Atrakcja sama w sobie

Istria sama w sobie jest jedną, wielką atrakcją. Długa linia brzegowa, pełna plaż i skalistych brzegów, już sama w sobie jest fascynująca i zapewnia relaks i wypoczynek. W połączeniu z błękitnymi, czystymi i pełnymi życia wodami Morza Adriatyckiego, stanowią pełny zestaw na udane wakacje w Chorwacji. Jednak i plażowanie oraz kąpiele mogą się przejeść i wtedy turyści szukają nowych bodźców i atrakcji. Chorwaci jak najbardziej to przewidzieli, więc przygotowali liczne atrakcje oraz wzięli pod ochronę zabytki i historyczne miejsca. Dzięki temu, wakacje w obiekcie z oferty "Istria noclegi" to wypoczynek kompleksowy, wręcz podręcznikowy. Jeśli już nie możecie doczekać się przepięknych plaż i atrakcyjnych miejsc, to warto zarezerwować dom lub apartament wakacyjny NOVASOL na Istrii. Nasze obiekty na tym półwyspie są bardzo wysokiej klasy i najczęściej mają prywatny basen, co jest dodatkowym atutem. Domki wakacyjne w Chorwacji znajdziecie zarówno w tętniących życiem kurortach oraz na ich obrzeżach, gdzie jest ciszej, a krajobrazy bardziej sielskie.

Istria

Atrakcje dla dzieci

Wakacje w Chorwacji to świetna opcja dla rodzin z dziećmi. Tutejsze plaże są świetnie przygotowane dla najmłodszych, a łagodne zejścia i dno sprzyjają kąpielom. Na plażach na Istrii dostępna jest również bogata infrastruktura tj. place zabaw, kawiarnie, czy zjeżdżalnie wodne. Dużą popularnością cieszą również rejsy na łodziach wyposażonych w zjeżdżalnie. Urlop na Istrii, to także możliwość obserwacji życia wodnego. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w okulary i rurkę do oddychania, a będziecie mieli zagwarantowaną zabawę na długie godziny.

Jeśli jednak plaża już trochę znuży najmłodszych, to możecie skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakie przygotowały nadmorskie kurorty. Place zabaw, strefy do uprawiania sportów, dmuchane zamki, kulkolandie czy lunaparki, z pewnością zapewnią frajdę i uśmiech. Dla amatorów mocniejszych wrażeń, w miejscowościach Barban oraz Porec, działają parki linowe z licznymi drabinami, mostami linowymi, a nawet zjazdami na linie. Wzdłuż wybrzeża ulokowane są również Aquaparki ze zjeżdżalniami, basenami ze słodką wodą i ciekawymi animacjami dla dzieci i dorosłych.

Wybór oferty "Chorwacja apartamenty i domy" to także okazja na odwiedziny w jednym z akwariów. Na Istrii są dwa tego typu obiekty: w Puli oraz w Porec. Akwarium w Puli to ekspozycja 150 gatunków ryb z Morza Adriatyckiego, ryb tropikalnych oraz słodkowodnych. Z kolei w Porec, możecie podziwiać 25 akwariów z rybami i Morza Śródziemnego.

Istria

Park Narodowy Wysp Briońskich

Rezerwując obiekt z katalogu "Chorwacja noclegi", będziecie mieli poznać wyspy Briońskie. Ten archipelag składa się z piętnastu wysp i pełen jest atrakcji, a główną jest Park Narodowy. W ramach parku, znajduje się tu kilka rezerwatów przyrodniczych, a także stanowiska archeologiczne (odkryto tu prawie 200 odcisków stóp dinozaurów) oraz ruiny budowli z poprzednich epok. Głównym celem powstania rezerwatu, była ochrona unikalnego, pięknego wybrzeża wysp oraz jej flory i fauny. Część wysp stanowi miejsca lęgowe śródziemnomorskich ptaków, na wyspach żyją daniele, muflony, a także dzikie owce i osły. Bogate jest tu również życie w wodach, które również jest pod ochroną. Na archipelagu rośnie aż sześćset gatunków roślin, takich jak świerk karłowaty, cedr, dąb, laur czy drzewa oliwne (najstarsze ma aż 1700 lat!). Na terenie parku narodowego jest również park safari, gdzie z pojazdu można podziwiać zebry, słonie indyjskie i inne zwierzęta, pochodzące spoza regionu Chorwacji.

Istria

Wakacje w jaskiniach

Wakacje w kwaterze z katalogu "Istria noclegi" to także szereg atrakcji stworzonych przez naturę. Na Istrii znajduje się ponad tysiąc jaskiń, które w części są udostępnione zwiedzającym:

  • Królestwo Festisnko – system jaskiń w okolicy miasta Zminj, pełen jest form naciekowych, w tym „kapelusz filozoficzny oraz „wieża Babilonu”.
  • Grota Baredine – położona niedaleko Porec, pełna jest stalaktytów i stalagmitów. W jaskini prezentowane są również wystawy fotograficzne oraz archeologiczne.
  • Jaskinia Pazin – możecie tu przeżyć niesamowitą przygodę, podczas wędrówki przez jaskinię pośród skał i przez podziemne strumienie.
  • Jasknia Mramronica – z potężną salą podziemną oraz licznymi korytarzami. Podczas wizyty warto postąpić według tradycji z 1775 roku i zapisać swoje imię na ścianie groty.

Istria

Ciekawe miasta

Miasta Istrii pełne są zabytków i historycznych miejsc. Spędzając wakacje na Istrii warto złożyć wizytę w miastach takich jak:

  • Pula – miasto gdzie w świetnym stanie zachowały się zabytki z czasów rzymskich: amfiteatr, łuk triumfalny oraz świątynia Cesarza Augusta. Starówka z kolei to architektura średniowiecza i renesansu. Spacery wąskimi uliczkami lub nabrzeżem portowym, z pewnością na długo pozostaną w Waszej pamięci.
  • Porec – w tym kurorcie można przespacerować się antycznymi ulicami, które zachowały się do tej pory w niezmienionej formie. Wrażenie również sprawi Bazylika Bizantyjska, która jest wpisana na listę UNESCO.
  • Pazin – z włoskim zamkiem z XVI wieku, w którym mieści się bogate w eksponaty muzeum II Wojny Światowej oraz krasowym zjawiskiem – ponorą – jedną z największych w Europie.
  • Umag – w tym kurorcie można zobaczyć jak świetnie potrafią ze sobą współgrać zabytki z nowoczesnym budownictwem. Wieczorny spacer nabrzeżem to również wielka atrakcja miasta. Przy okazji - zerknijcie do oferty "Umag noclegi", w której znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne.

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach