Atrakcje w okolicy Ruzic

Wakacje w Ruzic

Jeśli szukacie spokojnego miejsca z gwarancją słonecznej pogody, to świetnie trafiliście. Miejscowość Ruzic, która położona jest w środkowej części Chorwacji (przy okazji, zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą „domy i apartamenty Chorwacja”), spełnia oba warunki i jeszcze ma sporo Wam do zaoferowania. Ruzic bowiem położone jest pośród rolniczych i górzystych krajobrazów, a to daje różne możliwości spędzenia wolnego czasu. Oprócz tego, czeka tu na Was sporo naturalnych doznań, które rozpieszczą Wasze zmysły. Wasz dom lub apartament wakacyjny w tej miejscowości, może Wam również służyć jako miejsce odpoczynku po całodniowych wojażach po okolicy – wiedzcie, że atrakcji w bliższym i dalszym otoczeniu nie brakuje. Poniżej, znajdziecie kilka propozycji na wycieczki – zapraszamy do lektury.

  Okolice Ruzic

Brodarica

Brodarica to najbliżej położony kurort nadmorski od Waszej kwatery w Ruzic. W tym miasteczku, oprócz plażowania na pięknych plażach i kąpielach w czystych wodach Morza Adriatyckiego, czeka na Was również sporo atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne. Brodarica to również polecane miejsce dla miłośników rejsów po morzu oraz uprawiania sportów morskich. Dodatkowo, na niezapomniane wakacje w Chorwacji, proponujemy Wam skorzystanie z udogodnień oferowanych przez pobliski park wodny Aquapark Dalmatia. Tak, w Brodaricy spędzicie mnóstwo wspaniałych chwil, a także spędzicie długie godziny nad Adriatykiem – jednym z najczystszych mórz na świecie.

  Brodarica

Primosten

Kilkanaście kilometrów za kurortem Brodarica, znajduje się Primosten. Jest to miasto, w którym połączycie kilka możliwości spędzenia wolnego czasu. Primosten bowiem, oferuje długie plaże, które są wprost najeżone atrakcjami. Do tego miasto posiada piękną starówkę, na której można podziwiać zabytkowe domy i budynki oraz mnóstwo ciekawych miejsc, które oferują rozrywkę. Jakby i to było niewystarczające, to wiedzcie, że Primosten słynie z winnic, które, ze względu na długą historię, wpisane są na listę dziedzictwa UNESCO. Dla Was oznacza to możliwość spacerów pośród winnic i degustacje światowej klasy trunków. Na koniec, sprawdźcie nasze domy i apartamenty, które oferujemy Wam w katalogu „Primosten noclegi”.

  Primosten

Trogir

63 kilometry – tyle będzie Was dzielić od jednej z zabytkowych pereł Dalmacji, a mianowicie miasta Trogir i jego niezwykłej starówki. Starówka ta, to jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji w Chorwacji i znajduje się ona pod ochroną UNESCO. Całość, mieści się na wyspie, która położona jest miedzy kontynentem i wyspą Ciovo – można więc, połączyć zwiedzanie Trogiru z wycieczką na tę interesującą wyspę. O zabytkach i miejscach w Trogirze warto przeczytać więcej w profesjonalnym przewodniku – aby nie stracić żadnej atrakcji w tym fascynującym miejscu. Od siebie dodamy, że pośród atrakcji miasta, znajdziecie także nasze kwatery wakacyjne, o których więcej dowiecie się w katalogu „Trogir noclegi”.

  Trogir

Split

Split o kolejne, warte odwiedzin miejsce. Jest to największy port w kraju i drugie, pod względem wielkości, miasto w Chorwacji. Dlatego też, możecie być pewni, że wycieczka do tego miasta to gwarancja emocji i braku nudy. Split słynie m.in. z długiej i luksusowej promenady, Mauzoleum Dioklecjana (które obejmuje kilka zabytkowych budowli), licznych zabytków z czasów antycznych, portu oraz wzgórza Marjan. Podsumowując – w Splicie czeka Was sporo zwiedzania i niezapomnianych chwil. Tu również proponujemy zaopatrzenie się w przewodnik, który pomoże Wam obejrzeć możliwie jak najwięcej atrakcji. Kto wie, może w następne wakacje wrócicie właśnie do Splitu, aby poznać go bardziej – jeśli pojawi się taki plan, zerknijcie do naszego katalogu „Split noclegi”. Zapraszamy!

  Split

Jeszcze więcej okazji na wycieczki

Wybór noclegów w Ruzic, może być okazją do poznania także takich miejsc jak:

  • Kastele – siedem zabytkowych miejscowości oferujących piękne plaże;

  • Szybenik – miasto ze słynną Katedrą św. Jakuba;

  • Park Narodowy Krka – rezerwat ze zjawiskowymi wodospadami;

  • Pakostane – miejscowość nad Adriatykiem i Jeziorem Vransko;

  • Biograd na Moru – zabytkowe miasto, w którym znajduje się Park Rozrywki dla całej rodziny.

Cóż, nie pozostaje nam już nic innego, niż zachęcić Was do jak najszybszej rezerwacji kwatery z oferty „Chorwacja noclegi” w Ruzic – jeszcze raz zapraszamy!

Zobacz wszystkie nasze regiony

Zobacz wszystkie podregiony

Zobacz wszystkie tematy