Atrakcje w okolicy kurortu Vodice

Vodice to świetne miejsce na wakacje, zwłaszcza dla osób, które szukają kurortu z pięknymi plażami oraz bogatą infrastrukturą turystyczną. I właśnie dlatego, jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w kraju (z kolei pełną ofertę domów i apartamentów w tym państwie, znajdziecie w katalogu „Chorwacja noclegi”). Możecie więc być pewni, że Wasz wybór był bardzo dobry, a Wasze wakacje będą więcej niż udane. Co ważne, satysfakcjonujący urlop spędzą tu zarówno miłośnicy spokojniejszej atmosfery, jak i amatorzy rozrywki oraz imprez do białego rana. Tutaj Wam niczego nie zabraknie!

Jeszcze jednym atutem miejscowości Vodice jest jej atrakcyjne położenie na mapie Chorwacji. Otóż, ta dawna wioska rybacka, znajduje się niemalże w połowie drogi pomiędzy dwoma największymi miastami, a mianowicie Zadarem oraz Splitem. Oznacza to okazje, do organizowania wycieczek w celu odkrywania w nich tego, co przyciąga do nich tłumy z całego świata. Mało tego, w pobliżu są i inne miejscowości, które chcemy Wam zarekomendować. Kto wie, może to właśnie one wystarczającą dopełnią Waszą satysfakcję z urlopu. Dlatego też, jeśli wybieracie kwaterę z oferty „Vodice apartamenty i domy”, zerknijcie na poniższe propozycje. Zapraszamy do lektury!

 Vodice

Szybenik

Miasto Szybenik to naturalny, pierwszy cel na wycieczkę. Oddalony jest o zaledwie 11 kilometrów, nie ma więc przeszkód, aby dostać się tu np. na rowerze. Szybenik jest kulturalną stolicą regionu, także możecie być pewni, że napotkacie tu ciekawe wystawy oraz wydarzenia artystyczne. Poza tym, miasto to słynie z uznanych zabytków, jak chociażby Katedra Św. Jakuba, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, czy Twierdza św. Mikołaja. Przyjemne doznania na wakacje w Chorwacji zapewni Wam również Aquapark Damatia, który może być miłą odskocznią od plaż Adriatyku. Podsumowując – jest to punkt obowiązkowy każdych wczasów w Vodicach.

 Szybenik

Primosten

Kolejna propozycja oddalona jest nieco bardziej, o około 50 kilometrów na południe. Warto jednak się tu wybrać z kilku powodów. Po pierwsze: znajduje się tu słynna plaża Velika Raduca. Po drugie: zabytkowa starówka, która umieszczona jest na półwyspie, jest jedna z najpiękniejszych w regionie Dalmacji. Po trzecie: znajdują się tu słynne winnice, które nie tylko dostarczają markowych trunków, ale są także ważnym dziedzictwem historycznym kraju. Podczas spaceru pomiędzy winoroślami, dowiecie się wiec ciekawej historii, poznacie tajniki produkcji oraz będziecie mieć okazję na skosztowanie pysznego wina. Przy okazji, gdybyście zechcieli tu kiedyś jeszcze wrócić, proponujemy Wam nasze domki i apartamenty wakacyjne, które znajdziecie w katalogu „Primosten noclegi”.

 Primosten

Zadar

Tym razem, proponujemy Wam udanie się w kierunku północnym, a dokładnie do miasta Zadar, które oddalone jest o około 80 kilometrów od Vodic. Dlaczego warto się tu wybrać? Chociażby dlatego, że jest to jedno z najpiękniejszych miast na kontynencie – możecie wiec być pewni, że Wasze zmysły estetyki będą odpowiednio dopieszczone. Poza tym, znajduje się tu mnóstwo fascynujących miejsc oraz kilkusetletnich zabytków opwiadających ciekawe historie. Polecamy Wam również poznanie słynnych instalacji artystycznych, czyli Morskich Organów oraz Powitania Słońca. Na koniec, sprawdźcie nasze, atrakcyjne cenowo, domy i apartamenty, które skatalogowaliśmy dla Was pod hasłem „Zadar noclegi”.

 Zadar

Jeszcze więcej okazji na ekscytujące wycieczki

Rzecz jasna, w okolicy kurortu Vodice, czeka na Was znacznie więcej propozycji, niż wyżej wymienione. Jeśli więc macie sporo wolnego czasu podczas urlopu, warto rozważyć jeszcze takie miejsca jak:

  • Split – największy port w kraju i miasto ze słynnym Kompleksem Dioklecjana;

  • Park Narodowy Krka – rezerwat z fantastycznymi wodospadami;

  • Jezioro Vransko – miejsce, w którym można obserwować mnóstwo gatunków ptactwa wędrownego oraz wodnego;

  • Trogir – słynne miasteczko ze starówką wpisaną na listę UNESCO;

  • Park Narodowy Kornati – rezerwat obejmujący wyspy archipelagu Kornati – połączycie niezapomniany rejs po Adriatyku z obserwacją życia morskiego.

Podsumowując – już teraz znajdźcie swoją wymarzoną kwaterę z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” w Vodicach i wyruszcie na niezapomniane wakacje!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy