Atrakcje w okolicy Trogiru

Trogir, to jedno z chętniej wybieranych miejsc na urlop w Chorwacji (przy okazji, sprawdźcie pozostałe miejscówki w tym kraju, to sprawdźcie nasz obszerny katalog „domy i apartamenty Chorwacja”). Jest to bardzo zrozumiałe zjawisko, ponieważ miasto Trogir oferuje wszystko czego potrzeba do tego, aby wakacje były wyjątkowo udane. Niezwykłe zabytki (w tym słynna, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, starówka), ciekawe muzea, liczne wydarzenia kulturalne i plaże, na których czekają Was godziny relaksu podczas słonecznych dni. Mało tego, z racji położenia nad morzem, bardzo popularne są tu rejsy morskie, szczególnie wokół wyspy Ciovo, na której w części Trogir się znajduje.

Sami widzicie, że atutów jest tyle, że nie trzeba nikogo mocno przekonywać, aby wybrał Trogir jako miejsc swoich niezapomnianych wakacji. Jednak, gdyby i to okazało się niewystarczające (wierzcie nam, znamy bardzo wymagających wczasowiczów), to warto odnotować także fakt, że w otoczeniu Trogiru znajdują się równie atrakcyjne miejsca i miasta. Kilka z nich, chcemy Wam przybliżyć w celu skłonienia Was do wybrania się na ekscytujące wycieczki, które na długo pozostaną w Waszej pamięci. Dlatego też, po wyborze domu lub apartamentu wakacyjnego z oferty „Trogir noclegi”, sprawdźcie jakie atrakcje czekają Was w, bliższej i dalszej, okolicy. Zapraszamy do lektury!

 Trogir

Split

Pierwsza wycieczka i od razu wizyta w jednym z największych miast w kraju. Split, bo o nim mowa, jest oddalony od Trogiru o około 25 kilometrów i można dostać się tu nawet komunikacją międzymiastową. Wizyta w Splicie będzie cenna lekcją historii, a zwłaszcza czasów starożytnych oraz średniowiecza. Ilość zabytków (w świetnym stanie) z tamtych epok, może przyprawić o niemały zawrót głowy, a jest to zaledwie ułamek atrakcji oferowanych przez Split. Z pewnością, przyciągnie Was też atrakcyjna promenada oraz port, który jest największym w kraju i podziwiać w nim można luksusowe wycieczkowce. Na koniec, zerknijcie do katalogu „Split noclegi”, w którym znajdziecie, w pełni wyposażone, domy i apartamenty wakacyjne.

 Split

Primosten

Primosten to nadmorska miejscowość, która oddalona jest od Trogiru o ok. 32 kilometry, tylko, że, w przeciwieństwie do Splitu, w kierunku zachodnim. Primosten również posiada ciekawe zabytki, a najwięcej z nich znajdziecie w charakterystycznym Starym Mieście, który z trzech stron otoczony jest morzem. Jednak to, co głównie przyciąga turystów, znajduje się po „nie morskiej” części miejscowości. Są to mianowicie, rozległe winnice, które są dziedzictwem kulturowym i historycznym miasteczka. Macie więc szansę, spróbowania win, które produkowane są tu od wieków. W Primosten można również spędzić niezapomniane wakacje, a pomóc w tym, mogą Wam nasze kwatery wakacyjne, które przejrzeć możecie w katalogu „Primosten noclegi”.

 Primosten

Makarska

Makarska to nazwa najpopularniejszego kurortu w Chorwacji. Miejscowość ta położona jest ok 90 kilometrów na południe od Trogiru i naprawdę warto pokonać tą odległość. W Makarskiej bowiem czeka na Was mnóstwo atrakcji, plaż i zabytków oraz możliwość wybrania się w góry, z których podziwiać można fantastyczne widoki. Z kolei miłośnicy clubbingu docenia fakt, iż znajduje się tu mnóstwo klubów nocnych oraz imprez na plażach, które trwają do bladego świtu. Gdyby Makarska bardzo przypadła Wam do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby i tu spędzić swój urlop. Propozycje zakwaterowania znajdziecie w katalogu „Makarska noclegi”.

Makarska

Mimo, że to tylko trzy propozycje, to wypełnią Wam one cały dzień. Oczywiście, atrakcyjnych miejsc jest znacznie więcej, jak chociażby Szybenik, Zadar, Omiś czy Park Narodowy Krka. Jest to jednak Top3 miejsc, które warto odwiedzić podczas urlopu w Trogirze. Rezerwujcie więc nasze kwatery z oferty „Chorwacja noclegi” i przekonajcie się, jak atrakcyjne mogą być wakacje w Chorwacji!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy