Atrakcje w okolicy Starigradu

Połączenie urlop w górach z wakacjami nad morzem? Świetnym miejscem, w którym połączycie obie formy wypoczynku, będzie miejscowość Starigrad Paklenica, w Chorwacji (jeśli zaś szukacie pełnej oferty w tym bałkańskim kraju, przejdźcie do katalogu „Chorwacja noclegi”). Kurort ten bowiem, znajduje się u podnóża pasma górskiego Velebit, a od zachodu oblewany jest ciepłymi wodami Morza Adriatyckiego. To, oczywiście, nie jedyne atrakcje, jakie oferuje Wam Starigrad Paklenica. Miejscowość bowiem, ma dla Was także mnóstwo atrakcji, zabytków oraz możliwość wzięcia udziału w zorganizowanej wycieczce, podczas której, odkryjecie najpiękniejsze miejsca w górach, w tym piękne jaskinie oraz formacje skalne. Pozostaje tylko pytanie, czy uda Wam się odkryć wszystkie te cuda podczas jednego urlopu.

Mimo wszystko, zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych i taki ogrom atrakcji może okazać się niewystarczający. Dlatego też, wszystkim wynajmującym kwaterę z katalogu „Starigrad Paklenica noclegi”, proponujemy sprawdzenie atrakcji w okolicy tej miejscowości. Nawet więcej – poniżej przedstawiamy Wam kilka propozycji miejsc wartych odwiedzenia. Polecamy zapoznanie się z nimi, bowiem mogą one wynieść Wasze wakacje na wyższy poziom. Zapraszamy zatem do lektury i życzymy Wam udanych wakacji.

 Starigrad

Zadar

Niecałej 50 kilometrów będzie Was dzielić od jednego z najpiękniejszych miast w Europie. I chociażby dlatego, warto wybrać się tu na interesującą wycieczkę. W Zadarze, oprócz walorów wzrokowych, czekają na Was ciekawe zabytki, stanowiska archeologiczne, marina oraz długa promenada, która pełna jest restauracji, barów i sklepów. W Zadarze możecie także trafić na lokalny festiwal kulturalny lub imprezę artystyczną, a więc będziecie mieć świetną okazję na poznanie ciekawych zespołów muzycznych oraz artystów. Tu, dodatkowo warto wspomnieć o dwóch słynnych instalacjach, tj. „Powitanie Słońca” oraz „Morskie Ograny”, które koniecznie musicie zobaczyć. Na koniec, oczarowanym miastem, proponujemy Wam nasze domy i apartamenty wakacyjne, które zarezerwować możecie w katalogu „Zadar noclegi”. Szczególnie polecamy Wam tutejsze apartamenty z widokiem na wybrzeże oraz domy z basenem.

 Zadar

Pakostane

Pakostane to nazwa nadmorskiego kurortu, który, oprócz Adriatyku, sąsiaduje także z Jeziorem Vransko. I właśnie to jezioro jest główną atrakcją miejscowości. Jest ono parkiem przyrody, ponieważ żyje tu mnóstwo gatunków ptaków wędrownych i wodnych. Poza tym, występują tu liczne walory przyrodnicze, co w połączeniu z florą i fauną jeziora, czyli go wyjątkowym. Jakby tego było mało, akwen świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych, takich jak kajakarstwo czy wędkarstwo – można więc tu spędzić mnóstwo przyjemnych chwil na łonie natury. Przy okazji, polecamy Wam katalog „Pakostane noclegi”, w którym znajdziecie mnóstwo komfortowych domów i apartamentów w atrakcyjnych cenach.

 Pakostane

Szybenik

Szybenik to miasto oddalone o około 100 kilometrów na południe od Starigrad Paklenica. Jest to pięknie położona miejscowość nad niewielką zatoką. Szybenik jest ważnym historycznie i kulturowo miastem regionu. To właśnie tutaj mieści się m.in. Katedra św. Jakuba (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), Twierdza św. Mikołaja, Fort św. Jana, zamek św. Michała czy średniowiecza forteca. Poza tym, można tu spędzić przyjemny dzień na wodzie i rozkoszować się pięknymi widokami na zielone otoczenie zatoki oraz sąsiednich wysp. W Szybeniku znajdziecie także Aquapark ze zjeżdżalniami wodnymi – będzie to więc miłe urozmaicenie na wakacje w Chorwacji.

Takich miejsc jest znacznie więcej, jednak zdajemy sobie sprawę, że czas na urlopie nie jest z gumy. Jednak, w miarę możliwości, możecie odwiedzić inne, nie mniej interesujące miejsca, jak np. Biograd na Moru, Park Narodowy Krka czy Novigrad. Podsumowując: każdy kto wybierze obiekt wakacyjny z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” w miejscowości Starigrad Paklenica spędzi niezapomniany urlop w Chorwacji. Jeszcze raz zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy