Atrakcje w okolicy Brtonigli

Jeśli Waszym wakacyjnym celem jest miejsce, które zlokalizowane jest trochę na uboczu i w otoczeniu naturalnych krajobrazów, powinniście rozważyć urlop w miejscowości Brtonigla. Jest to miejsce, które spełnia powyższe warunki i, dodatkowo, można z niego łatwo dostać się do turystycznych atrakcji półwyspu Istrii oraz Słowenii i półnonych Włoch. Na atrakcyjne położenie składa się również fakt, iż Brtonigla znajduje się dość blisko wybrzeża morskiego, ale ta odległość jest na tyle optymalna, że pozwoli Wam na relaks z dala od hałasów dobiegających z zatłoczonych kurortów. Dltaego też, aby bardziej zachęcić Was do rezerwacji kwatery z oferty „Chorwacja noclegi” w Brtonidzle, poniżej, prezentujemy Wam ciekawe miejsca w okolicy. Zapraszamy do lektury!

 Brtonigla

Karigador

Pierwszym przystankiem będzie nadmorski kurort Karigador, który oddalony od Brtonigli jest o zaledwie 9 kilometrów. Jest to także najbliższa miejscowość, która oferuje plaże i możliwość kąpieli w Morzu Adriatyckim. To jednak nie koniec atrakcji. Polecamy Wam m.in. degustację miejscowych specjałów w tutejszych barach i restauracjach, wybranie się w rejs łodzią ze szklanym dnem lub wybranie się na morską przygodę na desce (paddle-boarding jest tu bardzo popularny). Na koniec wiedzcie, że w miejscowości Karigador także znajdziecie nasze domy i apartamenty wakacyjne. Wystarczy przejrzeć ofertę „Istria noclegi”, do czego gorąco Was zachęcamy!

 Karigador

Umag

Umag to nazwa kurortu, który znajduje się w północno-zachodnim krańcu kraju oraz półwyspu istryjskiego. To znany i ceniony ośrodek wakacyjny, w którym można spędzić przyjemny dzień na plaży i nie tylko. Atutem miejscowości jest także piękna starówka, słynne korty tenisowe (na których odbywa się turniej ATP), sporo zabytków oraz mnóstwo możliwości aktywnego spędzania czasu. Tutejsza baza sportów wodnych oraz różnego rodzaje atrakcje na wodzie, zadowolą każdego. Warto jeszcze dodać, o naturalnym bogactwie okolicy miasta, czyli żyznych glebach, na których uprawia się warzywa i owoce, które następnie możecie wypróbować w lokalnych tawernach. Przy okazji, polecamy Wam nasze domy i apartamenty wakacyjne z oferty „Umag noclegi”.

 Umag

Porec

Porec to jedno z największych miast w tej części kraju, a przy okazji może pochwalić się dwoma tysiącami lat istnienia. Możecie więc być pewni, że gdy wybierzecie się w podróż z Brtonigla w kierunku południowym, to po ok. 30 minutach traficie do miasta pełnego zabytków pochodzących z różnych epok. Najbardziej znanym z nich jest Bazylika Eufrazjusza z V wieku, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto tu od razu zaznaczyć, że pozostałe ciekawe miejsca, nie odbiegają jakościowo od bazyliki, ale o tym musicie przekonać się sami, podobnie jak o tym, że nasza oferta „Porec noclegi” gwarantuje Wam najlepsze zakwaterowanie na wakacje.

 Porec

Pula

Czas na największe miasto regionu i przy okazji, najbardziej atrakcyjną miejscowość na całym półwyspie. Mowa tu o Puli, która oddalona jest od Brtonigli o 77 kilometrów w kierunku południowym. Pula to prawdziwe centrum historyczne, kulturalne i rozrywkowa tej części kraju. Warto więc, chociażby z tego powodu, wcześniej sprawdzić jakie atrakcje ma do zaoferowania lub zaopatrzyć się w odpowiednią mapę bądź nawet przewodnik. Oczywiście, możecie równie dobrze po prostu spacerować uliczkami miasta i zachwycać się ich urokiem i atrakcjami. Przy okazji, możecie też sprawdzić nasze kwatery z katalogu „Pula noclegi” – może akurat jeden z naszych np. domów z basenem, może się okazać idealny na następne, wymarzone wakacje.

Pula

Miejsc wartych odnotowania jest o wiele więcej, dlatego może przed Wam stanąć spory dylemat, jak najlepiej rozdysponować czasem, który przecież podczas urlopu przemija wyjątkowo szybko. Możecie także wrócić tu w następnych latach i skorzystać, ponownie, z naszej oferty „domy i apartamenty Chorwacja”. Zapraszamy!