Atrakcje w okolicy Zagvozd

Wakacje w Zagvozd

Zagvozd to jedno z najlepszych miejsc w Chorwacji (pełną ofertę w tym kraju, znajdziecie pod hasłem „Chorwacja noclegi") dla osób preferujących wypoczynek z dala od gwarnych miast oraz tłumów. Dodatkowo, jest to świetne miejsca na wakacje w górach, bowiem jego najbliższa okolica to pagórkowate i górzyste tereny. Kolejnym atutem miasta jest fakt, iż położony jest przy głównych drogach krajowych, a to oznacza, że można stad organizować wycieczki po całej Dalmacji. Wielu z was, z pewnością, to wykorzysta, bowiem warto, choć na jeden dzień, wybrać się np. nad Morze Adriatyckie i wykąpać się w jego błękitnych wodach. Oprócz tego, część z Was będzie chciała poznać ciekawe miejsca regionu, dlatego też, przygotowaliśmy dla Was kilka interesujących lokalizacji, na które chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę. Zatem zapraszamy do miasteczka Zagvozd orz do odkrywania uroków jego okolicy.

  Zagvozd

Baska Voda

Baska Voda to kurort, do którego jest najbliżej z miejscowości Zagvozd. Niespełna 13 minut jazdy samochodem to wystarczający argument, aby skorzystać z okazji i wypróbować chorwackie plaże oraz zażyć kąpieli w morskich wodach. W Baska Voda (przy okazji, sprawdźcie ofertę „Baska Voda noclegi” w której czekają na Was w pełni wyposażone domki oraz apartamenty wakacyjne) znajdziecie mnóstwo kąpielisk, ciekawe zabytki oraz bogatą infrastrukturę turystyczną która zapewni Wam mnóstwo atrakcji oraz rozrywek. Szczególnie polecamy rybackie nabrzeże, gdzie można zakupić dopiero co złowione ryby oraz owoce morza.

  Baska Voda

Makarska

Makarska to największy chorwacki kurort nad Adriatykiem. Będąc tak blisko tego miasta, grzechem byłoby nie przyjechać tu choć na jeden dzień i nie skorzystać z atrakcji, jakie kurort oferuje. Poza tym, Makarska jest najcieplejszym miastem w kraju, a to za sprawą skalistego masywu Biokovo, który chroni go przed wiatrem. Oprócz tego, kurort znany jest rozrywki i bogactwa imprez kulturalnych. Jest tu także co pozwiedzać: Katedra św. Marka, barokowy pałac Ivanisievic, zabytkowe domy rybackie, czy klasztor franciszkański – to tylko kilka propozycji. Na koniec dodamy, że i tutaj możecie zamieszkać w jednym z naszych komfortowych domów i apartamentów. Wystarczy zerknąć do katalogu „Makarska noclegi”.

 Makarska

Brela

Brela położona jest na północ od kurortu Baska Voda i oferuje wypoczynek nad wodą w spokojniejszej atmosferze. Kolejnym atutem plaż w Breli jest fakt, iż wiele z nich otoczonych jest dziką przyrodą oraz ciekawymi formami skalnymi i głazami. Można więc powiedzieć, że oprócz odpoczynku, czeka tu również dla Was ukojenie w postaci pięknych widoków. W Breli, warto również skorzystać z oferty miejscowych żeglarzy i wybrać się w rejs, z którego można podziwiać masyw Biokovo oraz piękne wybrzeże. Także i tutaj oferujemy wakacyjne kwatery – sprawdzicie je w ofercie „Brela noclegi".

  Brela

Dalej położone miejsca

Co nie oznacza, że warto je sobie odpuścić! Naprawdę warto poświęcić choć jeden dzień i wybrać się na dalszą wycieczkę, chociażby do:

  • Splitu

  • Trogiru

  • Omis

  • Na wyspę Brac - można się na nią dostać przeprawą promową z Makarska.

Oprócz tego, wakacje w Chorwacji są świetną okazją do poznania Parku Przyrody Biokovo, Kanionu rzeki Cetiny (polecamy spływy kajakowe w jej górnej części), Park Narodowy Krka, Park Narodowy Kornati lub pięknych jezior w miejscowości Imotski. Jeśli więc znajdziecie choć chwilę wolnego czasu podczas Waszego wypoczynku, wiedzcie, że atrakcji nie brakuje. Zapraszamy do Zagvozd na niezapomniane wakacje!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy