Atrakcje w okolicy Smokvicy

Wakacje w Smokvicy

Smokvica to turystyczne miasteczko, które położone jest w samym sercu wyspy Korcula, w południowej części popularnej Chorwacji (przy okazji – sprawdźcie naszą pełną ofertę w katalogu „Chorwacja noclegi”). Smokvica to miejsce, w którym można odpocząć od tłumów i hałasów wielkich miast, a także wypocząć na łonie natury oraz spędzić godziny na spacerach tutejszymi szlakami turystycznymi. Blisko stąd również nad morze, także i plażowego relaksu Wam nie zabraknie. Poza tym, położenie Smokvicy świetnie sprawdza się jako punkt startowy do zwiedzania, nie tylko całej wyspy, ale i okolicznych wysp oraz części lądowej Chorwacji. Poniżej, prezentujemy wam kilka podpowiedzi, gdzie warto wybrać się  na ciekawą wycieczkę. Zapraszamy!

  Smokvica

Vela Luka

Vela Luka to urokliwy port, który znajduje się na zachodnim krańcu wyspy Korcula (polecamy Wam także katalog obejmujący pełną ofertę na wyspie – znajdziecie go pod hasłem „Korcula noclegi”). Od Smokvicy to zaledwie 18 kilometrów, a więc kilka minut podróży autem. Vela Luka słynie z pięknych plaż, licznych zabytków z czasów antycznych oraz muzeów i imprez kulturalno-regionalnych. Z tutejszego portu, możecie wybrać się w niezapomniany rejs, a także skorzystać z naturalnych spa, które specjalizują się w dolegliwościach związanych z reumatyzmem. Vela Luka to również bogaty zbiór restauracji, knajpek oraz sklepów lokalnych producentów wina, oliwy oraz rękodzieła. Zapraszamy!

  Vela Luka

Korcula

Pisząc Korcula, mamy na myśli stolicę wyspy, czyli miasto położone na wschodnim krańcu wyspy, ok.30 kilometrów od Smokvicy. W Korculi będzie, na pewno, nie raz, ponieważ to tutaj przybywają promy z kontynentalnej części kraju. Warto jednak i to miasto wziąć pod uwagę, przy planowaniu wycieczek. Korcula oferuje mnóstwo zabytków i ciekawych miejsc, jak np. Katedra św. Marka. Popularne są tu również imprezy sięgające średniowiecza, które co roku są obchodzone z wielką pompą. Wakacje w Chorwacji, to również możliwość wypoczynku na pięknych plażach, okazja na wybranie się w rejs morski oraz odwiedziny w restauracji, które oferuje regionalne potrawy.

  Korcula

Orebic

Orebic to miejscowość poza wyspą Korcula i jednocześnie najbliższy port, z którego właśnie na wyspę można się dostać. To jednak nie jedyny powód, aby się tu wybrać na wycieczkę. W mieście znajdują się liczne zabytkowe domostwa, klasztor franciszkański, Muzeum Morskie oraz piękna starówka. Obowiązkowym punktem pobytu jest także wycieczka na górę Eliasz, z której szczytu można podziwiać fantastyczne widoki, w tym na wyspę Korcula. Orebic to również miejsce lubiane przez amatorów wspinaczki górskiej oraz uprawiania sportów wodnych, także każdy znajdzie tu ciekawe zajęcie dla siebie. Na koniec, polecamy Wam nasz katalog „Orebic noclegi”, w którym proponujemy komfortowe domy i apartamenty wakacyjne w świetnych cenach.

 

Propozycje na dalsze wycieczki

Planując wakacyjne wojaże, warto również wziąć te miejsca pod uwagę:

  • Dubrownik – jedno z najsłynniejszych miast w Chorwacji – ilość atrakcji jest proporcjonalna do sławy tej miejscowości;

  • Park przyrody Lastovsko otocje – cenny rezerwat na wyspie Lastovo – wycieczka połączona z rejsem po Adriatyku – czy może być coś lepszego?;

  • Riwiera Makarska – ciąg nadmorskich kurortów, nad którymi góruje masyw Biokovo;

  • Split – największy port w kraju i miasto pełne zabytków i atrakcji;

  • Neum – jedyny port i kurort w Bośni i Hercegowinie (wymagany paszport).

Podsumowując – znajdźcie odpowiednią kwaterę z oferty „domy i apartamenty Chorwacja” i w drogę

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy