Urlop w Dalmacji Południowej

Wybierz Dalmację Południową na wakacje

Dalmacja Południowa jest najmniejszym i najmniej zaludnionym regionem Chorwacji. Mimo to region ten przyciąga wielu turystów osobliwymi miasteczkami, wyspami, łagodnym klimatem, śródziemnomorską roślinnością i pięknym krajobrazem. Bez wątpienia Dubrovnik ze swoim średniowiecznym Starym Miastem otoczonym przez imponujące mury forteczne jest głównym ośrodkiem turystycznym Dalmacji Południowej. Riwiera Dubrovnika wabi swoimi miejscowościami nadmorskimi. Jedną z ulubionych miejscowości kąpieliskowych południowego Adriatyku jest Cavtat. Tutejsza promenada otoczona palmami, z wieloma kawiarniami i restauracjami, zaprasza turystów do spacerowania. Na tym półwyspie goście znajdą wiele zatoczek, w których można się kąpać, jak i plaż skalistych i żwirowych. Warte odwiedzenia są również południowo-dalmackie wyspy m.in. wyspa Korčula z malowniczym Starym Miastem czy też półwysep Pelješac. Dalej na południe rozciąga się wyspa Mljet z Parkiem Narodowym. Warto wybrać się też na Archipelag Wysp Elafickich (Elafitski otoci), położony przed Dubrovnikiem. Tu możecie dowiedzieć się więcej na temat oferty "Chorwacja noclegi".

Wakacje w Dubrovniku

Wakacje w domu wakacyjnym w Dalmacji Południowej

W Dalmacji Południowej czeka na Was wiele wspaniałych domów i apartamentów wakacyjnych. Wiele spośród oferowanych przez nas kwater dysponuje własnym ogródkiem, grillem a często również prywatnym basenem. Domy wakacyjne to idealna baza wypadowa na organizowane przez Was wycieczki. Po aktywnym dniu, spędzonym na zwiedzaniu lub odpoczynku na plaży, zrelaksujecie się nad basenem . Każdy nasz dom i apartament wakacyjny w Dalmacji Południowej jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Wybierając dom na wakacje, sami określacie jego standard i wyposażenie. Urlop w apartamencie wakacyjnym to gwarancja niezależności i prywatnej atmosfery. Nie czekajcie ani minuty dłużej i już dziś zarezerwujcie kwatery w Dalmacji na niezapomniane wakacje!

Dom wakacyjny w Dalmacji

Lokalna kuchnia

Podobnie jak we Włoszech, tak i w Dalmacji Południowej, małą wagę przykłada się do jedzenia śniadań. Zasadniczo chorwacjirozpoczynają dzień filiżanką kawy. Oczywiście, Wy, mieszkając w domu wakacyjnym bez problemu mogą przygotowywać wspaniałe śniadania. Kuchnie w domach wakacyjnych są w pełni wyposażone. Natomiast lokalne produkty, tj. ser, oliwa oraz świeże owoce i warzywa nadają się idealnie do przyrządzania posiłków. W Dalmacji Południowej prawie na każdym roku znajdziecie kawiarnie, oferujące wspaniałe espresso. Z kolei lokalne restauracje zachęcają do skosztowania pysznych dań ze świeżych ryb oraz owoców morza. Prosimy pamiętać, iż ceny ryb oraz mięsa, podawane w menu, dotyczą zawsze jednego kilograma. Końcowo płacicie oczywiście za faktyczną wagę. Małe grillowane sardynki można zjeść najczęściej w tawernach. Nie są one serwowane w dużych restauracjach. Koniecznie zachęcamy Was do skosztowania dań lokalnej kuchni, np. w Dubrowniku, w którym oferujemy produkt "Dubrownik noclegi".

Kuchnia Chorwacji - odkryj podczas wakacji

Decydując się na wakacje w domu wakacyjnym, prosimy pamiętać, iż NOVASOL ma w ofercie domy i apartamenty wakacyjne nie tylko w Dalmacji Południowej. Nie zdecydowałeś się jeszcze na kokretny region - dowiedz się więcej na temat oferty "Chorwacja apartamenty i domy"

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy