Atrakcje w okolicy Sveti Filip i Jakov

Jeśli wybraliście miejscowość Sveti Filip i Jakov na swoje kolejne, niezapomniane wakacje, to mamy dla Was same dobre wiadomości. Ten, położony na wybrzeżu Chorwacji (przy okazji, sprawdźcie nasze wszystkie kwatery wakacyjne w tym kraju, które skatalogowaliśmy dla Was w folderze „Chorwacja noclegi”), kurort jest idealny na urlop nad morzem. Możecie wiec być pewni, ze jeżeli szukacie miejsca, w którym można swobodnie opalać się oraz kąpać w morzu, będziecie tu mieli tego pod dostatkiem. Malo tego, sama miejscowość Sveti Filip i Jakov, ma Wam do zaoferowania także bogatą bazę turystyczną, ciekawe miejsca oraz mnóstwo atrakcji. Podsumowując – świetne miejsce na wymarzone wakacje!

Gdyby jednak, wymienione wyżej, atuty miejscowości Sveti Filip i Jakov nie wystarczały, to warto odnotować fakt iż okolica kurortu pełna jest równie atrakcyjnych miejscowości. Dlatego też, dla osób, które wybrały kwaterę z oferty „Sveti Filip i Jakov apartamenty i domy wakacyjne”, chcemy podrzucić kilka propozycji na wycieczki. Znajdziecie je poniżej i jeśli podczas urlopu znajdziecie wolny dzień, warto się do nich wybrać z wizytą. Życzymy Wam zatem wciągającej lektury i udanych wakacji w kurorcie Sveti Filip i Jakov.

Sveti Filip i Jakov

Zadar

Pierwszy cel wycieczki, oddalony jest od Sveti Filip i Jakov o około 25 kilometrów. I od razu jest to jedno z najbardziej znanych oraz pięknych miast w Europie. Zadar, bo o nim mowa, zachwyci Was nie tylko swoją urodą, ale i bogactwem zabytkowych miejsc i budowli, licznymi atrakcjami oaz możliwościami spędzenia wolnego czasu. Nawet gdyby samo zwiedzanie miasta nie wystarczyło, to z portu można udać się w niezapomniany rejs morski. Poza tym, W Zadarze odbywa się mnóstwo imprez kulturalnych, także będzie okazja na poznanie czegoś nowego. Na koniec, polecamy Wam nasz słoneczny katalog „Zadar noclegi”, w którym proponujemy Wam wypoczynek w nowoczesnych domach i apartamentach wakacyjnych.

 Zadar

Biograd na Moru

Tym razem trasa do pokonania będzie znacznie krótsza, gdyż nawet pieszo, zajmie Wam maksymalnie 30 minut. Zawitacie do Biogradu na Moru jednego z najbardziej znanych kurortów z pięknymi plażami. Jednak nie tylko kąpieliska przyciągają tu turystów. W Biogradzie znajdziecie mnóstwo interesujących miejsc, jak chociażby:

  • Ruiny rzymskiego akweduktu
  • Nowoczesna marina
  • Nadmorska promenada
  • Zabytkowe kościoły
  • Muzeum miejskie
  • Park rozrywki Biograd

Poza tym, podobnie jak w Zadarze, odbywają się tu ciekawe festyny i imprezy kulturalne, w których warto wziąć udział. Oprócz tego, z Biogradu można szybko dostać się na wyspę Pasman, która również ma sporo do zaoferowania. Podsumowując, wycieczka do Biograd na Moru, urozmaici Wasze wakacje w Chorwacji.

 Biograd na Moru

Pakostane

Pakostane to miejscowość, która położona jest niecałe 10 kilometrów na południe od Sveti Filip i Jakov. Można wiec tu wybrać się na rowerze lub nawet pieszo. Pakostane oferuje podobne atrakcje co inne kurorty, z tym, że ma do zaoferowania jeszcze jedną, unikalną rzecz. Jest to mianowicie Jezioro Vransko, które jest jednocześnie objęty ochroną, w ramach rezerwatu przyrodniczego. Oznacza to, ni mniej ni więcej, relaks na łonie natury i podziwianie ładnych widoków. Oprócz tego, na wodach jeziora można uprawiać kajakarstwo oraz wędkarstwo, także kolejni miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zadowoleni. Przy okazji, sprawdźcie domy i apartamenty z katalogu „Pakostane noclegi” – naprawdę warto!

Pakostane

To tylko najbliższe miejsca, do których dojazd z Sveti Filip i Jakov zabierze wam parę chwil. Jeśli jednak będziecie mieć więcej czasu na wojaże, nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić takie miejsc jak: Szybenik, Park Narodowy archipelagu Kornati, Park Narodowy Krka, Primosten czy Split. Pamiętajcie tylko, aby przed planowaniem wycieczek, najpierw zarezerwować kwaterę wakacyjną z oferty „domy i apartamenty Chorwacja”. Jeszcze raz – serdecznie zapraszamy do Sveti Filip i Jakov!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy