Wakacje w Sucuraj

Witamy w Sucuraj

Sucuraj to niewielki port i kurort turystyczny, położony na wschodnim wybrzeżu wyspy Hvar. Dzięki takiemu położeniu, szybko i wygodnie dostanie się tu promem z portu w Drveniku (z lądowej części Chorwacji). Sucuraj może i jest niewielkie, ale za to jest to jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku na wakacje w Chorwacji. Przede wszystkim, jest to najbardziej nasłoneczniona część wyspy Hvar, a liczba słonecznych godzin w roku przekracza liczbę 2700. Poza tym klimat jest tutaj bardzo przyjemny, a to za sprawą ciepłych i rześkich wiatrów od strony lądu. Dzięki temu, wybierając noclegi w Dalmacji, kąpiele w Adriatyku mogą być zażywane od początku maja, aż do końca października!

Sucuraj słynie również z bogatej flory i fauny, a także pięknych widoków. Z plaży, a nawet z wybranego obiektu wakacyjnego, podziwiać można masyw Biokovo, półwysep Peljesac oraz wyspy Brac i Korcula. Zapowiadają się ciekawe wakacje w Chorwacji.

 Sucuraj

Oferta NOVASOL w Sucuraj

Mnóstwo domów i apartamentów w Sucuraj, już czeka na Wasz przyjazd. Tutaj, każdy znajdzie, idealne dla siebie, kwatery z oferty "wyspa Hvar noclegi". Nasze kwatery wakacyjne znajdziecie zarówno w dolnej części miejscowości, nierzadko w pierwszej linii brzegowej, a także w górnej części, na wzniesieniu, skąd podziwiać można piękne widoki na morze i wyspy.

Nasza oferta jest na tyle duża, że czy podróżujecie w pojedynkę, parach czy dużą grupą, znajdziecie tu obiekty dopasowano do Waszych wymagań. Domy z basenem, domy z siłownią, apartamenty blisko plaży – to wszystko czeka na Was w Sucuraj.

Pamiętajcie również, że wszystkie noclegi w Chorwacji są objęte programem „all inclusive”, który gwarantuje, że opłaty za wszystkie media, sprzątanie końcowe oraz pościel – macie już w cenie.

 Sucuraj

Atrakcje w Sucuraj

Wybór miejscowości Sucuraj jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Decydując się na ofertę "domy i apartamenty Chorwacja" będziecie mogli:

  • Wypocząć nad Adriatykiem. Sucuraj oferuje aż 25 kilometrów plaż i ustronnych zatoczek, gdzie znajdziecie relaks i odpoczynek od codzienności. Tutejsze plaże są kamieniste lub żwirowe i oferują piękne widoki. Najbardziej popularne plaże to Cesminica, Bilina, Zatoka Mlaska i Zatoka Perna. Oprócz koca lub leżaka, nie zapomnijcie zabrać ze sobą rurki i okularów do snorkelingu. Na plażach znajdziecie restauracje, kawiarnie oraz możliwość uprawiania sportów wodnych.

  • Poznać zabytki i historię miasta. Sucuraj, mimo że jest małym miasteczkiem, to oferuje ciekawe zabytki oraz miejsca. Godne wizyty są port i promenada nadmorska, kościół św. Jerzego z XIXI wieku, fort miejski z XVII wieku, latarnia morska i klasztor franciszkański z IX wieku.

  • Wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Urlop w Chorwacji to świetna okazja na poznanie miejscowych zwyczajów oraz kultury. W Sucuraj latem odbywają się tzw. nocne połowy, które łączą się z nocnymi targami i degustacjami. Również w wakacje odbywają się tu liczne koncerty (w tym festiwale tradycyjnej muzyki chorwackiej), pokazy teatralne oraz wystwy.

  • Zwiedzić ciekawe miejsca. Dzięki licznym połączeniom promowym, łatwo i szybko dostaniecie się do Drvenika, Makarskiej (polecamy również ofertę "Makarska noclegi") oraz na wyspę Korculę. Z kolei na wyspie Hvar, warto odwiedzić jej stolicę Hvar, Jelsę oraz Stari Grad.

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy