Atrakcje w okolicy Tribunj

Wakacje w Tribunj

Tribunj jest turystyczną wioską, która położona jest na wybrzeżu błękitnego Adriatyku, w środkowej części Chorwacji (jeśli szukacie pełnej oferty w tym kraju, zapraszamy do katalogu „Chorwacja noclegi”). Tribunj słynie ze spokojniejszej, niż w innych nadmorskich miejscowościach, atmosfery oraz mnóstwa przytulnych kawiarni, położonych tuż przy samej wodzie. Wioska jest również stolicą gminy, której obszar składa się głównie z naturalnych i rolniczych terenów, także jest to świetne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Poza tym, Tribunj położony jest blisko najważniejszych dróg krajowych, a to oznacza, że będziecie mieli okazję na szybkie dostanie się do ciekawych miejsc w środkowej części Dalmacji, a wierzcie nam – tych nie brakuje. Dlatego też, poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji na wycieczki dla wszystkich, którzy wybrali obiekt z oferty „Tribunj apartamenty i domy”. Zapraszamy!

 Tribunj

Vodice

O ile Tribunj to dość zaciszne i idylliczne miejsce, o tyle sąsiednie Vodice oferują już więcej atrakcji i doznań. Co ciekawe, Tribunj jeszcze do niedawna, był częścią kurortu Vodice – dziś jest jednak osobną osadą. Vodice to piękne miasto, które położone jest zaledwie 3 kilometry na wschód od Waszego miejsca odpoczynku, także można tu swobodnie dotrzeć nawet pieszo. W kurorcie czekają na Was m.in. nowoczesna marina, piękne plaże, atrakcje dla całej rodziny oraz bogata oferta knajpek, tawern i restauracji. Przy okazji, rzućcie okiem do katalogu „Vodice apartamenty”, w którym oferujemy nowoczesne i komfortowe kwatery wakacyjne na każdą kieszeń.

 Vodice

Szybenik

14 kilometrów na południe od Tribunj, czeka na Was kolejna atrakcja Dalmacji, a mianowicie Szybenik. Jest to miasto, które jest stolicą kulturalną i artystyczną regionu, także będziecie mieli okazję wziąć udział w jakimś ciekawym wydarzeniu kulturalnym, jak np. koncert muzyczny czy wystawa prac miejscowego artysty. Jakby tego było mało, w Szybeniku czeka na Was sporo ciekawych miejsc i zabytków, jak np. słynna Katedra św. Jakuba, które jest wpisana na listę UNESCO. Dodatkowo, aby urozmaicić sobie wakacje w Chorwacji, proponujemy Wam wybranie się w rejs wokół okolicznych wysp i wzdłuż kanału, który łączy zatokę Szybenik z morzem. Niezapomniane wspomnienia gwarantowane.

 Szybenik

Pakostane

30 kilometrów na północ znajdziecie kurort Pakostane, który położony jest między Adriatykiem i Jeziorem Vransko. Wizyta w tym mieście, to świetna propozycja na piesze wycieczki pośród zielonych krajobrazów rezerwatu jeziora i podziwianie bogactwa gatunków ptaków, które mają tu swoje siedliska. Jezioro Vransko to także popularne miejsce wśród osób uprawiających sporty wodne oraz wędkarstwo. Dodatkowo, kilka kilometrów za Pakostane, czeka na Was park rozrywki, w którym spędzicie godziny na świetnej zabawie. Na koniec, sprawdźcie nasze propozycje wypoczynku z katalogu „Pakostane noclegi”.

 Pakostane

Zadar

Tym razem dystans do pokonania jest nieco większy, bo ok. 70 kilometrów. Oczywiście, cała wyprawa ma jak najbardziej sens, wkroczycie bowiem do Zadaru, czyli najpiękniejszego miasta w Chorwacji i jednego z najładniejszych w Europie. W Zadarze czeka na Was mnóstwo atrakcji rozrywkowych, miejsc do zwiedzenia, długa promenada, bogactwo gastronomii oraz plaże. Podczas spaceru natkniecie się również na dwie instalacje artystyczne, które są słynne na cały świat, a mianowicie „Morskie Organy” oraz „Powitanie Słońca”. W Zadarze oferujemy także domy i apartamenty wakacyjne, o których więcej przeczytacie w katalogu „Zadar noclegi” – podpowiemy tylko, że czeka na Was tam sporo atrakcyjnych kwater, jak np. domy z basenem czy apartamenty z widokiem na morze.

 Zadar

Jeszcze więcej miejsc wartych odwiedzenia

Wyżej wymienione miejsca już napną do granic Wasze wakacyjne plany, a to przecież zaledwie skrawek tego, co proponuje Dalmacja. Dlatego też, jeśli planujecie dłuższy pobyt w Tribunj lub wrócicie tu w następnych latach, sprawdźcie jeszcze takie miejsca jak:

  • Park Narodowy Krka – ze słynnymi wodospadami;

  • Split – jedno z największych i najatrakcyjniejszych miast w Chorwacji;

  • Primosten – nadmorska miejscowość, która znana jest z historycznych winnic;

  • Trogir – miasto z piękną starówką.

No cóż – rezerwujcie kwatery z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” i wybierzcie się w magiczną podróż do Tribunj. Jeszcze raz – zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy