Atrakcje w okolicy wyspy Zlarin

Wakacje na wyspie Zlarin

Wyspa Zlarin to przepiękne miejsce, w którym można wypocząć w otoczeniu natury oraz z dala od masowego ruchu turystycznego – idealnie więc wpasowuje się w niezapomniane wakacje w Chorwacji. Poza tym, jej rozmiary pozwalają na uprawianie turystyki pieszej oraz rowerowej, także nie zdziwcie się, jak poznacie całą wyspę wzdłuż i wszerz podczas jednego pobytu. Oczywiście, jeżeli cały urlop spędzicie na plaży lub nad basenem domu wakacyjnego, to nikt nie będzie miał pretensji – to Wasze wakacje i to Wy decydujecie, jak je spędzić.

Gdybyście jednak planowali szersze poznanie Dalmacji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić. Tutejsze połączenie promowe z lądem jest dość regularne, a sama przeprawa prowadzi pośród widowiskowych krajobrazów. W pobliżu Zlarin jest bardzo dużo ciekawych miejsc, także możecie mieć lekki zawrót głowy przy wyborze miejsc do odwiedzenia. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji, które mogą przypaść Wam do gustu. Rezerwujcie domy wakacyjne na wyspie Zlarin i wyruszcie na wymarzony urlop w Chorwacji już dziś!

  Okolice Zlarin

Pełen atrakcji Szybenik

Szybenik to miasto, którego nie da się ominąć, ponieważ to do jego portu kursują promy z wyspy Zlarin. W sumie, jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ miasto to ma mnóstwo atrakcji do zaoferowania. Wśród nich, z pewnością, będą to: Katedra świętego Jakuba (wpisana na listę UNESCO), kościół świętej Barbary (z XV wieku), Gradska Vijecnica, Pałac Książęcy, średniowieczne ogrody klasztorne, Forteca świętego Michała i wiele innych budowli. Polecamy Wam również wizytę w „Aquaparku Dalmatia”, gdzie spędzicie przyjemne chwile na wodnych atrakcjach. W Szybeniku także, znajdziecie nasze domy i apartamenty wakacyjne z katalogu „Chorwacja noclegi”.

  Szybenik

Niezwykły Zadar

Niecałe 100 kilometrów na północ, położona jest jedna z pereł Dalmacji, czyli Zadar – miasto, wielu przydomków i europejskich nagród oraz odznaczeń. Jest to miejsce naprawdę godne polecenia, z mnóstwem ciekawych miejsc i atrakcji. Znajdziecie tu również bogactwo kawiarni, barów, restauracji, targowisk rybnych oraz warzywnych, sklepów winiarskich i producentów smakołyków. Zadar to także piękne plaże oraz możliwość uprawiania sportów wodnych. Polecamy to miejsce, tym bardziej że mamy tu sporo kwater z katalogu „Zadar noclegi”, w których spędzicie przyjemne i komfortowe wakacje.

  Zadar

Piękne Pakostane

Pakostane to wyjątkowe miejsce, bowiem znajduje się pomiędzy błękitnymi wodami Adriatyku i Jeziora Vransko, które jest największą jego atrakcją. Akwen ten bowiem, nie tylko świetnie nadaje się do relaksu i wędkowania, ale i jest przepięknym rezerwatem, w którym podziwiać można bujną roślinność śródziemnomorską oraz podejrzeć liczne gatunki ptactwa wodnego. W Pakostane, znajdziecie również urokliwe plaże i sporo atrakcji dla najmłodszych. Oczywiście i tutaj oferujemy bogaty wybór kwater z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”.

  Pakostane

Kolejne, polecane miejsca na wycieczki

Oprócz wspomnianych wyżej atrakcyjnych miejsc, warto również wybrać się do:

  1. Splitu – największego miasta w regionie, a więc i oferującego mnóstwo atrakcji;

  2. Biogradu na Moru – popularny kurort, który oprócz plaż, posiada także mnóstwo zabytków oraz park rozrywki „Fun Park Biograd”;

  3. Parków Narodowych – okolice wyspy Zlarin to aż trzy rezerwaty, które warto odwiedzić. Są to mianowicie: Park Krka, Park wysp Kornati oraz Park Paklenica.

  4. Trogiru – miasto z unikalną starówką;

  5. Primosten – prawdziwa gratka dla amatorów wina (przy okazji, sprawdźcie ofertę „Primosten noclegi”).

Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy