Atrakcje w okolicy Vela Luka

Wakacje w Vela Luka

Choć kurort Vela Luka jest miejscem, do którego dość trudno dotrzeć, to jest to lokalizacja jak najbardziej warta odwiedzin. Miejscowość ta bowiem, znajduje się na zachodnim krańcu wyspy Korcula, która z kolei znajduje się w południowej części Chorwacji (przy okazji, możecie sprawdzić pełna ofertę wakacyjną w tym kraju – wystarczy zajrzeć do katalogu „Chorwacja noclegi”). Jednak kiedy tu dotrzecie, zrozumiecie od razu, że podjęliście świetną decyzję. Mnóstwo poukrywanych plaż otoczonych śródziemnomorską zielenią, odczuwalnie mniejszy ruch turystyczny – to główne zalety wypoczynku w tym miejscu. Oprócz tego, Vela Luka to doskonałe miejsce startowe do odkrywania uroków wyspy i lądu, który blisko niej się znajduje. Poniżej prezentujemy wam kilka takich miejsc – zapraszamy do lektury!

 Vela Luka

Korcula

Korcula to nie tylko nazwa wyspy, ale i również jej stolicy. Jest to miejscowość, która warto odwiedzić, chociażby z powodu licznych zabytków i atrakcji jakie ona oferuje. Wiedzcie bowiem, iż Korcula była ważnym portem już w czasach średniowiecza, a liczne budowle z tamtych czasów (wciąż w świetnym stanie) budzą zachwyt u wizytujących. W Korculi spodziewać się także możecie bogatej oferty gastronomicznej, ciekawych atrakcji dla małych i dużych oraz możliwość podziwiania pięknego wybrzeża. Warto również zajrzeć do naszej oferty „Korcula noclegi”, w której czekają na Was kompletnie wyposażone domy i apartamenty wakacyjne w świetnych cenach.

 Korcula

Orebic

Orebic to kurort położony na stałym lądzie. Dotarcie do niego zajmuje około 15 minut – dzięki przeprawie promowej z portu w, wyżej wspomnianej, Korculi. Wizyta w Orebicu to punkt obowiązkowy dla miłośników uprawiania sportów wodnych, nurkowania oraz spacerów po górach. Ta ostatnia aktywność jest szczególnie przyjemna, bowiem na szczytach okolicznych wzniesień można podziwiać fantastyczne widoki oraz pozostałości po dawnych fortach. Orebic słynie także z tradycji winiarskich, a więc i pysznych trunków, które mogą zagościć na Waszych stołach po powrocie z przyjemnej wycieczki. Na koniec, sprawdźcie katalog „Orebic noclegi”, w którym proponujemy wakacyjne zakwaterowanie w tej miejscowości i jego okolicy.

 Orebic

Dubrownik

Dubrownik to miasto oddalone o dość sporą odległość, bowiem o 160 kilometrów. Jednak, w dalszym ciągu, jest to wizyta warta dość długiej podróży. Jeden dzień w tym słynnym mieście na długo pozostanie w Waszej pamięci i możliwe, że wrócicie tu jeszcze w kolejnych latach. Już sama bowiem wizyta w Starym Mieście, wprawi Was w zachwyt i pozwoli wam poznać ciekawą architekturę oraz historię z nią związaną. Drobna rada: warto mieć ze sobą mapkę miasta lub przewodnik  z którym będzie Wam łatwiej dotrzeć do najciekawszych miejsc w mieście. Przy okazji – warto rzucić okiem do katalogu „Dubrownik noclegi”. Proponujemy to zwłaszcza tym osobom, które planują dłuższą wizytę w tym mieście.

 Dubrownik

Jeszcze więcej atrakcji w okolicy Vela Luka

Urlop w Vela Luka to nie tylko wycieczki do dużych miast regionu, ale i okazja na poznanie mniejszych, równie interesujących miejscowości. Możecie np. pieszo lub na rowerze eksplorować wyspę i odkryć osady, które również mają sporo do zaoferowania. Polecamy Wam również wizytę w porcie, z którego startują wycieczki na pobliskie wyspy, jak np. Vis, Hvar czy Brac. Szczególną uwagę zawracamy na przeprawę na wyspę Lastovo, która jest jednocześnie przepięknym parkiem przyrodniczym. To wszystko jest dostępne na wyciągnięcie ręki, pozostaje już tylko zarezerwować kwaterę z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” w kurorcie Vela Luka. Zapraszamy

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach