Słoneczny urlop na Zirje

Wyspa Zirje jest największa i najdalej oddalona od Sibenika spośród wszystkich wysp archipelagu sibenickiego. Można się tu dostać promem lub statkiem. Na wyspę można dostać się z samochodem lub mogą go Państwo zostawić na parkingu w Sibeniku. W sąsiedztwie Zirje jest wiele mniejszych wysepek. Obok turystyki lokalni mieszkańcy utrzymują się z rybołówstwa oraz uprawy winorośli, oliwek i fig. Z roku na rok wyspę odwiedza coraz więcej turystów wabionych krystalicznie czystym morzem, uroczymi zatoczkami oraz malowniczymi plażami. Zirje to cudowne miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju, miejsca z dala od tłumów. Także miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu nie pożałują pobytu na Zirje. Panują tu bardzo dobre warunki do uprawiania joggingu, jazdy na rowerze oraz długich spacerów w otoczeniu przyrody. Obiekt z oferty "Chorwacja apartamenty i domy", da Wam możliwość poznania lokalnych zwyczajów oraz tutejszych mieszkańców. Kwatery wakacyjne NOVASOL to gwarancja prywatności i indywidualności w planowaniu czasu wolnego. Mieszkając w domu wakacyjnych to Państwo decydują o sposobie spędzenia wakacji.

Zirje

Atrakcje w okolicy

Spędzając wakacje w obiekcie z oferty "Chorwacja noclegi", na wyspie Zirje oczarują Państwa urocze plaże kamieniste. W centrum wyspy położona jest osada Zirje, większość budynków mieszkalnych położonych jest w zatoczkach otaczających wyspę. Do niedawna na Zirje panował zakaz poruszania się zamochodami, z tego powodu na wyspie nie ma dużego ruchu drogowego. Najpiękniejsza na wyspie plaża znajduje się w zatoce Muna – plaża Punta wyłożona jest kamiennymi płytami i otoczona drzewami sosnowymi. W pobliżu wyspy znajdują się Parki Narodowe Kornati i Krka oraz Sibenik. W Sibeniku co roku odbywa sie wiele imprez kulturalnych, takich jak Dni rycerzy Vranskih, Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy czy Festiwal Muzyczny. Zachęcamy również do odwiedzenia tutejszych restauracji oraz typowo chorwackich konob, oferujących dalmatyńskie potrawy z ryb, owoców morza oraz świeże warzywa i owoce. A do obiadu prosimy zamówić lampkę lokalnego wina. Państwa urlop w Dalmacji będzie wspaniałą przygodą.

Zirje

Wspaniały Primosten

Na wyspie Zirje organizowane są Rybackie Wieczory, podczas których można skosztować wspaniałych lokalnych potraw z ryb i owoców morza. Odbywają się tu również „Bodulska pripetavanja” – impreza sportowa, podczas której mieszkańcy sąsiadujących wysp konkurują w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. w grze w karty, piłkę nożną, przeciąganiu liny czy zawodach pływackich. Wakacje w Chorwacji będą jeszcze lepsze, jeżeli odwiedzą Państwo malownicze miasto Primosten, przez wielu uznane za najbardziej romantyczne miejsce nad Adriatykiem. Na odwiedzających czekają tu wąskie uliczki, biegnące wzdłuż dawnych murów miejskich oraz wspaniałe zabytki, takie jak kościół św. Jerzego czy obraz Matki Boskiej z Loreto. Ponadto w Primosten są doskonałe warunki do plażowania, cudowne plaże, klimatyczne zatoki oraz cudowne krajobrazy. Miasto otoczone jest winnicami, w których wytwarzane jest znane czerwone wino Babic. Amatorom nurkowania polecamy odwiedzenie wyspy Zlarin, znanej ze wspaniałych raf koralowych. Wyspa Zirje to doskonały pomysł na rodzinne wakacje. Do zobaczenia na Zirje!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy