Atrakcje w okolicy Barban

Jak można połączyć wakacje w Chorwacji i urlop w ustronnym miejscu? Odpowiedź może brzmieć: zarezerwować dom lub apartament w miejscowości Barban. Te idylliczne wręcz miasteczko bowiem, otoczone jest śródziemnomorską zielenią oraz licznymi pagórkami oraz wzniesieniami, z których słynie półwysep Istrii, zwany także „chorwacką Toskanią”. To właśnie tu znajdziecie ciszę i spokojne otoczenie, a dodatkowo, Wasze zmysły, będą mogły do woli nasycać się naturalnymi bodźcami. Jakby tego było mało, blisko stąd nad morze, także jednodniowy wypad na plażę nie jest tu niczym skomplikowanym. Podobnie jak zwiedzanie okolicy, zarówno tej bliższej i dalszej. Wystarczy ruszyć pieszo lub dowolnym środkiem lokomocji, a mnóstwo atrakcji będzie na wyciągnięcie ręki.

Jeśli interesuje Was, jakie ciekawe miejsca znajdują się w otoczeniu Waszego domku lub apartamentu z oferty „Chorwacja noclegi” w Barban, sprawdźcie nasze propozycje poniżej. Być może, zainspirują Was one, do wybrania się właśnie w te lokalizacje. Niezależnie od wyboru, to będą niezapomniane wakacje!

  Barban

Pula

30 kilometrów na południe znajdziecie stolicę półwyspu, czyli miasto Pula. Jest to jeden z najbardziej znanych ośrodków w całym kraju i jest chętnie odwiedzany przez turystów. Co ich tak przyciąga? Ot chociażby słynna rzymska Arena i inne budowle pochodzące z czasów Imperium Rzymskiego. Poza tym mnóstwo zabytków z późniejszych epok, długi targ warzywno-owocowy, port oraz bogactwo sklepów i restauracji serwujących lokalne dania. Pula jest również popularna wśród miłośników nurkowania – to właśnie u wybrzeży tego miasta znajdują się wraki statków z czasów I WŚ oraz starożytne galery. Na koniec, proponujemy Wam poznanie naszej oferty „Pula noclegi”, w której mamy Wam do zaproponowania luksusowe domy i apartamenty wakacyjne.

  Pula

Rovinj

Rovinj to jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji. Oddalone jest o ok. 40 kilometrów od Barban, więc i Wy będziecie mogli poddać się jego urokowi. Piękna starówka, wąskie i kręte uliczki pełne zabytkowych domostw, ciekawe i tętniące życiem place, Kościół. Św. Eufemii z charakterystyczną dzwonnicą – to tylko kilka, wartych obejrzenia miejsc. Do tego dodajmy możliwość rejsu na wyspy św. Katarzyny i św. Andrzeja, uprawiania wspinaczki skałkowej, relaks na pięknych plażach oraz ciekawe muzea. Czy jednodniowa wycieczka starczy na poznanie wszystkiego? Jeśli okaże się że nie, warto rozważyć tu dłuższy pobyt. W takim przypadku, polecamy nasze wakacyjne kwatery z oferty „Rovinj noclegi”. Wśród nich znajdziecie m.in. domy z basenem i domy z widokiem na morze.

  Rovinj

Porec

Niecała godzina jazdy autem dzieli Was od miasta, które ma już ponad 2 tysiące lat. Porec, bo o nim mowa, to popularne miasto wypoczynkowe, którego kurortowa sława sięga połowy XIX wieku. Koniecznie więc i Wy sprawdźcie, jak przyjemnie można zrelaksować się w tym mieście, a gdy plażowanie już Was nieco znuży, to zapraszamy Was do eksploracji miejskich zaułków. Pośród nich, znajdziecie liczne ślady z czasów średniowiecza, starożytności czy renesansu. Poza tym, obowiązkowo zwiedźcie Bazylikę św. Eufrazjusza z V wieku – budynek ten jest wpisany na listę UNESCO. Przy okazji, zerknijcie do oferty „Porec noclegi” z naszymi ekskluzywnymi obiektami wakacyjnymi dostępnymi w formule all inclusive.

  Porec

Fazana i Wyspy Briońskie

Wyżej wymienione miejsca są praktycznie ze sobą połączone, ponieważ to właśnie z portu Fazanie można szybko dostać się na Wyspy Briońskie. I jak w Fazanie znajdziecie mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc, tak na wyspach czekają na Was liczne naturalne atrakcje, takie jak Safari park i Park Narodowy. Co równie ważne, Fazana jest oddalona o zaledwie 25 km, także podróż zajmie Wam kilkanaście minut, a wrażeń zostanie Wam na lata. Jeśli więc szukacie idealnej równowagi miedzy miastem a łonem natury – ta wycieczka będzie jak znalazł. Pamiętajcie tylko, aby wcześniej zarezerwować kwaterę z oferty „domki i apartamenty Chorwacja” w miejscowości Barban. Wasze idealne wakacje czekają!