Urlop w Dalmacji Środkowej

Kultura i Historia

Dalmacja Środkowa, często nazywana również Dalmacją Centralną, rozciąga się od Trogiru (zerknijcie także do katalogu "Trogir noclegi") na Północy do Ploce w południowo - wschodniej części kraju. Region ten położony jest między Dalmacją Południową i Północną. Do Dalmacji Środkowej zaliczane są również wyspy wokół Hvaru, Vis, Solta i Brac. W tym, wysoko cenionym przez turystów, regionie NOVASOL ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych domów i apartamentów wakacyjnych.

Dalmacja Środkowa zachęca do odwiedzenia: wspaniałymi plażami, uroczymi zatoczkami i wspaniałymi widokami. Czekają tu na Was sprawdzone domy i apartamenty wakacyjne wzdłuż riwiery w Splicie, Omis i Makarskiej. Niewątpliwie dodatkową atrakcją są tu góry Biokovo, najwyższe góry Dalmacji Środkowej. Prawdziwie bajkowego krajobrazu dopełniają tu rozrzucone malownicze miasteczka oraz pola winorośli i lawendy. Gości domów wakacyjnych NOVASOL gorąco zachęcamy do zorganizowania romantycznego spaceru wzdłuż pól lawendy. Aby być blisko wszystkich tych wspaniałości, wystarczy dokonać rezerwacji, np. kwatery z oferty "Makarska noclegi".

Dalmacja

Bogata oferta kulinarna

Podczas pobytu w domu lub apartamencie wakacyjnych w Dalmacji Środkowej koniecznie chociaż raz powinniście odwiedzić lokalną restaurację. Zróbcie sobie wolne od gotowania i dajcie się oczarować przepysznych daniom, które oferują restauracje i tawerny w Dalmacji. Zjecie tu wyborną zupę rybną oraz wspaniełe dania ze świeżych ryb i owoców morza. Do przygotowywania posiłków wykorzystywane są uprawiane na miejscu warzywa i owoce oraz oliwa z oliwek. Koniecznie zachęcamy również do skosztowania wybornego wina, z którego słynie Dalmacja. W Dalmacji znajduje się pięć tras spacerowych wzdłuż winnic. Zachęcamy Was do spaceru tymi pięknymi szlakami. Wakacje w Chorwacji, z pewnością będą urlopem, któe pobudzą Wasze zmysły smaku.

Dalmacja

Domy wakacyjne a okoliczne atrakcje

Wypoczywając w domu lub apartamencie wakacyjnym w Dalmacji macie unikalną możliwość korzystania z bogatej oferty aktywności. Od turystyki pieszej i rowerowej poczynając, poprzez jazdę konną a na sportach wodnych kończąc. Można tu oczywiście również nurkować, żeglować, jeździć na nartach wodnych, surfować lub po prostu wypoczywać na plaży. Tutaj z pewnością każdy znajdzie idealny dla siebie sposób na spędzenie czasu wolnego. Położenie domów i apartamentów wakacyjne NOVASOL umożliwia korzystanie z okolicznych atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat wypoczynku w Dalmacji. NOVASOL oferuje Wam cudowne domy i apartamenty wakacyjne na indywidualny wypoczynek w prywatnej atmosferze. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat oferty "domy i apartamenty Chorwacja".

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy