Atrakcje w okolicy Zupa Dubrovacka

Wakacje w Zupa Dubrovacka

Gmina Zupa Dubrovacka gwarantuje urlop, podczas którego polaczycie relaks nad wodą ze zdobywaniem okolicznych, skalistych szczytów. Chyba nie można sobie wyobrazić bardziej atrakcyjnego miejsca na aktywne wakacje w Chorwacji. Dodajcie do tego fakt, iż miejsce to położone jest na uboczu masowej turystyki, także czeka Was tu wypoczynek w zacisznej i spokojnej atmosferze. Nie jest to jednak koniec atutów tej lokalizacji. Ponieważ Zupa Dubrovacka składa się z kilku urokliwych wiosek, warto poznać je bliżej, np. podczas pieszej lub rowerowej eksploracji okolicy. Można również udać się do dalszych miejsc, które stanowią największe atrakcje regionu. I właśnie listę takich destynacji chcielibyśmy Wam zaprezentować. Kto wie? Może akurat będzie to ciekawe urozmaicenie urlopu w domu wakacyjnym w Zupa Dubrovacka. Zapraszamy!

 Zupa Dubrovacka

Wizyta w słynnym Dubrowniku

Można śmiało stwierdzić, że Zupa dubrovacka to przedmieścia Dubrowniku, jednego z najbardziej znanych miast w Europie. Takie położenie sprawia, że, podczas jednego urlopu, warto go odwiedzić przynajmniej raz. Dlaczego? Odpowiedz jest bardzo prosta – mnóstwo atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Każdy, kto zarezerwuje obiekt wakacyjny z oferty „Chorwacja noclegi”, będzie miał szanse poznać m.in.:

  • Stare Miasto – najsłynniejsze miejsce w Dubrowniku, które niejednokrotnie pojawia się na planach filmowych. Ten, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytek, otoczony jest grubym murem, a w jego wnętrzu czekają na Was pałace, domy, baszty, wieże i przytulne restauracje. Jest to jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast na kontynencie.

  • Mury miejskie – same w sobie stanowią zabytek klasy światowej, dlatego warto wybrać się na spacer wzdłuż nich, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Co ciekawe, część trasy przebiega po, zasypanej już, fosie.

  • Góra Srd – wzniesienie górujące nad miastem. Na jego szczycie znajduje się zabytkowa forteca z niewielkim muzeum. Z góry, można podziwiać piękną panoramę miasta i jego okolicy.

  • Forteca Lovrijenac – budowla obronna, która miała chronić miasto przed atakami od strony morza.

  • Liczne muzea.

Przy okazji, polecamy Wam również naszą ofertę „Dubrownik noclegi", w której znajdziecie domy i apartamenty wakacyjne na wakacje w mieście. Polecamy!

 Dubrownik

Atrakcyjny Cavtat

Kilka kilometrów na południe od ostatniej wioski wchodzącej w skład Zupy Dubrovackiej, znajduje się kurort Cavtat. Jest to miejsce zbudowane przez starożytnych Greków i dziś jedna z atrakcji turystycznych regionu. Znajduje się tu m.in. renesansowy Pałac Kapitański, barokowy kościół św. Mikołaja, port, klasztor Franciszkanów oraz Mauzoleum rodziny Racic. Cavtat oferuje również piękne plaże oraz marinę, z której startują rejsy wokół okolicznych wysp. Jeśli zaś, miejscowość ta Wam przypadnie do gustu, to pamiętajcie, że i tutaj oferujemy kwatery z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”.

 Cavtat

Propozycje na dalsze wycieczki

Sprawdźcie, jakie jeszcze atrakcyjne miejsca, znajdziecie w okolicy Zupa Dubrowacka. Może to być m.in.:

  • Herceg Novi, Kotor, Tivat – kurorty w Czarnogórze, której granica znajduje się kilkanaście kilometrów od gminy.

  • Park Narodowy Mljet – rezerwat znajdujący się na wyspie o tej samej nazwie. Jest to przepiękne miejsce, w którym podziwiać można wyspy, klify, jeziora oraz starożytne wioski.

  • Orebic – miejscowość turystyczna na półwyspie Peljesac. Kurort oferuje plaże, klasztor Franciszkanów, zabytkowe domy kapitańskie, promenadę oraz Muzeum Morskie. Przy okazji, sprawdźcie ofertę „Orebic noclegi”.

  • Park Przyrody Lastovsko Otocje – podobnie, jak rezerwat Mljet - tę naturalną ostoje można odwiedzić podczas rejsu po Adriatyku.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy