególną uwagę zasługuje tu plaża Laguna Stella Maris, położona 3 kilometry od centrum. Jest to urokliwa plaża, umiejscowiona w lasku piniowym. Dzięki temu rodziny z dziećmi, a także osoby starsze znajdą tu cień, który pozwoli odpocząć od słońca.

Plaże na półwyspie Istria

Na plażę z psem

Wielu naszych Klientów podróżuje ze swoimi zwierzętami domowymi. Nie jest to nic dziwnego, bowiem od wielu lat psy i koty stają się w naszych domach równoprawnymi domownikami. Dlatego też w Chorwacji znajdują się lokalizacje, gdzie można spędzić wakacje z psem lub kotem w Chorwacji. Specjalne plaże znajdują się w miejscowościach Umag, Pula, Porec oraz Rovinj. Należy pamiętać, aby przed wyruszeniem na plażę ze zwierzęciem, upewnić się, że w danym miejscu nie ma ku temu przeszkód oraz zapoznać się z regulaminem danej plaży. Oczywiście, w wymienionych miejscowościach, NOVASOL ma obiekty, w których można spędzić wakacje ze zwierzęciem bez żadnych przeszkód - szczegółów szukajcie w katalogu "Chorwacja noclegi".