Spokojny urlop na Krknata

Krknata to niewielka wysepka położona w pobliżu chorwackich wysp: Dugi Otok i Rava. Jest to doskonałe miejsce, jeżeli szukają Państwo spokoju i wyciszenia. Tutaj jak nigdzie indziej wypoczną Państwo i odzyskają siły witalne. Wyspa Krknata to dobry wybór, jeżeli urlop w Dalmacji chcą Państwo spędzić w stylu Robinsona Crusoe. Na wyspę można dostać się jedynie prywatną łodzią, nie kursują tu promy. Nie ma również możliwości, aby na wyspę przeprawić się z samochodem. Warto spędzić urlop na wyspie Krknata. Tutaj pośród cudownej przyrody na malowniczej plaży odnajdą Państwo idealne warunki do wypoczynku i relaksu. Jest to doskonała propozycja na wakacje z dziećmi. Krknata nie jest na stałe zamieszkana. Pomino to, znajdą tu Państwo atrakcyjne domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL. Apartament wakacyjny będzie doskonałą bazą wypadową na wszelkiego rodzaju aktywności.

Krknata

Wspaniała Dalmacja

Dzięki malowniczym krajobrazom, krystalicznie czystej wodzie oraz sympatycznym mieszkańcom, Dalmacja Północna jest coraz częściej wybierana przez Polaków. Z Polski na Krknatę najlepiej dostać się samolotem do Dubrownika. Jeżeli na wakacje, szukacie spokojnego miejsca, z dala od tłumów turystów – oferta "Chorwacja noclegi" na wyspie Krknata będzie idealna. Wyspa Krknata położona jest na Morzu Adriatyckim, ma ok. 39 ha powierzchni i linię brzegową o długości ok. 3,5 tysiąca kilometrów. Jest to bardzo dobre miejsce na wakacje pełne słońca i cudownej pogody. Spędzając wakacje na Krknata koniecznie powinni Państwo odwiedzić sąsiednie wysepki oraz miasto Dubrovnik. Dalmacja słynie z dużej ilości wysp i wysepek. Z Krknaty mają Państwo najbliżej na wyspy: Dugi Otok (wspaniała latarnia morska), Ugljan (malownicze gaje oliwne), Pasmam (rozległe trasy rowerowe o różnym stopniu trudności), Hvar (wyspa pachnąca lawendą z najstarszym chorwackim miastem – Stari Grad) oraz Galesnik (wyspa zakochanych).

Krknata

Pobliskie wyspy

Wakacje w Chorwacji to przede wszystkim słońce i woda. Jednak nie tylko. W Chorwacji na każdym kroku znajdą Państwo ślady bogatej historii tego kraju. Zachęcamy do odwiedzenia wysp sąsiadujących z wyspą Krknata.

  • Dugi Otok – czekają tu na Państwa wspaniałe różnorodne plaże, jaskinie oraz jezioro Mir. Na wyspie znajduje się jedna z najpiękniejszych w Chorwacji plaż – Saharun. Ponadto jest tu wiele uroczych zatoczek, oferujących dużo prywatności.
  • Ugljan – znajdą tu Państwo m.in. urocze plaże piaszczyste oraz zabytki, takie jak franciszkański klasztor i kościół Św. Jaromila z XV wieku, pozostałości budowli rzymskich, przykościelny cmentarz chrześcijańśki z VI wieku oraz mauzoleum z V wieku z freskami i mozaikami.
  • Pasman – tutaj warto zobaczyć klasztor Franciszkanów z XIV wieku, klasztor Benedyktynów Św. Kosmy i Damiana z XII wieku oraz klasztor Franciszkanów Sv Duje z XIV wieku.
  • Hvar – odnajdą tu Państwo wszystko to, co jest niezbędne podczas wakacji. Cudowne plaże, zabytki o znaczeniu historycznym oraz wspaniałe restauracje i sklepiki. Ponadto wyspa jest słynna z pól lawendy.
  • Galesnik – swoim kształtem wyspa przypomina serce. Dzięki temu, iż na stałe nie jest zamieszkała, zakochane pary odnajdą tu dużo prywatności.

NOVASOL zaprasza Państwa na wakacje na wyspie Krknata!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy