Atrakcje w okolicy Solin

Solin to miejscowość położona tuż obok Splitu, choć niektórzy traktują ją jako jego przedmieścia. Nieważne jednak, jaką koncepcję przyjmiecie – jest to świetne miejsce na upragnione wakacje. Piękne plaże, ciekawe zabytki, atrakcje dla każdego przedziału wiekowego i gwarancja przyjemnej pogody od maja do października – to interesuje każdego wczasowicza i to otrzyma, jeśli zdecyduje się na wynajem kwatery z oferty „Chorwacja noclegi” w miejscowości Solin. Dodatkowo, wybierając dom lub apartament wakacyjny w tym kurorcie, zyskacie możliwość odwiedzenia najciekawszych miejsc środkowej Dalmacji. O kilku z nich, możecie przeczytać poniżej. Być może, opisy te, choć zwięzłe, skłonią Was do zorganizowania wycieczki, która na długo pozostanie w pamięci. Zapraszamy.

  Solin

Split

Naturalny, pierwszy wybór na ekscytującą wycieczkę. Z centrum Solin do centrum tego, drugiego co do wielkości, miasta w Chorwacji jest zaledwie 6 kilometrów. Jest to więc trasa do pokonania nawet pieszo, jednak wybór pozostawiamy Wam. To czego powinniście być pewni od razu, to fakt, że w Splicie czeka na Was mnóstwo atrakcji. Od pięknych miejsc, jak np. nadmorska promenada, przez zabytki i liczne muzea, po ciekawe lokalizacje, jak np. kompleks parkowy na wzgórzu Marjan. Sugerujemy, aby podczas spaceru po mieście towarzyszył Wam książkowy przewodnik lub mapa miejska. Na koniec, sprawdźcie naszą wyjątkową ofertę „Split noclegi”, z domkami i apartamentami w kuszących cenach.

  Split

Trogir

Trogir to piękne miasto, które oddalone jest o ok. 25 kilometrów. Możecie się tu dostać autem, rowerem lub lokalnym autobusem. Podczas pokonywania trasy, możecie odnieść wrażenie, że przejeżdżacie przez jedno, wielkie miasto. Dzieje się tak, gdyż trasa do Trogiru prowadzi przez miejscowości zwane Kasztelami i one również mają sporo do zaoferowania. Jednak w samym Trogirze czeka na Was wyjątkowe miejsce, a mianowicie zabytkowa starówka, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. I już sam ten fakt, powinien być zachętą do odwiedzin w Trogirze. Oczywiście, to nie jedyna atrakcja miasta, a dodajmy jeszcze, ze i tutaj  możecie zamieszkać w kwaterze z katalogu „Trogir noclegi”.

  Trogir

Primosten

Wyprawa do Primosten to już nieco dłuższa przeprawa, ale warta podjęcia. Jest to bowiem piękny kurort oblewany wodami Morza Adriatyckiego, z zabytkową starówką umiejscowioną na półwyspie. Jednak największym atutem miejscowości są wiekowe winnice, w których od stuleci uprawia się winorośl oraz produkuje wyśmienite wino. Winnice te objęte są ochroną UNESCO, co tylko świadczy o ich wyjątkowości. Spacer pomiędzy winoroślami połączony z degustacją trunków będzie miłym akcentem podczas urlopu. Przy okazji, sprawdźcie nasze obiekty z oferty „Primosten noclegi”. Szczególnie popularne są tu domki z basenem oraz apartamenty z widokiem na morze.

  Primosten

Jeszcze więcej atrakcyjnych lokalizacji

Niby trzy propozycje, a gwarantujemy Wam, ze zapewnią Wam one mnóstwo niezapomnianych chwil. Skoro już o chwilach mówimy, jeśli takowych znajdziecie więcej wolnych podczas pobytu, to polecamy Wam wizytę jeszcze w takich miejscach jak Omiś, Szybenik, park Narodowy Krka oraz rejsy na pobliskie wyspy – dzień na wyspie Brac, z pewnością, będzie ekscytujący i obfitujący w przyjemne doznania. Podsumowując – urlop w miejscowości Solin to świetny wybór, dlatego też, raz jeszcze, zachęcamy Was do rezerwacji naszych kwater opisanych w katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”. W imieniu właścicieli naszych kwater – serdecznie zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy