Atrakcje w okolicy wyspy Ciovo

Wakacje na wyspie Ciovo

Wybierając się na wypoczynek na wyspę Ciovo, zagwarantujecie sobie bardzo atrakcyjne wakacje w Chorwacji. Miejsce to, oprócz oczywistych plaż i kąpielisk, oferuje możliwość zdobywania dość wysokich wzgórz, zwiedzania ciekawych miast oraz relaksu na łonie natury. Wyspa jest na tyle spora, że codziennie dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz przygód – doprawdy ciężko sobie wyobrazić lepsze miejsce na wakacyjny odpoczynek.

Piękno i moc atrakcji, to nie koniec atutów wyspy Ciovo. Otóż, jest ona położona blisko kontynentu, a żeby się na nią dostać, nie potrzeba korzystania z przeprawy promowej – tutejszy most pozwala na szybkie i łatwe dotarcie na wyspę. Działa to również w drugą stronę – rezerwując dom lub apartament wakacyjny z katalogu „Ciovo noclegi”, możecie odwiedzić sporo ciekawych miejsc w lądowej części kraju. Poniżej, przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji na spędzenie wolnego czasu. Zapraszamy!

 Wyspa Ciovo

Piękny Split

Split jest położony dość blisko wyspy Ciovo – można go podziwiać z wschodniego krańca wyspy, lecz drogą lądową trzeba pokonać ok. 30 kilometrów. Jest to odległość w pełni przystępna, zwłaszcza, że dotrzecie do jednego z największych miast w kraju, a co za tym idzie atrakcyjnego i interesującego dla każdego turysty. To właśnie tutaj, podziwiać można słynny pałac i mauzoleum Dioklecjana, piękny port, liczne zabytki z różnych epok oraz wzgórze Marjan z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Jeśli więc zarezerwujecie obiekt wakacyjny z oferty „Chorwacja noclegi”, to naprawdę warto wpisać Split na listę miejsc do odwiedzenia – będzie to niezapomniane przeżycie.

 Split

Zabytkowy Trogir

Właściwie to Trogir zawsze będzie na Waszej trasie, ponieważ miasto to jest łącznikiem wyspy Ciovo z lądem. Jednak Trogir to coś więcej niż punkt, obok którego przejeżdża się obojętnie. To właśnie tutaj znajduje się najlepiej zachowane średniowieczne Stare Miasto w Europie. Starówka ta mieści się na wyspie i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – dlatego, pominięcie tej atrakcji byłoby wielką stratą. Oczywiście, miasto oferuje także wiele innych atrakcji, plaż i ciekawych miejsc, dlatego tym bardziej zachęcamy do wzięcia go pod uwagę, przy planowaniu wycieczek. Przy okazji, możecie również zerknąć do oferty „Trogir noclegi”, w której znajdziecie komfortowe domki i apartamenty wakacyjne.

 Trogir

Primosten – dla amatorów wina

Jeśli cenicie sobie dobre wino oraz lubicie zwiedzać winnice – zapraszamy do miejscowości Primosten. Znajduje się ona zaledwie 40 kilometrów na północ od wyspy Ciovo. To właśnie w tym kurorcie, znajdują się, jedne z najcenniejszych, winnic w Europie. Malo tego, winorośl uprawiana jest tu tradycyjnie od setek lat, także jest wpisana na listę UNESCO. Oprócz spacerów pośród wzgórz, możecie spróbować miejscowych wyrobów oraz zakupić je w atrakcyjnych cenach. Z kolei, jeśli planujecie typowo „winiarski urlop”, sprawdźcie nasze kwatery oznaczone jako „Primosten noclegi”.

 Primosten

Kolejne atrakcje w okolicy wyspy Ciovo

Realizując swoje wymarzone wakacje, sprawdźcie jeszcze takie lokalizacje jak:

  • Park Narodowy Krka – rezerwat z mnóstwem zieleni i fascynującymi wodospadami;

  • Solin – kurort z unikalnymi, jak na chorwackie warunki, piaszczystymi plażami;

  • Omis – miasto, które jest punktem startowym do wycieczek w góry i wzdłuż kanionu rzeki Cetiny;

  • Szybenik – kolejne, pełne zabytków, miasto – w sam raz na jednodniową eskapadę.

Na koniec, jeszcze raz zachęcamy do rezerwacji naszych kwater w oferty „Chorwacja apartamenty i domy” na wyspie Ciovo. Wasze, pełne atrakcji wakacje czekają!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy