Atrakcje w okolicy wyspy Dugi Otok

Wakacje na wyspie Dugi Otok

Ahoj! – można by zakrzyknąć, na samą myśl o spędzeniu urlopu na wyspie Dugi Otok. Cenimy sobie Waszą fantazję i chęć poznania ciekawego miejsca, wszakże samo dostanie się na wyspę wymaga sporo determinacji i pozytywnego uporu. Śmiało można założyć, że wybrane przez Was miejsce na wakacje w Chorwacji będzie idealne, jeśli cenicie sobie wypoczynek z dala od tłumów, hałasu i zatłoczonych plaż. Wyspa Dugi Otok to także świetne miejsce do uprawiania aktywnej turystyki oraz sportów wonnych i na lądzie – pieszo lub na rowerze możecie zwiedzić każdy zakamarek wyspy. Znajdują się tu również ciekawe osady i porty – nie ma więc szans, że ktokolwiek będzie się nudził.

Gdyby jednak się zdarzyło, że zatęsknicie za stałym lądem lub zechcecie poznać inne chorwackie wyspy – sprawdźcie, jakie ciekawe miejsca proponujemy Wam na wycieczki. Jeśli znajdziecie czas pomiędzy kolejnymi ekscytującymi dniami na plaży lub w głębi wyspy, warto udać się do innych ciekawych lokalizacji Dalmacji. Rezerwujcie nasze kwatery z oferty „Dugi Otok noclegi” i spędźcie niezapomniany urlop pełen przygód!

  Dugi Otok

Park Narodowy Kornati

Jest to najbliższa atrakcja. Mało tego, część rezerwatu znajduje się na zachodnich rubieżach wyspy. Park ten najlepiej zwiedzić podczas rejsu, bowiem archipelag Kornati to mnóstwo niewielkich, skalistych wysepek, a większe posiadają fenomenalne klify. W rezerwacie można podejrzeć sporo gatunków ptactwa wędrownego i morskiego oraz bogate dno morskie – jest to popularny cel płetwonurków. Rezerwując dom lub apartament z oferty „Chorwacja noclegi”, możecie również skorzystać z okazji i wybrać się na zorganizowana wycieczkę wodno-lądową. Na pewno będzie to niezapomniana przygoda oraz cenna lekcja przyrody i geologii.

  Kornati

Zadar

Tak naprawdę, Wasza letnia przygoda na wyspie Dugi Otok rozpocznie się i zakończy w Zadarze. Z jego portu bowiem kursuje prom do Waszego raju. Także nawet jeśli nie wybierzecie się do Zadaru podczas wypoczynku na wyspie, sprawdźcie jego atrakcje na początku lub finiszu Waszej przygody. Szczególnie, że jest to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych miast w kraju. Znajduje się t m.in. rzymskie forum, kościół świętego Donata z IX wieku, barokowe pałace, liczne muzea, Katedra świętej Anastazji z XII wieku, ciekawe galerie sztuki oraz mnóstwo atrakcji dla każdego. Przy okazji, sprawdźcie naszą ofertę „Zadar noclegi”, w której prezentujemy, m.in. komfortowe i przytulne apartamenty z basenem.

  Zadar

Wyspa Ugljan

Wyspa ta znajduje się pomiędzy lądem i Waszą wyspą. Warto na nią wybrać się, korzystając z oferty miejscowych przewoźników. Na wyspie, czekają na Was ciekawe miejsca, jak np. ruiny domostw z czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego, fort na górze Koran czy gotycki kościół z XV wieku. Na wyspie Ugljan, odbywa się również sporo imprez o charakterze folklorystycznym, w tym słynna „Ugljan w Kwiatach”. Dlatego, jeśli wybierzecie kwaterę z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” na wyspie Dugi Otok, to polecamy Wam rejs na Ugljan – na pewno nie będziecie zawiedzeni!

  Ugljan

Jeszcze więcej miejsc wartych odwiedzenia

Jeśli lubicie odkrywać ciekawe i fascynujące miejsca, zerknijcie jeszcze do takich lokalizacji jak:

  • Wyspa Pasman;

  • Wyspa Iż;

  • Biograd na Moru;

  • Park Narodowy Krka;

  • Jezioro Vransko i jego rezerwat przyrodniczy;

  • Pakostane – przy okazji, polecamy tu naszą ofertę wakacyjną „Pakostane noclegi”.

To będą długo wspominane wakacje na wyspie Otok – wystarczy tylko zarezerwować dom lub apartament wakacyjny i już możecie zacząć planować słoneczne dni w tym pięknym miejscu i jego okolicy. Zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy