Atrakcje w okolicy Splitu

Wakacje w Splicie

Wybraliście urlop w Splicie, a więc jednym z największych miast w Dalmacji, jak i w całym kraju (przy okazji, sprawdźcie naszą wakacyjną ofertę w katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”). Już sam ten fakt świadczy o tym, że rozlicznych możliwości spędzania wolnego czasu, na pewno, wam nie zabraknie. W pełni jest to uzasadnione, bowiem Split dostarczy wrażeń i emocji każdemu, nawet najbardziej wymagającemu wczasowiczowi. Mnóstwo zabytków, bogactwo rozrywki, piękny port, promenady, parki, atrakcje – to wszystko już na Was czeka w tym niezwykłym mieście.

Split, jako, że jest sporym miastem, jest też świetnie skomunikowany z innymi miastami w kraju. Dzięki temu, w razie gdybyście dysponowali nadmiarem wolnego czasu, możecie stąd organizować wycieczki do miejsc, do których można szybko i łatwo dostać się autem czy pociągiem. I właśnie kilka takich propozycji chcielibyśmy Wam zaprezentować. Wszystko, oczywiście, pod warunkiem, że Split nie będzie miał już przed wami żadnych tajemnic i będziecie jeszcze mieć siły na dalsze odkrywanie uroków Chorwacji. Dlatego też, wszystkim wynajmującym dom lub apartament wakacyjny z katalogu „Split noclegi”, polecamy zapoznanie się z poniższymi miejscami wartymi odwiedzenia. Zapraszamy!

 Split

Primosten

W Splicie czeka na Was bogactwo kulinariów, a przede wszystkim bogactwo ryb i owoców morza. Wszystko to będzie okraszone pysznym, dalmackim winem i właśnie w tym momencie, warto zastanowić się nad wycieczką do miejscowości Primosten. Ten kurort, położony jest 60 kilometrów na zachód od Splitu i słynie z historycznych winnic, z których wino dociera do każdego zakątka globu. Czeka Was tam więc niezapomniana wycieczka pośród winorośli, a na dodatek połączona z degustacją smacznych win. Poza tym, miasteczko posiada piękne plaże oraz zabytkową starówkę, a gdybyście chcieli kiedyś tu zawitać na dłużej, sprawdźcie nasze wakacyjne kwatery z oferty „Primosten noclegi”.

 Primosten

Trogir

Jadąc dłuższą drogą, wzdłuż wybrzeża, do Primosten na Waszej trasie stanie miasto Trogir – jedna z najbardziej znanych miejscowości w Chorwacji. Z czego słynie Trogir? Z jednej z najlepiej zachowanych, średniowiecznych starówek w Europie. Jest to miejsce tak ważne, że zostało objęte ochroną przez UNESCO. Dodatkowego uroku tejże starówce dodaje fakt, iż znajduje się ona na wyspie, która dawniej pełniła centrum miejscowości – koniecznie musicie się przespacerować uliczkami starówki, poczujecie się, jakbyście cofnęli się w czasie. Z kolei chętnym, proponujemy nasz katalog „Trogir noclegi”, w którym czekają na Was komfortowe i w pełni wyposażone apartamenty i domy wakacyjne w atrakcyjnych cenach.

 Trogir

Omiś

Tym razem proponujemy Wam wyprawę na wschód, do, przepięknie położonego, miasteczka Omiś. Miejscowość ta, znajduje się u stóp potężnego, skalistego kanionu rzeki Cetiny. Co ważne, jego piękno oraz towarzszące mu widoki, można podziwiać zarówno z dołu, jak i z jego szczytów. Do tego, Omiś, pełen jest zabytkowych kościołów i pozostałości po średniowiecznych twierdzach. Jakby tego było mało, można stąd wybrać się na wyprawę wzdłuż rzeki i wrócić spływem kajakowym, który zapewnia niezapomniane wrażenia. Na koniec, proponujemy Wam zapoznanie się z ofertą „Omiś noclegi”, w której proponujemy, m.in. domy z basenem i apartamenty przy plaży.

 Omiś

Riwiera Makarska

Tym razem coś dla spragnionych Słońca i kąpieli w wodach Adriatyku. Oto Riwiera Makarska, czyli długi pas kurortów z przepięknymi plażami i miasteczkami pełnymi atrakcji. Baska Voda, Brela czy Makarska zapewnią Wam mnóstwo niezapomnianych chwil oraz ogrom atrakcji. Warto dodać w tym miejscu, że riwiera słynie również z tego, że jest to najcieplejsze miejsce w kraju – także przyjemnego klimatu, na pewno, Wam tu nie zabraknie, a gdybyście chcieli się trochę schłodzić, proponujemy wycieczkę w góry Biokovo, które górują nad pasem wybrzeża. Cóż, nie pozostaje nam już nic innego, niż jeszcze raz zachęcić Was do rezerwacji obiektów z oferty „Chorwacja noclegi” i wyruszenia na cudowne wakacje

Zobacz nasze domy wakacyjne w 19 krajach