Urlop w Dalmacji Północnej

Dlaczego warto wybrać Dalmację Północną na wakacje?

Dalmacja Północna przedstawia najwyższy szczyt Chorwacji - Dinara 1.831 m, który położony jest na wschód od Knin. Port promowy o największym znaczeniu znajduje się w Zadarze (zerknijcie do katalogu "Zadar noclegi"). To położone na północy miasto na cyplu zaprasza ze swoim znanym Starym Miastem do odwiedzenia. Na południu leży miasto Szybenik (Šibenik), które wabi wielu zwiedzających Katedrą Św. Jakuba (Św. Jakova), zaliczoną do dziedzictwa kultury światowej UNESCO. Przy wybrzeżu Dalmacji Północnej leży 383 wysp, wysepek i skał. Na największą wyspę Dugi Otok można dostać się statkiem, a na wyspy Pasman i Ugljan prowadzi m.in. most.

Wakacje na Dugi Otok

Trzy parki narodowe utrwalają krajobrazowy obraz Dalmacji Północnej: archipelag Kornati z ponad 150 dużymi i małymi wyspami to raj dla żeglarzy i miłośników natury. Wodospady w Parku Narodowym Krka na północ od miasta Šibenik są szczególnymi obrazami przyrody. Dodatkowo w Dalmacji Północnej znajduje się Park Narodowy Paklenica. Aby doświadczyć tych i wielu innych atrakcji, jakie oferuje region, wystarczy zarezerwować dom wakacyjny w Dalmacji Północnej. Zachęcamy do zapoznania się i zarezerwowania kwatery z oferty "Chorwacja noclegi" na wymarzone wakacje.

Domy i apartamenty wakacyjne w Dalmacji Północnej

Z powodu wciąż rosnącego zainteresowania Chorwacją, jako destynacją wakacyjną, firma NOVASOL przez kilka ostatnich lat budowała solidną ofertę domów i apartamentów wakacyjnych. Aktualnie w naszej ofercie znajdują się domy i apartamenty wakacyjne w Chorwacji o różnym standardzie i wyposażeniu, począwszy od funkcjonalnych apartmanetów wakacyjnych, a skończywszy na luksusowych domach wakacyjnych z prywatnym basenem. Wszystkie domy i apartamenty wakacyjne są wybierane i sprawdzane przez pracowników NOVASOL. Zachęcamy Was do obejrzenia prezentowanych domów wakacyjnych w całej Dalmacji i wybrania odpowiedniej dla Państwa kwatery.

Miasto Zadar - na wakacje w Dalmacji

A jest tu z czego wybierać! W Dalmacji Północnej NOVASOL oferuje wiele interesujących domów i apartamentów wakacyjnych. A co najważniejsze każda prezentowana kwatera jest jedyna w swoim rodzaju. Na nabrzeżu wokół Zadaru znajdą Państwo warunki idealne do uprawiania sportów wodnych, ale również do zwiedzania. Warty odwiedzenia jest m.in. okrągły kościół św. Donata. Kolejne interesujące historycznie kościoły znajdują się w okolicy Ninu: pochodzący z XI w. Kościół św. Krzyża oraz romański Kościół św. Nikola. W miejscowości Novigrad znajdą Państwo średniowieczne umocnienia oraz dobrze zachowaną dawną architekturę. Na leżącej w pobliżu Zadaru wyspie Pasman czekają na Państwa dwa klasztory, w jednym z nich mieszkają Benedyktyni. Zapraszamy Państwo do rezerwowania domów wakacyjnych w Dalmacji Północnej i zwiedzania okolicznych zabytków. Palnując następne wakacje w Chorwacji, prosimy pamiętać, iż w tym pięknym kraju NOVASOL dysponuje bogatą ofertą domów i apartamentów wakacyjnych.

Dom wakacyjny w Dalmacji

 

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy