Atrakcje w okolicy Selca

Selca to niewątpliwie przyjemna lokalizacja na Wasze następne, niezapomniane wakacje w Chorwacji (zapoznajcie się także z ofertą, która zawiera wszystkie domy i apartamenty w tym kraju; szczegóły znajdziecie w katalogu "Chorwacja noclegi”). Miejscowość, a właściwie cała gmina, skąpana jest w śródziemnomorskiej zieleni, które pokrywają pagórkowatą powierzchnię. Co prawda, sama wioska nie jest położona nad morzem, jednak jest stąd bardzo blisko do Adriatyku, a drogę do niego można pokonać nawet pieszo. Warto dodać, że gmina zawiera w sobie różne rodzaje plaż i jest ich całkiem sporo, także dla nikogo miejsca nie zabraknie.

Jeszcze jedną zaletą miejscowości Selca jest jej położenie na wyspie Brac (przy okazji, sprawdźcie nasze propozycje z wakacyjnego folderu "wyspa Brac noclegi”). Lokalizacja wioski na wyspie, pozwala na organizowanie wycieczek po całym obszarze wyspy Brac, np. na rowerze. Mało tego, z pobliskich portów, można wybrać się do kontynentalnej części kraju i poznać kraj z jego zwyczajami, tradycjami i ciekawostkami. Kilka takich miejsc na lądzie, proponujemy Wam poniżej. Może akurat, któraś miejscowość znajduje się na Waszej liście miejsc koniecznych do odwiedzenia. Zapraszamy Was więc do naszych domów i apartamentów wakacyjnych w Selca oraz do lektury.

Selca

Makarska

Makarska to jeden z najsłynniejszych, nadmorskich kurortów w kraju. Słynie on nie tylko z najwyższych temperatur w kraju, ale i z bogactwa atrakcji, które są oferowane wczasowiczom. Do miejscowości Makarska dostaniecie się promem z portu w Sumartin, a rejs zajmie około półtorej godziny. Makarska to punkt obowiązkowy każdego urlopu w Chorwacji. Piękne plaże, Pasmo górskie Biokovo (górujące nad całym wybrzeżem), zabytki oraz mnóstwo rozrywki dla małych i dużych. Spędzicie tu przyjemnie nie tylko dzień, ale i noc, którą możecie przetańczyć do rana na dyskotece na plaży. Przy okazji, chcemy Wam polecić nasz katalog "Makarska noclegi”, który zawiera, tylko najlepsze, domy oraz apartamenty wakacyjne w świetnych cenach. Sprawdźcie koniecznie!

Makarska

Split

Dotarcie do tego miasta, również będzie się wiązało z przeprawą promową, jednak tym razem z portu w Supetarze. Czy warto? Oczywiście, bowiem Split to prawdziwa gratka dla miłośników zwiedzania. W tym, największym w kraju porcie, podziwiać można wspaniałe i świetnie zachowane zabytki z czasów Cesarstwa Rzymskiego oraz średniowiecza. Gdyby tego było mało, w Splicie czeka na Was także mnóstwo muzeów, jak np. Muzeum Morskie, Muzeum Etnograficzne czy Muzeum Archeologiczne. Z kolei rodziny z dziećmi, powinny wybrać się do parku Marjan, w którym znajduje się miejscowe zoo oraz ogród botaniczny. Na koniec, gdybyście zechcieli wrócić tu na dłużej, proponujemy Wam nasze komfortowe apartamenty i domki, które przeglądnąć możecie w katalogu "Split noclegi”.

Split

Omiś

Do tego miasta nie ma bezpośredniego promu. Możecie więc skorzystać z wcześniej wspomnianych połączeń i dalszą drogę pokonać autem lub wybrać się w rejs mniejszą jednostką, prosto do celu (tego typu oferty, znajdziecie w portach). Omiś to pięknie położone miasto, ponieważ znajduje się na końcu skalistego kanionu rzeki Cetiny. Co ważne, warto wybrać się na wycieczkę wzdłuż rzeki, a następnie wrócić nią, korzystając z oferty spływów kajakowych. W samym Omiś, również czekają na Was pięknie miejsca i zabytki, a także możliwość zdobycia okolicznych szczytów, z których można podziwiać przepiękne widoki. Także i tutaj, znajdziecie kwatery, które szerzej opisujemy w katalogu "Omiś noclegi”.

Mając więcej wolnego czasu, możecie odwiedzić inne miejsca wybrzeża Chorwacji. Kurorty takie jak: Baska Voda, Brela, Tucepi czy Podstrana chętnie Was ugoszczą. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście odkryli także atrakcje sąsiednich wysp, tj. Hvar, Solta oraz Vis. Nie zapomnijcie tylko wcześniej, zarezerwować kwatery wakacyjnej z katalogu „domy i apartamenty Chorwacja” w Selca. Jeszcze raz – serdecznie zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy