Atrakcje w okolicy Unesic

Wakacje w Unesic

Unesic to niewielka wieś, która znajduje się w centralne części Chorwacji (jeśli zaś interesuje Was pełna oferta w tym kraju, zapraszamy do katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”). Unesic to świetne miejsce na wypoczynek w zacisznej atmosferze oraz okazja na godziny relaksu w idyllicznych warunkach. Wakacje w Unesic to również czas, który można poświęcić na długie wędrówki po wzgórzach i wzniesieniach, jakich w okolicy nie brakuje. Wreszcie, osada idealnie nadaje się na punkt startowy, i końcowy, wycieczek, podczas których, odkryć można największe i najbardziej znane atrakcje regionu Dalmacji. Poniżej, proponujemy Wam kilka miejsc wartych odwiedzenia – zapraszamy zatem do lektury, a następnie planowania swoich wymarzonych wakacji.

  Unesic

Szybenik

Kulturalne i artystyczne serce regionu. Wizyta w tym mieście jest praktycznie gwarancją uczestnictwa w jakimś ciekawym wydarzeniu lub imprezie kulturalnej. To jednak nie koniec atrakcji na wakacje w Chorwacji. Miasto Szybenik to także piękne plaże oblewane wodami Morza Adriatyckiego, bogata oferta gastronomiczna oraz liczne sklepy, w których można zakupić, np. świeżo wytłoczoną oliwę czy prace miejscowych artystów. Szybenik słynie również z pięknych budowli, jak np. Katedra św. Jakuba (wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), Pałac Rektorów (mieści się w nim Muzeum Miejskie) oraz Twierdza św. Marka. Polecamy Wam również spacer zabytkowymi ulicami starego miasta – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

  Szybenik

Primosten

Około 45 kilometrów na południe od Unesic, znajdziecie popularny kurort nadmorski, który, oprócz plaż, ma także wiele innych atutów. Pierwszym z nich jest zabytkowa starówka, która mieści się na dawnej wyspie i jest bardzo charakterystycznym miejscem w tej części kraju. Drugim atutem Primosten są słynne winnice, które, oprócz pysznego wina, pełnią ważną rolę historyczną oraz tradycyjną. Można więc tu połączyć plażowanie i kąpiel w niemalże przeźroczystych wodach Adriatyku z degustacją wina oraz podziwianiem średniowiecznych oraz renesansowych zabytków. Na koniec, zerknijcie do naszego katalogu „Primosten noclegi”, w którym znajdziecie komfortowe oraz kompletnie wyposażone domy i apartamenty wakacyjne w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy!

  Primosten

Trogir

Trogir to miasto z jedną z najpiękniejszych starówek w Europie. Jej uroku dodaje fakt, że znajduje się ona na niewielkiej wyspie, którą jest łącznikiem miedzy kontynentem i wyspą Ciovo. Kolejną zachętą do odwiedzenia tejże starówki, może być fakt, iż została ona wpisana do rejestru dziedzictwa kulturowego UNESCO, więc jest to największa rekomendacja, jaką dane miejsce może otrzymać. Oczywiście, nowsza część Trogiru jest również fascynująca, a wiele jej zakątków może wprawić Was w niemałe wrażenie. Podobnie ma się sprawa z plażami, których jest dość sporo i każda oferuje przyjemne warunki wypoczynku. Przy okazji, polecamy Wam także nasze domki i apartamenty wakacyjne, które możecie obejrzeć w katalogu „Trogir noclegi”.

  Trogir

Kolejne propozycje na wycieczki

Do swoich wakacyjnych planów w Chorwacji, warto dopisać jeszcze takie miejsca jak (o ile znajdziecie tyle wolnego czasu i odpowiednio zregenerujecie siły podczas wypoczynku):

  1. Split – jedno z największych miast kraju, a więc gwarancja atrakcji i ciekawych miejsc;

  2. Zadar – piękne miasto i jedno z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w kraju;

  3. Kanion Cetiny – piękne miejsce, które świetnie sprawdza się do uprawiania pieszej turystyki, wspinaczki oraz spływów kajakowych;

  4. Park Narodowy Krka – rezerwat ze słynnymi wodospadami i bogatą zielenią.

Na koniec przypominamy, że aby obejrzeć te miejsca, wystarczy wybrać obiekt z oferty „Chorwacja noclegi” w Unesic i już można planować wojaże. Zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy