Atrakcje w okolicy Kanfanar

Jeżeli wyobrażacie sobie urlop pośród zielonych wzgórz i pięknych widoków, możliwe, że decyzja o wybraniu miejscowości Kanfanar będzie dla Was idealną propozycją. Oprócz malowniczego położenia, miejscowość oferuje ciszę, czyste powietrze i możliwość odetchnięcia od codziennego życia. Mało tego, Kanfanar położony jest bardzo atrakcyjnie dla wszystkich tych, którzy chcieliby, aby dom wakacyjny z oferty „Chorwacja noclegi” był punktem odpoczynku i startem do wycieczek po okolicy. Kanfanar bowiem znajduje się niemalże w centralnej części półwyspu Istria i można stąd łatwo dotrzeć do dowolnego punktu regionu. Poniżej, znajdziecie kilka atrakcyjnych propozycji na wycieczki, podczas których poznacie ciekawe historie i miejsca. Zapraszamy!

  Kanfanar

Rovinj

Na pierwszą eskapadę proponujemy Wam Rovinj. Jest to nadmorski kurort, który uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji. Warto więc przekonać się, czy faktycznie tak jest. Oprócz tego, jest to najbliżej położona miejscowość od Kanfanar, ok. 19 kilometrów, która oferuje możliwość wypoczynku na plaży oraz w przyjemnych wodach Morza Adriatyckiego. Poza tym, znajduje się tu wiele słynnych zabytków oraz atrakcji dla turystów oraz rodzin z małymi dziećmi. Jest to więc praktycznie punkt obowiązkowy każdego udanego urlopu. Przy okazji, gdybyście chcieli wrócić tu w następne wakacje, proponujemy Wam zakwaterowanie z oferty „Rovinj noclegi”, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie w przystępnej cenie.

  Rovinj

Rabac

Rabat ro również nadmorskie miasteczko, jednak położone jest z drugiej (wschodniej) strony półwyspu Istria. Wody morskie są tu spokojniejsze, a więc bardziej bezpieczne dla młodszych obieżyświatów. Jednak nie tylko plaże przyciągają tu turystów z całego kontynentu. Głównym atutem miejscowości Rabac są przepiękne widoki, które można obserwować zarówno z poziomu wody (np. podczas rejsu), jak i z licznych, okolicznych wzgórz. Poza tym, znajdziecie tu mnóstwo interesujących miejsc, a 3 kilometry dalej znajduje się zabytkowy Labin, w którym można poznać wiele interesujących historii i miejsc. Na koniec, zapraszamy do oferty „Rabac noclegi”, w której proponujemy nasze, komfortowe i w pełni urządzone, domy oraz apartamenty wakacyjne.

  Rabac

Fazana

Wracamy za zachodnie wybrzeże, a dokładnie 30 kilometrów na południe. Traficie tu na miasteczko Fazana, które słynie z sardynek. Odbywa się tu nawet święto im poświęcone, a wziąć w nim udział możecie w sierpniu. W pozostałe miesiące z kolei, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować potraw z sardynek w miejscowych restauracjach. Poza tym, Fazana posiada piękną starówkę, która skrywa wiele ciekawych miejsc i zabytków. Podobnie jak w innych miastach, również i tutaj znajdziecie nasze kwatery wakacyjne, wystarczy przejść do katalogu „Fazana noclegi”.

Jest jeszcze jeden, wielki, atut miasteczka Fazana, a mianowicie to, że możecie z jego portu szybko dostać się na Wyspy Briońskie. Będzie to kolejne miejsce, które na długo pozostanie w Waszej pamięci. Dlaczego? Chociażby dlatego, że jest to przepiękny Park Narodowy, który oferuje bogactwo flory i fauny, a także niesamowite widoki, z różnymi typami wybrzeża. Jakby tego było mało, na wyspach Briońskich, swoje kolekcje oferuje Wam aż 19 muzeów oraz liczne stanowiska archeologiczne. Poza tym, znajduje się tu mnóstwo atrakcji, w tym Park Safari, gdzie podziwiać można egzotyczne zwierzaki. Jeśli już sam ten punkt jest kuszący, nie pozostaje nic innego, niż spojrzeć na ofertę „Istria noclegi”, w której prezentujemy domy i apartamenty wakacyjne rozsiane po całym półwyspie Istria.

  Fazana

Pula

Wybierając dom wakacyjny w Kanfanar, zamieszkacie niecałe 40 kilometrów od stolicy Istrii. Jak na główne miasto przystało, Pula oferuje najwięcej atrakcji, dlatego warto się tu wybrać na wycieczkę. Pula, z racji swojej bardzo długiej historii, oferuje piękne zabytki z czasów rzymskich (m.in. Arena, Łuk Triumfalny, Bramy, forum i świątynie), średniowiecza i renesansu (m.in. budynki na Starym Mieście, Klasztor św. Franciszka, Katedra WNMP, Zamek z XIV wieku, mury miejskie) oraz ciekawe muzea, port i inne atrakcje. W Puli znajdziecie także nasze kwatery, sygnowane znakiem „Pula noclegi”, w których możecie spędzić niezapomniane wakacje.

Podsumowując: propozycji ciekawych wycieczek z Kanfanar jest całe mnóstwo, a  przecież nie możecie także udać się na pieszą lub rowerową wycieczkę po bliższej okolicy i również natkniecie się na liczne atrakcje i piękne krajobrazy. Jedno można stwierdzić na pewno: wybierając noclegi w naszych obiektach z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” – nie będziecie się nudzić. Jeszcze raz – zapraszamy!