Atrakcje w okoliy wyspy Korcula

Wyspa Korcula położona jest w południowej części Chorwacji (jeśli zaś szukacie pełnej oferty kwater w tym kraju, zerknijcie do oferty „Chorwacja noclegi”). Dotarcie na wyspę zabiera trochę czasu i wymaga dłuższego dojazdu, ale naprawdę warto wybrać się do tego pięknego miejsca na wakacje. Cudowne plaże, niezwykle i różnorodne wybrzeże, mnóstwo atrakcji i interesujących miejscowości oraz mnóstwo możliwości na aktywny wypoczynek. Wszystko to dostępne w spokojniejszej atmosferze, w porównaniu do ośrodków w kontynentalnej części kraju. Dodatkowo, oprócz własnych walorów, z Korculi można organizować wycieczki po okolicznych wyspach oraz do najciekawszych miejsc w południowej Dalmacji. Kilka propozycji na wycieczki, znajdziecie poniżej – możliwe, że wpłyną na Waszą pozytywną decyzję o wyborze kwatery z oferty „Korcula noclegi” na następne wakacje. Zapraszamy!

 Korcula

Orebic

Orebic to, naturalnie, pierwsza propozycja na niezapomnianą wycieczkę. Bardzo możliwe, że to właśnie z portu w Orebic wyruszycie na wakacje na Korculi, ponieważ miedzy wyspą i Orebicem kursuje szybki prom. Niemniej jednak, Orebic to fantastycznie zlokalizowana miejscowość, która pozwala na wędrówki po górach i uprawianie sportów wodnych, takich jak windsurfing czy żeglarstwo. Poza tym, znajduje się tu mnóstwo zabytków, atrakcje dla całej rodziny oraz przepiękne widoki z górskich szczytów, które górują nad miasteczkiem. Na koniec, warto wspomnieć o naszej ofercie „Orebic noclegi” z, atrakcyjnymi cenowo, domami i apartamentami wakacyjnymi.

 Orebic

Wyspa Lastovo

Na wyspę Lastovo dotrzeć można przeprawą promową z portu Vela Luka. To prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek, oglądania przyrody oraz podziwiania życia dna morskiego. Można powiedzieć, że wyspa Lastovo to wielki park przyrody, który kusi pięknymi widokami i zielenią. Czy można chcieć więcej na wakacje w Chorwacji? Oczywiście! Dodajmy do tego, fakt iż jest tu mnóstwo ciekawych miejsc, a na niebie można, w nocy, obserwować gwiazdy, ponieważ, jest to jedno z najbardziej zaciemnionych miejsc na całym kontynencie. Warto również zabrać ze sobą sprzęt do nurkowania lub snorkelingu, ponieważ tutejsza rafa tętni życiem, a podglądanie jej na długo pozostanie w Waszej pamięci.

 Lastovo

Makarska

Makarska to jeden z najsłynniejszych, chorwackich kurortów, który znajduje się na nie mniej słynnej riwierze. Podróż do tej miejscowości trwa jednak chwilę, jest to jednak warte zachodu. Dlaczego? Odpowiedzi jest mnóstwo, jak chociażby Park przyrodniczy Biokovo i fantastyczne widoki z gór, planetarium, ciekawe muzea, liczne zabytki, piękne plaże oraz bogactwo klubów i dyskotek, także tych na plaży. Tutaj, możecie na jeden dzień zapomnieć o codzienności i oddać się zabawie do bladego świtu, a gdybyście zechcieli wrócić tu na dłużej, obejrzyjcie nasze propozycje zakwaterowania w katalogu „Makarska noclegi”. Warto!

 Makarska

Dubrownik

Do Dubrownika można dostać się na da sposoby: przeprawą promową, która trwa około 2 godzin lub drogą lądową, która zabiera godzin trzy. Obie opcje zawierają w sobie piękne widoki, warto więc połączyć rejs i jazdę. Jednak najważniejszy jest cel, czyli Dubrownik – jedno z najsłynniejszych miast Chorwacji. Niezwykła starówka z czasów średniowiecza, port obronny, liczne kościoły, klify, kolejka linowa na górę, na której można podziwiać dawne strażnice i wiele, wiele innych atrakcji. Przed podrożą, warto zakupić przewodnik miejski, który ułatwi Wam odkrywanie uroków miasta, a jeśli jeden dzień okaże się niewystarczający, to polecamy Wam dłuższe pobyty w naszych kwaterach. Więcej dowiecie się w katalogu „Dubrownik noclegi”.

Na koniec, warto dodać, że to tylko mała garść propozycji z przepastnej liczby atrakcji, jakie czekają na Was w południowej części Dalmacji. Rozważcie więc, jak bardzo lubicie odkrywanie nowych miejsc i aktywny wypoczynek, aby Wasze wakacje były jak najpełniejsze. Dlatego też, zapraszamy Was do naszych obiektów wakacyjnych, które przygotowaliśmy dla Was w folderze „domy i apartamenty Chorwacja”. Niezapomniany urlop czeka!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy