Wakacje na wyspie Premuda – domy wakacyjne

Urlop na Premuda

Premuda to wyspa należąca do archipelagu wysp zadarskich (sprawdźcie także nasz produkt „Zadar noclegi”), wysunięta najbardziej na zachód ze wszystkich wysp tego archipelagu. Ma ok. 10 km długości oraz ok. 1 km szerokości. Wyspa położona jest na południowy – zachód od wyspy Silba i północny – zachód od wyspy Skarda. Znajdują się tutaj dwa porty oraz miejscowość o tej samej nazwie, co wyspa. Lokalni mieszkańcy utrzymują się głownie z rybołówstwa oraz uprawy oliwek. Wyspa jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów, głównie ze względu na doskonałe warunki do nurkowania. U wybrzeży Premudy leży wrak pancernika pochodzącego z czasów panowania Austro-Węgier. Aby w pełni cieszyć się urokami wyspy wystarczy zarezerwować dom wakacyjny na Premuda. Pobyt w domu wakacyjnym NOVASOL to gwarancja prywatności a jednocześnie niewielka odległość do atrakcji, jakie oferuje wyspa i jej okolice. Ponadto będziecie mieć okazję poznać lokalnych mieszkańców, którzy są niezwykle pomocni i sympatyczni. Z przyjemnością opowiedzą na wszelkie pytania i opowiedzą o historii wyspy. To będą wyjątkowe wakacje w Chorwacji.

  Premuda

Niezwykłe miejsce

Na pierwszy rzut oka Premuda nie wyróżnia się niczym spośród innych wysp okolic Zadaru. Jednak kto raz tu przypłynie, będzie chciał wrócić. Na wyspie panuje niezwykła atmosfera. Jest to urocze miejsce, oferujące doskonałe warunki do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Tutaj nie będziecie musieli się nigdzie spieszyć, mogą usiąść na plaży i spokojnie pomyśleć. Lub zatopić się w lekturze ulubionej powieści. Na wyspie czas płynie powoli. Na stałe mieszka tu tylko ok. 60 osób, oczywiście w sezonie letnim liczba ta zwiększa się. Dzięki dobremu połączeniu promowemu z Zadarem, możecie również poznać do niezwykłe miasto. Wasze wakacje w Dalmacji będą niezwykłym doświadczeniem. Premuda zachwyci każdego. Jest to doskonała destynacja wakacyjna dla rodzin z dziećmi oraz grup przyjaciół. To doskonałe miejsce zarówno dla osób poszukujących ciszy i spokoju, jak i dla miłośników aktywnego wypoczynku. Nurkowie mogą tu odkrywać podwodne jaskinie lub szukać skarbów we wraku pancernika. Z kolei na amatorów kąpieli wodnych i słonecznych czekają tu urocze zatoczki i malownicze plaże. NOVASOL zaprasza na pełen słońca urlop w Dalmacji.

  Zadar

Zadar

Na wyspie Premuda przeważa klimat śródziemnomorski i ciepłym latem i łagodną zimą. W południowo – zachodniej część wyspy znajduje się laguna, stwarzająca naturalną ochronę przed wiatrem Bora. Wybierając produkt z oferty „Chorwacja apartamenty i domy”, na pięknej wyspie Premuda, koniecznie powinniście wybrać się na wycieczkę do historycznego Zadaru. W tym dawnym mieście – twierdzy czeka wiele zabytków, takich jak Muzeum Narodowe, Muzeum Archeologiczne, historyczne bramy miasta czy kościół Św. Donata. Ponadto Zadar oferuje wspaniałe warunki do nurkowania i plażowania. Tutaj znajdziecie również trasy rowerowe, a na amatorów nocnego życia czekają puby i nocne kluby. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia restauracji i spróbowania tradycyjnych potraw kuchni dalmackiej. Latem w Zadarze odbywają się imprezy kulturalne. Z kolei na promenadzie Zadaru warto zobaczyć dwie instalacje miejskie: Powitanie Słońca oraz morskie organy. NOVASOL zachęca do dowiedzenia wyspy Premuda wszystkich, którzy szukają nowych i nieszablonowych miejsc. Wybierając się na urlop w Dalmacji, z całą pewnością nie będziecie rozczarowani, a kto wie, może wrócicie tu w następnych latach!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy