Atrakcje w okolicy Seget

Wakacje w Seget

Wybór miejscowości Seget na miejsce urlopowego wypoczynku to prawdziwy strzał w przysłowiową dziesiątkę. To rozlegle ułożone miasteczko znajduje się w środkowej części Chorwacji (jeśli szukacie całościowej oferty w tym kraju, zerknijcie do katalogu „domy i apartamenty Chorwacja”) i oferuje Wam odpoczynek pośród pięknych krajobrazów. To prawdziwy raj, zarówno dla miłośników całodziennego plażowania, jak i amatorów pieszych wędrówek po lasach, wzniesieniach i górach. Tutaj, na pewno nie zabraknie Wam atrakcji oraz rozlicznych możliwości spędzania wolnych chwil podczas wymarzonych wakacji. Z Seget można również, szybko i łatwo, dostać się do najciekawszych miejsc w Dalmacji. I właśnie ten dział został stworzony dla osób, które chciałyby zorientować się, do jakich miejscowości można stąd zaplanować wycieczki. Zapraszamy zatem do lektury!

  Seget

Trogir

Właściwie to miejscowość Seget, a konkretniej jego nadmorska część, płynnie przechodzi w Trogir, także wycieczka do tego miasta zabierze dosłownie kilka chwil. Dlaczego warto wybrać się do Trogiru? Ot , chociażby dlatego, że znajduje się tu jedna z najlepiej zachowanych, średniowiecznych starówek w Europie. Dodatkowo, Stare Miasto, mieści się na wysepce, która jest łącznikiem między kontynentalna częścią kraju i wyspą Ciovo, którą również polecamy na wycieczki. Trogir posiada również wiele innych zabytków i interesujących miejsc – warto wcześniej sprawdzić je na miejskiej stronie lub w przewodniku. W Trogirze znajdziecie także nasze domy i apartamenty wakacyjne – zerknijcie na nie w katalogu „Trogir noclegi". Warto!

  Trogir

Split

Split oddalony jest o około 40 kilometrów i zaprasza Was, jako największy port i drugie, co do wielkości, miasto w kraju. Możecie więc być pewni, że nie czeka Was tu ani chwila nudy. Split słynie z zabytków pochodzących z czasów antycznych oraz średniowiecza, ciekawych muzeów, wzgórza Marjan (z m.in. ogrodem botanicznym i zoologicznym), pięknej promenady i portu, z którego wypływają m.in. potężne wycieczkowce. Do tego należy dodać mnóstwo rozlicznych atrakcji i rozrywek, a także nasze kwatery wakacyjne. Wśród nich, polecamy szczególnie domy z basenem i apartamenty w centrum miasta – szczegółów szukajcie w katalogu „Split noclegi”.

  Split

Primosten

24 kilometry na zachód, czeka na Was spokojniejszy kurort niż wymienione dwa powyższe. To miasteczko to Primosten, który również ma wiele do zaoferowania odwiedzającym go Gościom. Tu także znajduje się zabytkowa starówka – tym razem na półwyspie, choć kiedyś znajdowała się na wyspie. Tak samo piękne są tu plaże i sporo intersujących miejsc. Jest jednak jedna rzecz, która odróżnia Primosten od Splitu oraz Trogiru. Są to mianowicie winnice, które powstały tu setki lat temu i należą do najsłynniejszych na świecie. Spacer po winnicy będzie nie tylko odświeżającym doświadczeniem, ale również możliwością degustacji lokalnych wyrobów. Na koniec, polecamy Wam naszą ofertę „Primosten noclegi”, w której czekają na Was kompletnie wyposażone domy oraz apartamenty wakacyjne na każdą kieszeń.

  Primosten

Dalsze miejsca na wycieczki

Trzy, wymienione wyżej miejscowości dostarczą Wam mnóstwa pozytywnych wrażeń i niedługi czas podróży. Jednak są również miejsca położone nieco dalej, które także dostarczą Wam mnóstwo niezapomnianych chwil. Jeśli więc planujecie urlop w domu wakacyjnym w Seget, sprawdźcie czy uda Wam się jeszcze umieścić w planach takie miejsca jak:

  • Park Narodowy Krka,

  • Szybenik,

  • Biograd na Moru,

  • Pakostane i jezioro Vransko,

  • Omiś,

  • Park Narodowy wysp Kornati.

Gwarantujemy, że te miejsca dostarczą Wam mnóstwa wrażeń, które będziecie wspominać latami. Dlatego też, jeszcze raz zachęcamy do rezerwacji kwater z katalogu „Chorwacja noclegi” w Seget już dziś!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy